Revell Model ve Maketleri

Revell ya da başka markalardan maket yapanlarınız varsa burada fotoğrafları paylaşalım.

Bu da benim aldığım set.

1 Beğeni

revell model ve maketleri ülkede en yaygın satılanı. fakat genel maket konusu olarak düşünelim.

maket nedir ? diecast gibi bitmiş degil tüm parcalırı siz birleştirir ve boyarsınız. (fircaları,boyalarışkesici aletleri olmadan düzgün bir iş cıkarmak zor)
bir maketin kutu icerigi

kutu görseli boyarken referans almanızı saglar.

3 Beğeni

Kutuda 2 model vardı BMW 507 ve BMW İ8. İlk olarak İ8 den başlamıştım ve bitirdim.

Eline sağlık,güzel toplamışsın.

1 Beğeni

Teşekkür ederim.

Bu da kutudan çıkan diğer maket BMW 507 şuan yapım aşamasında.

1 Beğeni

boyamayi dusunuyormusun ?

bu saatten sonra detaylı olması imkansız.

her parca sökülüp kalan parcaları ince zımpara ile traşlayıp sonrasında bir cubuga takıp boyandıktan sonra birleştirilmesi gerekir.

ana kasada camların gelecegi yer maskelenip boyandıktan sonra cam montajı sonrası gercekci olması için etrafı siyah marker kalem ile gecilmeli (bu işin amacı gercekte olan siyah yapıştırıcı kısmı kapatan camdaki siyah bölgelerin efektini verme)

bunlarda benim ucamayan kuşlar,15 sene önce bıraktım kesmeyi biçmeyi :slightly_smiling_face:

5 Beğeni

Bu islerde yeni ve heyecanli oldugu icin hemen toplamak istedi sanirim. benimde ilk gunlerimdeki yaptiklarim aklima geliyorda :slight_smile:

@anon28546784 sende muze gibisin arkadas. ileri seviyede modelcilikle ugrasiyorsun bunu biliyorumda elinde bukadar cok model oldugunu bilmiyordum.

2 Beğeni

sorma maket işini 15 sene önce bıraktım ama diecast ve rc kısmını bir bırakamadık gitti.

1 Beğeni

Boya işini yapmayı düşündüm ama fırça ile düzgün boyayamadığım için boyamadım. Daha sonra Air Brush alıp onunla boyarım diye düşündüm. İçini boyarım diye üst gövdeyi alt tarafa yapıştırmadım. Daha ilk modelim yaptığım hatalar varsa kusura bakmayın.

1 Beğeni

Kursura bakmayin nedemek’ kimseden af yada ozur dilenecek bir durum yok burada :slight_smile: zaten dikkat ettiysen yazdigim cevapta 'benimde ilk gunlerimdeki yaptiklarim aklima geliyorda ’ diye yazdim. bu islerde ilkler hep boyle olur. hatta ilk elin gunahi olmazmis deriz :slight_smile: kolay gelsin. bundan sonra daha profesyonel bakarsan bu ise yardimci olmaya calisiriz.

1. Seviye olarak Airbus A400M Atlas düşünüyorum. Daha yeni başladığım için zorlanma durumu olur mu ?

Yaparsin tabiyki neden yapamayasin. Volkan abinin yukaridaki yazdiklarinida uygularsan cok kaliteli bir is cikar. amacta burada bu. hatta kanatlara led isiklandirma bile yapmayi dusun derim.

BMW 507 projemizde de sona erdi.

3 Beğeni

Camdaki kırmızıliklar(kan izleri) şüphe uyandırdı :smile:

2 Beğeni

Katil araba Christine bu BMW versiyonu.

keske boyamasaydin dedirtiyorsun insana. acele etme ozen goster biraz.

Revell o kadar iyi bir marka değil maket için, çünkü çok fazla uymayan parçası oluyor ve plastik enjeksiyonlar kaliteli değil bol miktarda çapak çıkıyor. Onun yerine Tamiya yada Zvezda markalarını önerebilirim ben Revell e göre çok çok daha memnun kaldım.

1 Beğeni

Nereye takılacağını bulamadığım birkaç parça çıkmıştı ve i8 in kapıları için çok uğraşmıştım. Başka da pek sıkıntım olmadı Revell ile.