Train Sim World 2 - Ana Konu

Rampa yukarı mümkün mertebe hız kesmeden girmeye çalışın. Rampalarda durmaktan ve fren atmaktan kaçının. Yine rampa yukarı çok gaz vermekten de kaçının. Gerektiği yerde sander açarak kumlama yapın.

Tam gaz çıkınca bile yavaşlayıp duruyor. Fully fueled senaryosundan bahsediyorum işte malumunuz… Sand kullanımı ve tam gaz açmama konusunda bilgilendirme şansınız var mıdır?

Hocam sair zamanda o senaryoyu oynamam lazım. Yani ya makineleri akuple etmediğiniz için tek makine cer ediyor ya da başka bir sorun var.
Başladıktan ne kadar sonra rampada kalıyorsunuz? Ona göre bakacağım da senaryoya.

1 Beğeni

Eğim 1,5 olunca yavaşlamaya başlıyor ve demiryolu köprüsü olan bi kasaba vardı, arkası oraya denk gelecek şekilde yolda kalıyor. Youtube’dan izledim o şekilde de denedim ama sanırım farklı bir şey yapmıyorlardı

Müsait zamanda açacağım senaryoyu. Tahmini kaç saat oynadıktan sonra oluyor onu sormuştum. :smiley:

Tren’e yürüme, binme, çalıştırma falan derken bana bir 40-45 dakika kadar geldi.

1 Beğeni

Yola çıktık bakalım. @sparteam

3 Beğeni

Hocam bi ara vermek için oyundan çıkmıştım, kaydetmemiş şimdi de başlasam gece kalıcam yarın iş var. Yarın bakayım olmadı ya. :slight_smile:

1 Beğeni

Bugün gene çıktım yola, dispeçer tuttu bakalım bekliyoruz.

1 Beğeni

Rampaya geldim tam resim çekerken F12’nin altındaki Backspace’e dokundum. İmdatı çekti :frowning: Daha kalkmaz tabii, kalmayacak tren kaldı. :smiley: Geriden tekrar gelicem artık.

@sparteam
Evet hocam sağ salim geçtim. Öncelikle kasabaya yaklaşırken 45 mph yerine 35-40 mph arasında bir hızla yaklaşmak önemli. Böylece kırmızı sinyale takılmazsınız. Velev ki takıldınız ve durmak zorunda kaldınız:
Dizi frendeyken kumlamayı açın 4 kademe gaz verin. Sonra fren çözün. Tren yürümeye başladığında yavaşça 5. kademeye geçin. Cer ampermetresi kırmızı bölgeye girsin önemli değil, orada 1 saate kadar kalabilir. :smiley: Sonra cer düştükçe 6. kademeyi verin. Kumlama hep açık kalacak 7. kademeyi vermeyin zira patinaj yapar. Makinenin patinaj yapmasına mahal vermeden 6 mph hıza kadar çıkınca 7. kademeyi verirsiniz. Sonra zaten hızlanıyor tren. En son 8. kademeyi verdim 10-12 mph hızla çıktım.
Oh be nihayet. :smiley:

3 Beğeni

Ay Allah senden razı olsun be hocam. Sayende geçiyorum.

2 Beğeni

Şu an ben de deniyorum, sonucu paylaşacağım

%1,3 eğimde kalktı, tek fark şuydu: Başlangıçta gazı 3 kademe verdim (4 patinaj yaptırdı çünkü). 1-2 mph’a ulaşınca ve artmadığını anlayınca throttle’ı 4’e aldım. Sonra 4-5 mph’ı görünce 5’e aldım. Şuan öyle gidiyor :smiley:

2 Beğeni

Ben 8 kademe ile girdim. Hızım 13 mil kadar düştüğünde kumlamayı açtım. 10’a kadar düştü. Yavaş yavaş geçiyorum.

1 Beğeni

Ben durmak zorunda kaldım, sıfırdan kaldırdım treni. Şuan böyle gidiyor 1 saattir;

2 Beğeni

2 Beğeni

Öh be şu sinyali geçtikten sonra makine birden patinaja düştü. Kademe düşe düşe 4. kademe 0.8 mph hıza kadar düştük. Ha kaldık ha kalıcaz derken ucu ucuna çıktık.

Şu noktadan sonra toparlamaya başladık, sonra 5. kademeyi de makine yiyince anladım ki çıkacağız.

En son artık 8 kademe bile yer hale geldik.

Sonra kısacık bir inişten sonra sağ salim sona vardık. Zordu ama zevkliydi. Şimdi arkadaki iki makineyi kesip yan yola atıp eve gidebiliriz. :smiley:

2 Beğeni

Dizi sonundaki makineleri kestik, sinyale çıkıp barınmaya aldık. Sonra da servise binip döndük. Keşke o pikabı da sürebilsek. :smiley: :smiley:

2 Beğeni

Daha bitiremedim ben senaryoyu ama o yokuşlarda 19’a kadar çıktı tren. Şu an ortalama 17 mil gidiyor. Hiç durmadan girdim. 10’a kadar düştü bir ara.

1 Beğeni

Dün akşam treni baya bi kaydırdım denebilir :smiley:

(seksist şaka yapmak yasaksa kaldıralım, onunla ilgili burada nasıl bir yol izleniyor bilmiyorum yanlışım olduysa özür dilerim)

Resmini koyduğum sinyalde aniden patinaj yaptı, hızla 4. kademeye kadar düşüp patinajı kestim yoksa kalacaktım. Neden oldu anlamadım kumlama da açtım ama yine de düştü patinaja.

2 Beğeni