Tekirdağ-Silivri-İstanbul [D-100] Karayolu Mod Projesi

Herkese merhabalar!

Başlıktan’da okuduğunuz üzere D100 karayolunun Tekirdağ-Silivri-İstanbul bağlantısını yapmaya karar verdim.Mod hakkında ne zaman çıkacak gibi sorular illaki gelecektir,şöyle yanıt vereyim hatasız ve herkesin oynayabileceği seviye getirmek için acele iş yapmak istemiyorum.Merak etmeyin hepiniz oynacaksınız ancak proje daha başlangıç aşamasında göz ardı etmeyin bunu.
Aşama aşama yapmış olduğum süreçleri burada paylaşmayı hedefliyorum,henüz bir Youtube kanalım yok,belki de videolar ile bir tur atar hata varsa onları not ederiz,ama bunun için kesin bir şey demiyim.
Sizce de açılma zamanı gelmedi mi? bu yolun. :slight_smile:

Projede’ki yollar hakkında küçük bir açıklama yapayım,Tekirdağ’dan sonra yol ile bağlantıdan sonra bizi ilk karşılacak ilçe Gümüşyaka olacak.Ardından Silivri,içine belki girebileceğiniz bir ilçe yapabilirim Silivri’yi.Ardı da bildiğiniz üzere İstanbul bağlantısı.
Yayınlamış olduğum fotoğraflarda bazı hatalar bazı olmaması gereken şeyler olabilir bunları ayarlayacağım.
İlk olarak oyunun haritası ile eklenecek yolları göstereyim;

Küçük olan yolu oynarken anlayacaksınız,D.100’de bir çalışma ve güzel bir şehir içi tali yol eklentisi. :blush: Yol tamamen gerçekte ki gibi olmuyor yapamıyorum,yaparım ama çok fazla aşırı şekilde kısa olur yani önünüzde hemen İstanbul olur.Bu sebeple yolu biraz dolaştırdım,bence güzel oldu bu haliyle.
Haritalar’dan Gümüşyaka’dan bir manzaraya bakalım,ve ardından elimden geldiği kadar benzetmeye çalıştım;
Gerçekte:
Haritada:

Bariyerler,yol lambaları eksik onlar eklenecek.
Gümüşyaka’ya yakından bakalım; Sahile banklar vb.objeler yerleştirildi başka fotoğraflarda vardır.Farklı zamanlarda aldığım ss yüzündendir.
Ayçiçekleri arasında yolculuğa hazır olun! Sağlıcakla kalın. :raised_hand_with_fingers_splayed:

25 Beğeni

güzel olmuş anadoluya atlamadan bile yapılacak çok iş var birkaç aya gelibolu şarköy eceabat çanakkale lapseki falan görücez sanırım

hiç kimseyi beklemeye gerek yok
promods yapar yapmaz
türkler harita modu yapmadıkça nasıl dikkate alınabilir? daha iyi modlar yaparak gösterebiliriz

14 Beğeni

Her yaz gittiğim yolları görmek hoş olucak. Umarım pes etmezsin, başarılar!

3 Beğeni

Bende o düşüncedeyim,kimseyi beklememe kararını bende aldım baktım ki olmuyor beklemekle🙂

3 Beğeni

Çok kez vazgeçtim açıkcası,hiç bir bilgim de yoktu editör hakkında,umarım her yaz gittiğin yolların tadını yayınlamam ile çıkarırsın.:pray:t2::blush:

4 Beğeni

Çok güzel görünüyor emeğine sağlık. Beklemedeyim. Kolay gelsin.

1 Beğeni

Teşekkürler

1 Beğeni

Silivrili biri olarak sabırsızlıkla bekliyorum

1 Beğeni

Kolaylıklar diliyorum. Heyecanla o yollarda sürmeyi bekliyoruz.

2 Beğeni

Teşekkür ediyorum. :slight_smile:

2 Beğeni

görüş açımızdaki manzaralar iyi olmuş herkes beceremiyor.

1 Beğeni

@Barbaros_Yanik İlk öncelikle Merhaba.
https://park.simulasyonturk.com/uploads/default/original/3X/5/3/5328f07ea35a63af1756ddea38e7f156dcebf647.jpeg
Bu görselde Silivri yolunun Ambarlı yoluna bağlandığını görüyoruz. Normalde bu yol Direk E5 üzerinden Haramidere Kavşağı’na bağlanır. Bu yolu böyle yapmanızın sebebi ölçek sebebiyle midir yoksa hata mıdır?

