SimülasyonPark'ın Yeni Yıl Mesajı

Yılın son çeyreğinde bir anda ortaya çıkan bir oluşum oldu. :smiley: Açılış metninde her şey anlatmıştık. Aradan 4 ay geçti ve başta düşündüğümüz şeylerin değişmeye başladığı bir süreç oldu. Bu kadar ciddiye almayız demiştik amaç sadece Discourse sistemini test etmekti fakat önce bizi sonra sizi tavladı :smiley:
Hem günlük ziyaretçi, hem de sayfa görüntüleme sayısı ile foruma yetiştik. Bu süreçte orasıyla ilgilenmedim ama o da kendi halinde devam etti. Çeki düzen gelmesi gereken noktları var kapanacak hali yok.

Yılbaşına kadar sitenin amacı, ne işe yaradığı oturacak demiştik. Şu an girenler artık ne için girdiğini ne öğrendiğini gördüğünü biliyor. Özellikle yeni bir oyun çıkışı, güncelleme günlerinde çok yoğun oluyor. Sürekli takip edilmesi gereken bir yer haline geldi.

Yeni yılda elbette aynen devam edecek fakat bazı konularda ortak bir karar almak gerek. İleriyi düşünerek daha planlı konular, doğru yazılar açmalıyız. Veee bir çizgi olmalı… Eksik olan konular hakkında yazıları kullanıcıların yazması kendi birikimlerini aktarması bizce en doğrusu birçok kişiden birçok konu hakkında bilgiler öğrendik.
Unutmayalım hatırlatalım amaç insanların bildiklerini kolaylıkla paylaşmasıydı.

Siteyi doğru dürüst tanıtamadık. Sadece konuların sosyal ağlarda paylaşılması oldu Youtube videosunda bahsetmeler video açıklamasına ana konu bağlantılarını eklemeler falan…
Kendi haline bırakıp ne olacağını görmek lazımmış.

Amaç 50 bin üyeye ulaşmak değildi şu an yaklaşık 600 üye var.
güvenseviyesi

Güven seviyesi aktifliği belirtiyor. Okuma, görüntüleme ziyaret etme yorum yapma anlamına geliyor. İsteğimiz rakamlarda daha fazla üye değil kullanıcıların aktif olmasıydı. Başta beklentimiz yok demiştik bazı konularda hala beklentimiz yok ama insanların değer kattığı bir yeri de geliştirmek zorundayız.

Aldığımız sunucu paketi yetmemeye başladı. Yeni yılda değiştirilecek.
En önemli olay da yorumlarda konularda aşırı görsel kullanımı bunu kısıtlamayacağız. Ama yine de gereksiz aynı açıdan olan fotoğrafları paylaşmanız anlamsız. Yorumu sıkıcı hale getiriyor. Ama bunun dışında rahat rahat paylaşabilirsiniz. CDN hizmeti bile alabiliriz.

Site üyeliğinin blogla entegre olması planı vardı ama ayrı domainlerde bu sıkıntılıymış. SimülasyonTÜRK altında birleştirmeyi de düşündük fakat bunu artık yapamayız. SimülasyonPark bir alt site gibi görünüyor olabilir evet aslında öyle diğer sitelerin gücünü kullanmadıktan sonra ne önemi olurdu? Biraz daha entegre çalışmanın vakti geliyor. Değerli insanların katılmasını istiyorum. Daha doğrusu yazdıklarının yorumlarının bir değeri olmalı. Yine belirtelim yazabilen insanları bekliyorduk. Bazı konularda örneğin bilgisayar kullanmayı öğretmeye yarayan bir site değiliz. Daha giriş seviyedeki gibi mevzular burayı ilgilendirmiyor.
Sitenin en hoş tarafı hızlı ve iletişim sistemini doğru kullanması onun haricinde elbette beğenmediğiniz aşırı sadelik olabilir. Bir şeyler özelleştirmek düzenlemek zor olsa da bu kadar ilgiyi karşılıksız bırakmamak lazım. Görsel yönden daha neler yapabiliriz araştırıyorum. Ücretli ücretsiz bir şekilde bunun çözülmesi gerek anlaşılan.
Ama özetle aynı sadelik devam edecek… Sitede kullandığımız bazı özellikler olabilir.

