Tram Sim "Tramvay Simülasyonu" [Ana Konu]

Unreal Engine 4’te View App tarafından geliştirilen Tram Sim resmen duyuruldu. LOTUS Simulator’ın ciddi rakibi diyebiliriz OMSI 2’yi saymazsak :slight_smile: Güzel olmuş.

Yeni tramvay simülasyonu Tram Sim çok yakında çıkıyor https://www.simulasyonturk.com/yeni-tramvay-simulasyonu-tram-sim-cok-yakinda-cikiyor/

Ayrıntılar aktarılacak.

7 Beğeni

Bu ViewApp OMSI’ye Vienna DLC’lerini yapan firmaydı.Zaten bu oyun da Vienna’da geçiyor herhalde.

OMSI eklentileri güzeldi bakalım bu nasıl olacak…

2 Beğeni

Gameplay

3 Beğeni

Yeni tramvay simülasyonu Tram Sim çok yakında çıkıyor https://www.simulasyonturk.com/yeni-tramvay-simulasyonu-tram-sim-cok-yakinda-cikiyor/

1 Beğeni

Vay be, Viyana’ya gittiğim zaman merkeze bu hatla gitmiştim. Güzergah seçimi çok iyi en görülmesi gereken yerlerden geçiyor özellikle Karlsplatz civarı :+1:. Oyunun bu kadar erken çıkması şaşırttı hadi bakalım…

2 Beğeni

Ekim 2020 diye bir resim paylaşmışalr Discord kanallarında cover arkası gibi bir görüntü o yüzden oyunun mevcut durumuna da bakınca Ekim mantıklı çünkü paraya ihtiyaçları var seneye de çıksa yine aynı performans sıkıntılarını zaten yaşayacağız. Yıl sonuna doğru kesin çıkaracaklar.

Viewapp en son LOTUS Simulator geliştiricileri ile aarasını bozmuştu. Munchen Tram geliştirmişlerdi şimdi kendi oyunlarını yapmışlar yoksa yapıyorlar mıydı bilmiyorum böyle pat diye ortaya çıkacak bir iş gibi durmuyor. LOTUS’un iletişimi kesmesinin nedeni Viewapp’in kendi oyunlarını yapması olmuştur.

LOTUS simulator ne olacak? çok yavaş gidiyor çok güzel işler yapılsa da bütün iş yapısını değiştirmeleri gerek.

Bu oyundan umudum var en azından belli şeyler standarta oturtulmuş. Modlama vs. sözü veriliyor ayrıca hem geliştirici hem yayımcı para kazanmak zorunda bu işi devam ettirmek isteyeceği için gelişmeye devam edecek.

3 Beğeni

Ek olarak Viewapp OMSI’den dolayı otobüs mevzuların deneyimli :smiley: Fernbus’ın haline sürüş dinamikleri, fizikleri anlamında onlar da üzülüyordu acaba bunlar yapsa nasıl olurdu? :d

3 Beğeni

29 Ekim’de PC’ye çıkacağına dair haber var.

2 Beğeni

Bayram hediyesi :smiley:

resmen açıklandı

1 Beğeni

Bi fiyat tahmini var mıdır ? Sistem gereksinimleri çok yüksekmiş ya yeni farkettim

aerosoft son fiyatlandırmalarını yüksek tutuyor yani 80-90 üstü bekleyeceğiz
kutulu sürümü € 34,99 fiyatla satılıyor dijitalde de aynısı olacak maalesef :frowning:
benim bu yapımdan umudum var bu olayı bilen birileri geliştiriyor ve önü çok açık planlanmış normalde gerçekten sallamazdım
artık erken erişim sürümü, tam sürüm, ilk duyuru ve sonrası, yol haritası planlama gibi olayları sanırım daha iyi yapacaklar aksi halde çok tepki oluyor

1 Beğeni
2 Beğeni

oyun düşünülmüş de yapılmış özen göstermişler çok pahalı :frowning:
şu an çıkış güncellemesini indiriyorum dün akşam problem vardı girmiştim ama oynayamadım
covid modu da var :smiley:

+++
direksiyon setleri bağlı olduğunda oyun kontrolleri karışıyor
ve şu an dün akşamdan oyun dili almanca bir türlü değiştiremiyorum bazı ayarlar da tam sürüm ile gitmiş :frowning: lan bir oynayacağız merakımız var oyunun yaşattığı şeylere bak

Bugün Tram Sim oynuyoruz :slight_smile: Video akşama doğru yayınlanacak.

2 Beğeni
1 Beğeni

Videoyu aşırı geç farkettiğimden dolayı cevabı şimdi yazıyorum. Sadece sormak istediğim bir konu var acil fren yaptığın için bojiler raydan mı çıktı hasan abi. Eğer öyle bir olay varsa aşırı gerçekçi demektir. Büyük ihtimal çıkan bojiler motorsuz (taşıyıcı) bojidir.

ya öyle bir şey oldu ama normalde iptal olması gerekir ya da uyarı vermesi ancak ilk sürümde öyle bir şey olmadı birkaç güncelleme daha geldi belki onu çözmüşlerdi raydan çıkma olayını genelde yapmazlar malum sebeplerden dolayı

eğer öyle birşey kasıtlı yapılmışsa gerçekçilik tavandır. Normalde tramvay simülatörlerine ray freni bile eklenmezken taşıyıcı boji fiziği getirmek çoğu kişinin aklına gelmez.