Train Sim World - Ana Konu

Nasıl birşey bu hiç fikrim olmadığı için soruyorum ?

https://live.dovetailgames.com/live/train-sim-world/articles/article/diesel-duty

loko geliyor eski bişey

Çok iyi duruyor içi de dışı da eski bi model şuankilere göre br 204, yalnız neden kendileri değilde rivet yaptı bu olayı anlamadım beraber mi çalışıyorlar, duyduğum kadarıyla rivet train simulatörde de yapıyomuş bu tarz lokomotif ve rotaları şimdi ilkmiş train sim de.

https://www.instagram.com/p/B-erhvPHkfH/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Önceki eklentiler daha önce aldıysak bedava olarak eklenecekmiş acaba yenisini almamız gerekecek mi ? (Train Sim World 2 yle gelen eklentileri) ? @HasanOfke

Ulan çok iyi özellikler var kaplama editörü özellikle rahat rahat DE22000’lik makineleri (az farkla) kullanabileceğiz, hatta fotoğraftaki ICE-3. Bizdeki TCDD HT80000 ya da markasıyla Siemens Velaro (VelaroTR modeli ama pek fark yok) geldi saydık bile. Fizik sistemi de tamamen değişmiş o bile yeter ama bi’ tık bizi ayakta şey ediyorlarmış gibime de gelmiyor değil şimdi.

2 Beğeni

Yeni oyunu parayla almamız gerekiyomuş sanırım ama ilk oyundaki dlc lere sahipsek ücretsiz eklenecekmiş bu oyuna

tek kelime ile rezalet, unreal engine’nin yeni sürümü ile yapılmış oyun olduğundan eskisi gibi güncelleme değil tamamen yeni bir oyunmuş, eskiden olduğu gibi güncelleme yapmak yerine yeni oyuna para istiyorlar ama eski oyundaki dlc’leriniz yeni oyunda da oluyor keriz silkecekler, eski oyun sahiplerine indirim yapacaklar ama alınmaz bu kadar fırsatçılık olmaz ayrıca london underground gelecekmiş ama london underground simulator’deki kadar kontrol olmayacağından eminim, 2020 versiyonunda duraklarda anons yok güya metro kullanıyoruz.

2 Beğeni

haklı isyan

Haberi anca yarın yazmaya başlayabilirim güzel şeyler getirselerde teknik mazeretler gösterilerek yeni oyun çıkarılıyor ancak mevcut olana multiplayer gelecekmiş ve tsw2ye daha sonra planlıyorlarmış
Tsw2 kullanıcı içeriklerinin gelmeye başlayacağı ilk yapım olacak bu varken eskisini bırakırız

train simülatör deki gibi üstüne eklense her sene ne güzel olacak ama yok

bunlar millet toplam 60 dolara en güzel dlc’leri aldıktan sonra o dlc’leri giriş paketine ekleyip 30 dolara satmıştı koleksiyon olsun diye almıştık, oyunu güncelle londra’yı dlc olarak çıkart millet alsın, fizik vs hikaye makyajlanacak.

1 Beğeni

Yaptıkları yeni özellikleri değişimleri yeni oyun çıkartarak satmaya çalışmaktan başka çareleri yok. Dar kitle bunu gerektiriyor. Pazarı buna alıştırdılar elbette daha farklı olurdu. Ama tekellik böyle bir şey…
Yeni simülasyonları oynamak isteyenler hep daha fazla para vermek zorunda…

Derail Valley ortada duran güzel bir örnek

Şuan ki mevcut oyundaki dlc ler de yeni çıkacak olan oyuna aktarıldıktan sonra artık eski oyun için bir geliştirme, güncelleme ya da yeni dlc çıkma durumu falan olmayacaktır dimi ? TSW 2020 yi de 6 ay sonra TSW 2021 olarak yeni eklentilerle güncellerlerse şaşırmam gerçi.

çok takılmayalım kafayı yeriz :smiley: şu bir gerçek ki oynamak isteyen para verecek para verecek para verecek
çok baydı beni her şey giderek anlamsızlaşıyor kim ne oynarsa oynasın artık saldım adam cebini düşünüyor

2 Beğeni

Hasan abi o kadar haklısın ki. Tekel olmanın sorunu bu. Tren simülatörlerini yapan az şirket var az olduğu için ya dlc satacak yada yeni simülatör piyasaya sürecek, para kazanamayacak yoksa. Bu arada trenlerin güvenlik sistemler display sistemleri yenilenecekmiş. Bence birçok özellik gözden geçirilecek gibi duruyor.

1 Beğeni

Valla şu dönemde oyunu diri tutmak istiyorsan 1 optimizasyon 2 esneklik şart. Dovetail yıllar önceki saçma sapan Bus Simulatorların (aslında hâlâ bu devam ediyor) hatasına düşüyor, sen oyuna mod desteği editör vb. şeyler getirmezsen insanlar senaryoları oynar sonra çeker gider. Yahu hepsini geçtim “rota ayarlama” bile 2020 ortasında geliyor. 3 senede anca mı aklınıza geldi!

1 Beğeni

Vallahi insanda diyecek bir şey kalmıyor zaten. Railworks serisinde son birkaç yıldır 3. parti rotalar dışında hiç güzel bir rota ve detaylı bir tren çıkmıyordu. hep aynı idi kabin aydınlatması, silecekler, yön seçici gibi şeyler dışında hiçbir detay yoktu. Çek’lerin yaptığı 3. parti freeware yazılımlar var treni sıfırdan çalıştırdığınız yüksek voltaj ayarını bile kendiniz yaptığınız. Kısacası trende gördüğünüz bütün her şeyi kullanabiliyorsunuz.

TSW2 çıkacağı için TSW2020’yi kaldırıyorum. O zamana kadar herhangi bir video çekmek de mümkün değil. 6 Ağustos’ta yeni bir başlangıç yaparız. Artık biraz daha tecrübeliyiz en azından yeni rotalara birkaç video çıkarabiliriz.

2 Beğeni