Görüşlerinizi bildirmekten kaçınmayın hepsinin fayfası oluyor. 2017 ülke için iyi geçmemişti yeni yılın da iyi geçmeyeceğini öngörebiliyoruz ama yine de umutluyuz. 2018’de hem site hem de diğer konularda istediklerimizi yapabilmemiz dileğiyle yeni yılınızı kutlarım.
Seneye görüşürüz… :rofl::sunglasses:

www.park.simulasyonturk.com/uploads/default/original/1X/bebc22ed57afaac2bfb296fbb40b21615c2e4121.png

SimülasyonTÜRK & SimülasyonPark

13 Beğeni

Bütün Simülasyonpark ve SimülasyonTürk ailesinin yeni yılı kutlu olsun. Nice hep birlikte mutlu yıllar olsun inşallah.

4 Beğeni

Bilgi aktarımında yönetimle birlikte üyelerinde yeni konular açıp yeni haberlerin paylaşılmasında yardımcı olması ve ondan daha önemlisi fikirlerini açtığı konuda belirtmesi iyi oluyor . Bu hem yönetimin işini kolaylaştırır hemde üyelerin konularda aktif olmasını,fikir alışverişi olmasını sağlıyor. Bir yandanda konu açma konusunda nasıl olacak bilmiyorum ama rehber gibi bir şey olmalı…Var olan konular açılıyor veya alakasız konular görebiliyoruz arada sırada…
Yeni yıl ile birlikte bir yandanda SimülasyonPark ortamının tanıtımı yapılmalı. 4 ay deneme süreci gibi geçti ve olumlu tepkiler alındığını zaten Hasan abi belirtmişti vede zaten görülüyordu.
Üyeliklerin birleştirilmesinden daha çok bazı hesaplara entegre etme özelliği gelmeli ki zaten bunun düşündüğünü Hasan abi belirtmişti.
Velhasıl kelam :smiley:
Umarım yeni yılınız size güzel insanlar hayırlı kazançlar getirir . Bundan daha önemlisi Allah; sevdikleriniz ve ailenizle güzel vakitler geçirmenizi nasip etsin inşallah.

4 Beğeni

Daha nice yıllara…

Seneye görüşürük…

Ve beklenen mesaj @TheMumja dan geldi. :clap::clap::clap:

Espirininde bir kalitesi olur ya bu ne ? :sob:
SimülasyonPark’a seneye kadar girmeyeceğim :unamused:

O 4 kişi arasında ben var mıyım yoksam eğer koyar :kappa:

Tüm SimülasyonPark ailesine bol dlc ve yeni özellikli ets2 ve atsli bir yıl dilerim.

Mutlu Yıllar Efenim :blush:

Evet abi enanılmaz daha bugün güven seviyem 3 e çıktı… 4. Derecedeki o 5 kişi arasına girememek…

Gönüllerde 4tesin yetmez mi :stuck_out_tongue_winking_eye:

O 5 kişi kim ki ?

Yönetici ve Moderatör olan 2+3 kişi

2 Beğeni

Haa ozaman 4 olmamam normal ama bugüne kadar 2 mişim daha bi kaç gün önce 3 oldum :joy:

1 Beğeni

tatil falan derken,gec oldu fakat herkese iyi yıllar bol bol beraberce güzel oyunlara olsun :blush:
yeni yıl ve dogum günü sonrası iyice orta yaş kırızıne girdim. (tüm yıl genç oldugumu söyleyin yoksa karışmam ) :joy:

7 Beğeni

1 gönderi var olan bir konu içinde birleştirildi: Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

https://scontent.fadb4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/271053792_5051879948170172_642403868070172339_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-5&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=G59cWTOZdkgAX_YUiPj&_nc_ht=scontent.fadb4-1.fna&oh=00_AT_fa7_nbRIg5N9Fnxo_NcBZPyRpMpv-04Rs4ZoiCYiBBA&oe=61D41A13

3 Beğeni

İyiki SimülasyonTürk Var , Herkese Sağlıklı , Mutlu , Bereketli Yeni Bir Yıl Diliyorum :+1::tada::confetti_ball::heart:

  • Murat Arda
2 Beğeni

Herkese Sağlıklı Huzurlu Mutlu Bereketli Seneler Diliyorum

2 Beğeni