SnowRunner - Screenshots (Hikayeli)

Oversized Cargo görevi için hazırlıklarımız tamam, yükleme için Drummond Island’a doğru yola çıkıyoruz. Tekerimize taş değmesin inşallah, direkt hasar geliyor. :smiley:

4 Beğeni

Bozuk yoldan konteyneri getirirken yolun sağ tarafı çöktü ve kamyon devrildi. Bereket arazi hep çamur olduğu için kupa ezilmedi. Gel gelelim arazinin bu kadar kötü olması kurtarma faaliyetlerini epey zorlaştırdı.
Önce çekici - dorse bağlantısını kestik, ardından çekiciyi kaldırmak için vinç ile yanaştık. Gel gelelim çekicinin ağır olması, arazinin ise gevşek olması normal bir kaldırmayı imkansız hale getirmişti. Vinç kaldırmak için yüklendiğinde ayaklar batıyordu.

Ben de biraz daha hoyratça olsa da, çekicinin üstte kalan sol kısmından halatı bağlayıp çektirmeyi denedik. Çekicinin vincinin ayaklarını da açtık, çamura gelen kısmı batık olduğu için bir sabit nokta görevi gördü. Çektiğimizde tam da beklediğimiz gibi oldu ve koca kamyon top gibi yuvarlanarak düzeldi.

Ardından dorseyi kurtarmak vardı. O çok daha kolay oldu çünkü boş haliyle çok hafifti kolayca düzelttik onu. Hatta konteyner de çok tonajlı değilmiş, onu bile dorsenin üstüne koyabildik.

Gerçi bozuk arazide dorseye geri yanaşırken konteyneri az bir şey kaydırdık ama onu düzeltmesi kolay.

Ve bu yorucu günün sonunda, kamyonumuz ufak tefek hasarlarla ayakta ve koltukta uyuyarak geçecek bir gecenin şafağında yola çıkmaya hazırız. Şimdi yorulduk, uyku vakti.

3 Beğeni

Yeni bir gün yeni bir sevkiyat

3 Beğeni

Black River’daki bölge içi işleri bitirdik. Artık Smithville Dam’e işler çıkıyor. E orada da inşa edilecek köprüler, açılacak yollar olduğu için Smithville ve ötesini keşfetmek üzere Smithville Dam garajına taşınıyoruz. Oranın keşfi ve yol işleri bitene kadar orada takılıp tekra Black River’a döneceğiz. Sonra da Black River’dan en ufak göreve kadar yapa yapa gideceğiz bakalım. Tabii tomruk işine hemen girmeyebilirim onun ataşmanlarını falan kuracak sayıda kamyonum henüz yok. :smiley:

3 Beğeni

Birazcık kanser etse de sonunda kurtarma yoluna çıkabildik.

2 Beğeni

Enter ile ne yaptımsa çıkaramadım. Onu oraya koyan nasıl bir şeytansa P16 ile anca çıkarabildim.

1 Beğeni

Taa nerelerden alıp getirdiğim şeyin aynısını teslim edeceğim yerin 100 metre yakınında bulmak da sevdaya dahil mi?

3 Beğeni

Transtar ile attık kendimizi doğaya.

4 Beğeni

Santim santim manevra yapıyoruz.

1 Beğeni

Sırf çift çeker ve diferansiyel kilidi var diye otoban arabasını çamura vurduk. Sosyetesi sarsıldı tabii. :smiley:

5 Beğeni

Yükseltme ve Lastik Takınca Canavar Gibi Gidiyor Namussuz

Bunu öyle meraktan aldım denedim sattım.
Genel olarak yükseltme kiti takmayı pek sevmiyorum bir yandan da. :smiley:
Keşke haritanın daha ehil yolları da olsa istersek yolu uzatma pahasına oraları tercih edebilsek.

Bir de hiç bir ekstrası olmasa bile çift çeker araçlar gerçekte bu oyundakinden daha kabiliyetli. Oyunda Transtar falan çok zayıf.

1 Beğeni

Yükseltme olmadan bir yerde illaki takılıyor araç . Dediğinde haklısın 6x6 araçlar çok daha iyi . Tayga yı tipinden ötüru sevmiyorum ama çok kabiliyetlidir . Yükseltme ve lastikli Voron Grad ı hiç bir arabaya değişmem ama :slight_smile:

Ya yükseltme de çoğu araçta sırıtıyor. O yüzden ben gözüme güzel gözükmesine bakıyorum azıcık da… :smiley: Çok batak yerlere girmiyorum daha.
Bir de ben daha Michigan’dan çıkamadım. O yüzden Rus araçlarını bilemiyorum.
Tek sıkıntım yakıt benim. Haritanın bir ucundan diğer ucuna 2 km gidene kadar yarı depodan fazlasını yiyor. Tek depo ile teslimat yapmak imkansız gibi. Evet oyunu zorlaştırmak istemişler ama böylesi de çok saçma olmuş.
Asfalt yoldan gidiyorum hızlı gidersem araba yoldan hasar alıyor, yavaş gidersem yakıt hepten yetmiyor. :smiley:

2 Beğeni

Tam yolu çok güzel kısalttım derken kamyon yana yattı. :smiley:

Karayolları çıkması Enter’i garajdan çıkarmanın zamanı gelmişti.

