SimülasyonPark - Sıfır, 2. El Araba Sohbeti, Otomotiv Haberleri 🚘

Bu yazılım tam olarak ne oluyor? Bilgisayar yazılımı gibi birşeyse parçaya etkisi nasıl oluyor? merak ettim cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Aracın beynindeki gücü açmış oluyorsunuz . Üreticiler her koşulda optimum verimlilik ve performans vermesi için bu gücü kısıp piyasaya sunuyorlar . Birde tabiki emisyon değerlerini karşılamaları gerek araçların . Siz yazılımla güç artışı yaptığınızda doğal olarak parçaların ömürlerinden çalınıyor .Parçaların ısı ve basınç , çalışma ortamı gibi etkenlerini, fabrika 100 hp güce ayarlıyor diyelimki piyasaya sürmeden önce .O aracın turbosu 100 hp ile 300 bin kilometre yapacaksa siz aracı yazılımla 130-140 hp yapıyorsunuz bu sefer 200 bin kilometre dayanıyor .@Emre_27

4 Beğeni

Bilgiler için teşekkür ederim

Açık metalik yeşil Comforttu. :slight_smile:

Cevabın için teşekkürler.

Toyota CH-R seçen baya varmış. Kia Niro’yu seçen az da olsa var. Hyundai Ioniq seçenlerin yüzdesi 6, Kia Niro’yu seçenlerin yüzdesi 8, Toyota CH-R seçenlerin yüzdesi 86. Helal olsun.

1 Beğeni

Bazıları fabrikadan hatalı çıksa gerek. Bizim arabanın aküsü ve devirdaimi değişti sürekli hararet yapıyordu devirdaimin eskiliğinden dolayı bir de su damlatıyordu boruları falan değiştirdik şuanda sıkıntımız yok aracın eskiliğine veriyoruz biraz. Ama klimayı açınca yokuşlarda çekmiyor o biraz sıkıntı olabiliyor. Bir de en büyük artısı benzin LPG’li oldukça az yakıyor her yıl düzenli olarak 10-15 kere Ankara-Eskişehir ve Ankara-Bolu yapıyor hem de gidiş geliş Ankara-Ordu gittik Ankara-İstanbul Ankara-Kocaeli Ankara-Antalya gittik 211.000 km yaptık yakıt konusunda iyi

Başlığı değiştirmeliyiz araba severler köşesi :smiley: eski forumları andırıyor

3 Beğeni

Öneri yapayım dedim aklıma birsey gelmedi

Bizde de 2009 model fiat Doblo var bir ara çeker gönderirim fotoğraflarını. 7 senedir bizimle araç 2012 de almıştık. 2 sene fethiyeye 4 sene didim e gittik o araçla. arada Kayseri,İzmir,Eskişehir,Malatya,Ankara da yaptık. 2 sene önce Torbalı da aracın motoru bozuldu yaptırdık yine kullanmaya devam

2 Beğeni

Başlığı arabacılar değilde , SimulasyonPark Garaj veya SimulasyonPark Showroom yaparsanız iyi olur . Böyle iyi olmamış

2 Beğeni

arabacıları öylesine yazdım başka türlü öneri sunmayacaktınız ahahaha :smiley: kötü yapınca öneriler geldi :joy: arabacı dalyaraklar yazcaktım aslında :smiley:

5 Beğeni

Biz basık hondacı veya önü scirocco olan eos sahibi değiliz . Bu başlık yakışmıyor bize :smile: :smile:

3 Beğeni

Konu hort.

Burak abi ne düşünüyorsun suyla çalışan araba hakkında? @Burak34

1 Beğeni

Güzel projeymiş, ama asıl proje burada…
V16

9 Beğeni

Konyada da kaza yapmazsın ya

Ama arkadan vurdurursun … araca…

Eşşeğe mersedeste vursa eşşek gene eşşektir :rofl: :rofl: :rofl:

6 Beğeni

Kaç beygirlik? Bizde 110 luk var yakıyor ama yaktığı kadar da gidiyor

Blackline lar 90 lık bu kasada 1.8 motor 2013 modeldi gidişinden aşırı memnun değildim ama üzmüyordu yakıt olarak 7-7.5 litre ile dolanıyoduk… Satalı 5 ay kadar oldu satmadan 2 kere arkadan tıkladılar :smiley: arka tamponları bayağı sağlammış zaten araç genel olarak takoz gibi sağlam sert yükü at bas git.

1 Beğeni