SnowRunner | Off-road Simülasyonu [Ana Konu]

Aynen zaten kar bıktırıyor :roll_eyes:

2 Beğeni

Bugün alıp oynayım dedim 30dk dayanabildim. Spintires fizikleri bu oyunu 10 a katlar. Her kalkışta debriyaj yokmuş gibi 6 teker pati çekerrk kalkıyor araçlar hızlanma desen tuhaf alışamadım.

1 Beğeni

İlk zamanlarımda ben de böyleydim. Hala yadırgıyorum da işte yapacak bir şey yok. :smiley:

Arkadaşa da aldırdım beraber girelim diye bakalım umarım alışırız :sweat_smile:

Gamepad ile oynarsanız gazı hafif vermeye çalışın. Ben öyle öyle biraz alıştım. :smiley:
Ha asla kötü bir oyun değil ama fizikleri nasıl desem, aslında altında çok ciddi bir matematik var ama mesela neden motor simülasyonu yapmamışlar? Gaza basar basmaz sanki elektrikli motor var gibi tam güç geliyor. Expeditions’da onu biraz yumuşatmışlar, daha oturaklı olmuş mesela.

1 Beğeni

araç kalkışları bana çok kötü geldi. traktör/kamyon/otomobil/motosiklet kullanmış biri olarak o kamyonlar öyle 6 teker pati çekerek kalkmaz. biraz oynayalım bakalım :slight_smile:

1 Beğeni

Arkadaşlar ben bu oyunu çözemedim yav. şimdi ben burada ne yapacağım her yerde işaretler var nereye ne taşıyacağım odun yok mu sırtlanıp götüreceğim :smiley:

Aslında gamepad ile gazı hafif hafif verirseniz daha yumuşak kalkıyor ama motor simülasyonu olmadığı için, tıpkı bir elektrik motoru gibi sabit bir tork veriyor. Yine motor olmadığı için hissiyat yok ama gene bir nebze daha makul oluyor.

Oyunu başta çözmesi zor geliyor çünkü görev takip sistemi falan çok yüzeysel.
Harita açıkken E’ye basarsan kontratlar bölümü geliyor. Orası ana görevler. Bir kere daha basarsan Tasklar geliyor onlar da yan görevler. Ana görevlerin ne istediğini görüyorsun ama tasklar için yanına gitmen lazım.

cevabınız için çok teşekkür ederim. sözde bi treyler kaybolmuş bul getir dedi nereden bulacam bakalım bilmiyorum :smiley:

O tür görevler için erken daha. Çok saçma sapan yerlerde oluyorlar sağlam bir kamyon olmadan çıkarmak zor oluyor. Görevleri sıra ile yapmak zorunda değilsiniz o yüzden şimdilik atlayın. :smiley:

bi römork bulup getirdim o değilmiş sanırım 5lt mazot ile yakıt istasyonuna zor yetiştim ve amacıma ulaşamadım alt f4 çektim 30dk sonra yine girerim :smiley:

Ya kafana göre römork olur mu haritada göstermiyor mu hangisini istediğini? :smiley: :smiley:

sıkışmış bir römork diyordu yolda buldum bi tane onu çektim aldım o değilmiş :smiley:

yapamadığınızda yada işin içinden çıkamadığınızda o görevin ekran görüntüsünü atın buradakiler illaki yardımcı olurlar

2 Beğeni

Sağolun hocam konuyu okuyorum ben de bir şeyler öğreneyim diye

Bu Alaska’da ne çok kütük işi var böyle! Oyuncu muyuz oduncu muyuz anlamadım gitti. :rofl:

Arkadaşlar şimdi biz co-op girdik fakat şöyle bir sorun var arkadaşım benim save e gelince kendi kamyonu yok ve benim kamyonları garaja çekemiyor garajda işlem yapamıyor. görevlerde host tarafından kilitlendi diyor bu işler nasıl yürüyor

sunucuyu kim açtıysa o görevleride o açması gerekiyor (arkadaşın senin açdığın servere gelince otomatik garaja gider garaja gidince aynı şekilde garajdan çıkarabilir kendi araçlarını oradan araçlarını çıkarsın.senin aracı arkadaşın garaja recover edemez(garaja kadar sürebilir sen o araca geçip garaja recover edebilirsin .

1 Beğeni

çok teşekkür ederim. Kendi save’inde oynadığı aracı garaja koyacak sonra benim save de garajdan çıkaracak anladığım kadarıyla

1 Beğeni

Bu tür oyunları çözemediğiniz zamanlar YouTube den oynayış videolarına başvurursanız daha kolay anlaşılabilir. Ben bi oyunu almadan önce oynayışa bakar kolaysa öyle alırım genelde.

1 Beğeni