Bu aracımız 76 model ve karayollarından çıkmış, alan kişiler dingilleri jantları ile komple değiştirmişler. Bir de üstüne boya atmışlar. Boya ile birlikte TCK’ya ait yazılar silinmiş ayrıca ön panjuru da turuncuya boyamışlar. Sonra bize geldi araç. Bir süre aktif olarak kullandıktan sonra bataklıkta White Westernstar’ı bulunca bu aracı üzerine vinç koyup uzun yatara çekmiştik. Şimdi bu kazadan sonra garajdan çıkma zamanı.

6 Beğeni

Alaska’ya yeni taşınmış ve soğuklarına alışmaya çalışıyorduk. Valla çamur falan zor ama kar bir başka. 6 tekere birden zincir takmak falan zor iş. Bir yandan da filomuzu geliştirebilecek kelepir vasıtalar aramaktaydık. Bu uğurda iki araç bulduk. Birisi harap halde bir Royal BM17 idi. Öylece ağaçların arasına sürülmüş, kendi kendine durduğu yerde kalmış. Sonrası meçhul. Kaç senedir orada olduğunu bilen yok. Sahada yaptığımız ilk incelemede yoğun kar kütlesinin araca bir örtü gibi davrandığını ve aracın aslında görünen kaporta hasarı dışında korunduğunu gördük. Pikabımızın kasasında getirdiğimiz malzemeler ile motorun eski yağını boşaltıp filtresini değiştirdik. Yeni yağını doldurduk. Deposunda mazotu ile terk edilmiş olduğu için, şansımıza hava da artı derecelerde olduğundan sadece havasını alıp marş denemesi kaldı. Hava filtresinden eter bastıkça motorun öksürmesi bize umut verse de defalarca marş denediğimiz kamyon çalışmamakta kararlı gözüküyordu. Akü bitmeye yüz tutup son kutu eteri de boşalttığımızda artık yapacak pek bir şey kalmadığı düşüncesi ile kamyonu çekici ile kurtarma planlarına niyetlenmiştik. O ara arabadaki deodorant şişesi gözüme takıldı. Hadi lan dedim son bir kere daha deneyelim. Birader geçti koltuğa, ben hava filtresinin oradan deodorantı bastım o anda da marşa bastık, motorun her öksürmesinde ortalık mis gibi çikolata kokuyordu. :smiley: Sonra birden arka arkaya patlama sesleri eşliğinde motor devirlendi ve bir rölanti tutturdu. Tabii bu arada Alaska’nın bulut kaynağı olmuştuk her yer bembeyaz dumandı ama motorun çalışmasından sonra keyifler yerine gelmişti. Tabii motorun çok sağlıklı çalıştığını söylemek güç ama en azından çalışıyordu. Şanzımanı senkromençleri dağıtmış olsa da, viteslere geçmekte nazlı olsa da, ikide bir vitesten boşa atsa da kendi marifeti ile garaja kadar gelmeyi başardı. Bunu onarıma çektik.

Öte yandan bir de bir Hummer H2 varmış. Bu da bataklığa saplanmış kalmış. Kondisyonu çok iyiymiş ama aracı çıkarması çok maliyetli olduğu için sahibi oraya terk etmiş. E bizde onu oradan çıkaracak imkan varken, sahibi ile cüz-i bir ücrete anlaşarak kolları sıvadık. Bir kaç saat sonra gül gibi Hummer kamyonumuzun kasasındaydı. Kurtarması da o kadar kolay oldu ki, en büyük sıkıntı aracın girdiği yere ulaşmaktı. Anca bir cipin geçebileceği kadar dar yerlerden ilerlediği için, kurtarmaya büyük kamyonlar yanaşamıyordu. Biz allem ettik kallem ettik kamyonu oraya soktuk. Sonrası çok kolay oldu. Halatı Hummer ile kamyona bağlayıp geriye doğru AWD açık asılmak yetti. Daha sonra kaldırıp kasaya koyduk, takozladık, bağladık ve geldiğimiz yoldan yata kalka garaja döndük.

3 Beğeni

Heybetinin hakkını veren araçlardan…

2 Beğeni

Şu “Oversized Cargo” görevi epeydir canımı sıkıyordu. Her denememde bir aksilik çıkıyordu. En sonunda ANK MK38 Civilian ile geçtim. Gerçi onda da mazot dayanmadı ama en azından devrilmeden, sıkışmadan, patlamadan geçmeyi başardım. Oh be kurtuldum sonunda.

Michigan’da sanırım bir kaç odunculuk görevi kaldı. Onları da halledip Michigan defterini kapatabilirim artık.

3 Beğeni

Kontratlar bitince , michiganda ki 4 haritada upgradelere bak eksik var mı diye . Tasklarıda tamamla öyle bölge değiştir hacı . Sadece kontratları tamamlayıp gitme :+1:

Doğru tasklar var daha. Upgradeleri topladm da taskları da yapayım. ANK MK38 ile çoğu taskı yaparım herhalde. Bir tek o contestleri yapmam.

1 Beğeni