3 Beğeni

Merhaba,geri bildiriminiz ve ilginiz için teşekkür ediyorum.
Şöyle bir yanıt vereyim sorunuza,hata kaynaklı bir durum yok,oyunu prefabları yani hazır kavşakları harita ölçeğine ve sığdırmaya çalıştığım güzergaha kesinlikle uyumlu değil,uyar elbette ama yola bağlandıktan 1 dakika sonra İstanbul’da olmak isteyeceğinizi düşünmüyorum veya aynı şekilde Tekirdağa.Editörde arka planda bulunan haritaya göre bile direkt çizemiyorum yolu çok küçük ve dar bir alanda kalıyorum.Bu nedenle bazı şeyleri atlamak zorunda kalıyorum istemesem bile kavşak konularında özellikle.Sebebi ise belirttiğim gibi.Başka soruları veya görüşleri olan kardeşlerimin,abilerimin de sorularına açığım.

4 Beğeni

Anladım, bu arada benim bir sorum olacak. Malum Silivri - Haramidere rotası çeşitli ilçeler üzerinden geçer. Örneğin; Beylikdüzü, Esenyurt, Büyükçekmece gibi. Bunlara giremeyeceksek eğer bu ilçeleri simgeleyen şeyleri görebilme şansımız olacak mı (Bahsettiğim yerler Tüyap Kulesi, Mimar Sinan Köprüsü.)?

3 Beğeni

Çeşitli ilçeleri ekleme şansım %10 gibi('Esenyurt,Beylikdüzü’sebebi İstanbulun tamamen editörde yer bırakılmayacak şekilde scs’nin kullanması), çünkü cidden imkanı yok gibi duruyor.İlçeleri simgeleyen ve editörde bunların birebiri veya benzerleri olduğu taktirde eklemeyi düşünüyorum.Herhangi bir modelleme yeteneğim yok maalesef editörde olanları kullanmaktayım.Dediğim gibi daha baştayız illaki süreç içerisinde değişiklikler olacak ama sizleride çok fazla beklenti içerisine sokmak istemiyorum ama elimden gelenin en iyisini yapmaya ve benzetmeye çalışacağım.(Ayrıyetten düşük sistemli kardeşlerimiz ve abilerimiz içinde oynanmayacak seviye gelmesini istemediğimden mecbur bazı şeylerden kısıyorum,belki ben oynarım,10 kişi oynar sayısını bilemem ama çoğunluğun kasma problemi yaşayacağını bildiğimden elimden geleni her iki tarafı düşünerek’de yapmaya çalışıyorum.

3 Beğeni

Anlıyorum. Yaptığınız iş kolay değil, kendi emeğiniz ile zahmetli bir iş içerisine attınız kendinizi. İlk önce bu konuda sizi tebrik etmek istiyorum. Çünkü herkes editörü açabilir ama detaylı ve kaliteli harita modlarını herkes yapamaz ki sizinki de detaylı ve kaliteli haritalardan bir tanesi olacağa benziyor. Ayriyeten; ilçe konusunda haklısınız. Rotanız üzerinde çeşitli yerler olmasına rağmen hepsini oyuna eklemek imkansız ve bunları eklemeye çalışsak bile dediğiniz gibi düşük sistemli olan kardeşlerimiz veya abilerimiz olabilir. Diyeceğim şu ki; Harita yapmak yukarıda da bahsettiğim gibi zor bir iştir ve sizde ilk denemenize rağmen iyi iş çıkarmışsınız. Bu yüzden sizi tebrik eder ve çalışmalarınızda başarılar dilerim. İyi akşamlar :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Önerileriniz ve tavsileriniz içinde ben teşekkür eder,hiçbirini göz ardı etmeden elimden geldiğince uygun hâle getirmeyi hedefliyorum.İyi akşamlar :blush:

3 Beğeni

İyi geceler mi diyelim,Günaydın mı? :yum: :blush:

7 Beğeni

Güzel bir fotoğrafla uyandık sayenizde, teşekkürler :smile:

2 Beğeni

Top Ayşe teyze’nin bahçeye kaçarsa vermiyormuş ona göre. :sweat_smile:

9 Beğeni