Stormworks: Build and Rescue - Ana Konu

Stormworks: Build and Rescue

Sunfire Software tarafından geliştirilip Green Man Gaming Publishing‘in Şubat 2018’de erken erişime sunduğu Stormworks: Build and Rescue oyununu inceliyoruz. Açık denizlerde adeta bir sahil güvenlik görevlisi gibi çevredeki adalara, gemilere, petrol platformlarına hem denizden hem de havadan hizmet edebildiğiniz sandbox tabanlı bir oyun! İstediğiniz gemiyi istediğiniz şekilde inşa edebilir açık denizlerde yüzdürebilirsiniz. Bununla kalmayıp satın aldığınızda adalarda helikopter, uçak gibi hava araçlarının farklı modellerini üretebilir yine yer hizmetleri için kamyonlar, otobüsler, arabalar inşa edebilirsiniz. Stormworks, düşük poligonlu grafikleri ile Voxel tabanlı bir oyun bu nedenle devasa haritasında onlarca adada birçok görevi yapabilirsiniz. Hem kariyer hem de creative modu bulunuyor. Öyle her şeyi inşa etmek kolay değil öncelikle helikopter veya daha büyük gemilerin ihtiyacı olan teknolojileri görevler yaparak ya da adalarda veya açık denizde bulduğunuz yıldızlı kutuları alıp keşfetmeniz gerekiyor.

İlk videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

1 Beğeni

mevcut tekne ile işe başladım, agırlık denge mevzusunu kurcaladım ve tekneyi uzattım

büyük alan alınca detaylı bir proje var aklımda.

2 Beğeni

artık hava zamanı, gece hangar kapısı acılırken

uc uc böcegim

asıl vurucu detay adamlar rotor acısını es geçmemiş pallerin (acıları yukarı,aşagı)

rotor = helikopterin manevra yapmasını saglayan pallere acı veren sistemdir.

bu oyun parasını hakediyor.

hasanın videoda yaptıgı görevin helikopterli versiyonu

büyük limanı aldım

Creative profilde oynuyorum artık öteki türlü keyifli ama çok zaman harcamak istemiyorum.
Helikopter kullanımı güzelmiş ama normal uçakta geçen girdiğimde zorlanmıştım çok hızlı gidiyor hep kontrol etmek gerek :smiley:

yaratıcı kısım bende kabul etmedi,hikaye ile devam.

yanlız takılma sorunu cözülmeli, gtx1080 & i7 7700k 4.20ghz 64gb ram’de 1-2 saniye takılmalar olurken düşük sistemlerde siz düşünün.

1 Beğeni

Ek olarak bu hazir modeller yuklendiginde fps cok dusuyor ayni anda hem gemiler hem ucaklar oynanmiyor

az önce havaalanını aldım hangarı actım içi boş, helikopter pistinde helikopter olunca :smiley:
top secret project :alien: (kapılar,asansör elektirikli,ısık sistemi ve tam detay pürüzsüz yüzey)

bune benzer oyunları niye gercekci grafikle yapmazlar.

Hasan oynanış videosunda düşük ekran özellikleri ile oynanabilir demişti, bende şirket bilgisayarı var, umarım oynayabilirim. Alıyorum birazdan

İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10
İşlemci: Intel i7 6th Generation
Ekran Kartı: Geforce 750 / Radeon R7 360
Depolama: 500 MB kullanılabilir alan

önerilen sistemi gereksinim bu fakat erken erişimde

1 Beğeni

tavsiyem oyuna başladıgımız kucuk tekneyi inceleyin,bütünlügünü bozmadan uzatın (ileride cok işinize yarayacak) hem oyunun yapısını hemde motor,yönetim baglantılarını kolayca anlarsınız.

tek kişilik olan tekneyi,inceleyerek 4 kişilige cevirdim

uzatma sonrası en temel seviye motor,gaz,yön baglantıları yaptım ve ışıkların baglantısını yaparak bir seviye daha geliştirdim.

ezbere giderseniz bir sonuça varamazsınız.

Lınux’tan dolayı oynayamasamda bu oyunun çok videosunu seyrettim oynamaya değer ve sıkmıyor bi gemi yap kullan veya rol yapadabilirsin creativede storm ve wingi fulle gemiyi batırmama ççelınç yap ama gemi BÜYÜK olmalı ciddi büyük

alma imkanı olan alsın iyi oyunlar şimdiden !

oyun bugün 64. bit oldu.

yeni özelliklerle roket mühendisligi veya motor bilgisi için güzel bir oyun. bir ara tekrar başlamak lazım.

2 Beğeni

Erken erişime açıldığından bugüne Stormworks (özellikle Setam atölyesi) epey ilerleme kaydetti.

Stormworks || KamAZ 43118

Atölye: Steam Workshop::KamAZ 43118 || КМУ Бортовой

1 Beğeni

Evet hem de nasıl gelen güncellemeler inanılmaz böyle sadece buna vakit ayırıp uğraşılması gerek
Çok çok özel bir simülatör oluşturuldu

2 Beğeni

Simülasyon derecesinde detaylı birkaç araç:

Falcon EUROLINER F4: Steam Workshop::Falcon EUROLINER F4
Liebherr LTM11200-9.1: Steam Workshop::Liebherr LTM11200-9.1
SR-71 Blackbird: Steam Workshop::SR-71 Blackbird | Fixed... Again.
Grumman G-21 Goose: Steam Workshop::Grumman G-21 Goose
SAGA MKII: Steam Workshop::SAGA MKII
S.S. Harlech Castle: Steam Workshop::S.S. Harlech Castle (Destructible)
RUNCITER loco: Steam Workshop::RUNCITER loco. (with transmit control)

1 Beğeni

Son tasarımım; Junkers Ju 52/3m, denizuçağı:
Atölye: Steam Workshop::Junkers Ju 52/3m Floatplane

3 Beğeni

Stormworks için 64 bit desteği gelmiş.

Şimdi de itfaiyecilik ve hortum güncellemesi geliyor

1 Beğeni

simülasyonun hakkını veriyor helal olsun

telemetri altyapısı entregre edildi

böyle özel bir zamanda oynamak istediğim oyunlar listesinde

17 Eylül’de 1.0 çıkıyor.