Tobii Eye Tracker 4C [Ana Konu]

Göz takibi yapabilen Tobii Eye Tracker 4C cihazının ana konusudur. Bu cihaz ile hem bilgisayarı(Windows 10) hem de oyunları kontrol edebiliyorsunuz. Kafa takibi de yapıyor.

Cihazın resmi

The world’s most advanced eye tracker with head tracking support.

Gaming tanıtım videosu

ETS 2’deki ayarların tanıtım videosu

Kutunun içinde gelenler

Website Tobii Eye Tracker 5 | The Next Generation of Head Tracking and Eye Tracking | Tobii Gaming

Cihaz geldiğinde burada izlenimleri aktarıp inceleyeceğiz.

5 Beğeni

3 4 bin den aşşagı olmaz heralde :thinking:

200.250 dolar arasinda

ürün dhl ile kargolanmış 2 haftaya elimde olur mu bilmiyorum

1 Beğeni

%20 indirim kuponu verdiler. “simulasyonturk” yazarak daha ucuza alabileceksiniz.

1 Beğeni

şu an gümrük işlemlerini başlattım

1 Beğeni

Nerden geliyorki gümrük falan ?

@HasanOfke indirim kuponun süresi var mı gelecek ay almayı düşünüyorum da. :smiley:

@ONURKULL isveç
@thesword ilk videoyu yayınlarken haber vericem kampanyayı başlatacaklar ne kadar süresi olduğunu söylemediler de 1 ay sürmez 2-3 ayı vardır

2 Beğeni

@HasanOfke Şuan indirim kuponu çalışıyor bilgin olsun.

Kendi sitelerinde 169 euro ama indirimle 135 euro oluyor. Kargo bedava ancak gümrük vergisi çıkar.

Amazon’dan alsanız 64 euro vergi görünüyor ama kupon orada kullanılmıyor. Ben 300 tl falan vergi bekledim de çıkmadı. :smiley:

2 Beğeni

Hiç mi vergi almadılar. PTT eve getirince belli olur. :smiley:

@HasanOfke vergi almadan birakmazlar :slight_smile: valla yayini basarlar yine alirlar dikkat et :slight_smile:

2 Beğeni
6 Beğeni

Haydi hayırlı olsun :+1:t2:

3 Beğeni

ETS 2’de bir sürü ayar var. En çok işe yarayacak yer burası keşke diğer firmalar da yapabilse bir tarafna bir şey takmadan rahat rahat oynuyorsun. Şu an ince ayarlarını yapıyorum.

1 Beğeni

Ayarladım baya :smiley: şu romanyanın üstündeki yoldan gidiyorum ne güzel yermiş :smiley: hassasiyet, hız ayarlarını hem bakış(göz) hem de head tracking için ayrı yapıyorsunuz hepsi etkiliyor benim ayarlarım muhtemelen herkesin başlangıç ayarı olacak çok sallanmasını kimse istemiyor full hareketli hoş değil

1 Beğeni

Evet geldiğinden beri ETS 2 ve ATS oynuyorum. En son ATS’de feci keyif aldım.
Farming Simulator 19’da çalışmıyor. Desteği var ancak bir sorun da var. FS 17’de çalışıyordu hatta bir sürü videosu da yayınlanmıştı. Ama FS 19’da tek bir video bile yok! Zaten söylemişlerdi ileride gelir gelmez ama gelmeli yazık.
ETS 2 ve ATS’de her türlü ayarı yapabildiğiniz için cihazın her şeyinden faydalanıyorsunuz.

Başıma bir şey takmama gerek yok. Pozisyonumu kurcalamama gerek yok. Üstelik monitörü sağ tarafa kaydırıp direksiyonda oynuyorum. Sadece monitörün altına ViewSonic yazısının üzerine yapıştırdım.

Windows dili İngilizce olmak zorunda yoksa çalışmıyor. Türkçe kullanmıyoruz zaten sıkıntısı yok.
Cihazı USB 3.0 TPLINK çoklayıcıya bağladım.

TrackIR’da daha fazla oyuna destek var. Ancak burada ne yazık ki yok. DCS World için TobiiGameHub programında opentrack altyapılı hassasiyet ayarları var. Akşam kurcalarım.

Daha fazla oyuna tüm ayarlarıyla birlikte desteğinin gelmesi gerek.

Yeni Microsoft Flight Simulator’da olmazsa olmaz! Dehşet oynanır üff :smiley:

Bundan sonra mecburen bununla oynayacağım çünkü inanılmaz iyi ekstra bir şey takıp ayarlamama gerek kalmıyor tam benlik.

Tek kötü yanı her simülasyonda çalışmaması onun dışında laf yok. Umarım bu yıldan itibaren daha fazla oyuna destek gelir. Ben yine görüşücem.

Ben para verip alacaktım ama şimdi değildi yani gözüme kestirmiştim hem tanıtmak hem de kullanmak için neyse ki geldi. Peki hiç almayan biri ne yapacak? Daha fazla ya da oynadığı oyunlarda Tobii desteği yoksa mecburen TrackIR 5 ya da TakipIR gibi şeylere yönelecek. Para vermek isteyenin tek çözümü TrackIR 5 zaten :slight_smile: Onun programda bir sürü ayar var. Monitör tepesine sensörleri sabitleyip kulaklığına da dalgayı yapıştırdın mı oluyor.

Tobii’de gözlerin ve başın takip edildiğinden rahat oluyorsun. Adamlar göz ve baş hareketlerini müthiş bir şekilde işleyen cihaz yapmış :smiley:

3 Beğeni

Canım çekti vallahi biliyorsun ben takıpIR dan da çok memnunum oyunlar çok farklı oluyor VR havasinda ama kafada bişey olmadan sağa sola bakmak çok güzel geliyor kulağa bakalım listeye ekledim şimdi olmasa da ileride mutlaka almak istiyorum

1 Beğeni

Şu an DCS World’de deniyorum :smiley: iyi yani