Red Dead Redemption 2 [Ana Konu]

evet güncelleme geldi :smiley: dün duyuruyu yapmışlar neyse indiriyorum deneyeceğim bakalım

Bende vidyo nerde kaldı diyordum :sweat_smile:

Güncelleme: Rockstar, 1.14 kullanıcıları için kalıcı performans problemlerinden bazılarını düzeltmesi beklenen Red Dead Redemption 2 güncellemesini yeni çıkardı. Yama notları uzun ve detaylıdır ve ayrıca Nvidia kartlarında drop için bir geçici çözüm sağlar.

yine oyundan attı ve çıkmak zorunda kaldım :smiley:

Hasan’cim oyundan attiktan sonra safe modda oyuna girmeyi denedinmi. oyuna girerse biraz o sekilde oyna daha sonra kaydedip tekrar normal olarak girmeyi denermisin.

Grafikler ve performans

• CPU çekirdeği üzerindeki iş yükünü yeniden dengelemek ve 4 çekirdekli ve 6 çekirdekli CPU’larda önemli duraklamalara neden olan bazı NVIDIA grafik kartı sürücülerinde kenar davalarına çarpmamak için ek bir başlatma argümanı (-cpuLoadRebalancing) eklendi.
  • Vulkan kullanırken 4GB VRAM veya daha az olan grafik kartlarında performans ve kararlılık için iyileştirmeler eklendi
  • Vulkan kullanılırken bazı işlemcilerde ses sıkışması ve ses düşüşüyle ​​sonuçlanan bir sorun giderildi
  • Tam ekran modunu çoklu ekranlı sistemlerde kullanırken grafik sorunlarına neden olan bir sorun giderildi
  • DirectX 12’de oyunun odağını kaybetmesi veya belirli grafik ayarlarının değiştirilmesi durumunda, Tam ekran modu yerine Oyunun Penceresiz Kenarsız modda takılmasına neden olan bir sorun giderildi.
  • Cihazların yanlış algılanmasına ve SDR ile HDR modları arasında geçiş yapma sorunlarına yol açan sorunlar düzeltildi. Bu sorunlarla daha önce karşılaşmış olan oyuncular, oyunu başlatmadan önce HDR’yi Windows Görüntü Ayarları ile etkinleştirmelidir.
  • Pencereli ekran modunu kullanırken oyunun, eklenen ekranın maksimum çözünürlüğünden daha büyük bir pencerede başlatılmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Sistem donanımının otomatik algılanması iyileştirildi, böylece önerilen varsayılan grafik ayarları daha yüksek performans sağlayacak
  • Oyunun bazı grafik kartlarındaki mevcut VRAM miktarıyla desteklenmeyen ve oyunun başlamasını engelleyen varsayılan bir grafik ön ayarı oluşturmasına neden olan bir sorun giderildi
  • Bekleyen ayarlar için VRAM kullanım tahmininin, ayarlar uygulandıktan sonra kullanımdan biraz farklı olmasıyla sonuçlanan bir sorun düzeltildi.
  • Grafik ayarları menüsünde ağaç modellerinde mozaiklemeyi etkinleştirmek için ayrı bir seçenek eklendi
  • Sistemi yeniden başlatmadan farklı grafik ayarları ön ayarları arasında geçiş yaparken performansın düşmesine neden olan bir sorun giderildi
  • Social Club menüsünü kullanarak düzenledikten sonra HDR’de çekilmiş olan Fotoğraf Modu görüntülerinin parlaklığını etkileyen bir sorun giderildi
  • 16: 9 dışındaki bir ekran en boy oranı kullanılırken bazı tam ekran efektleri ve Fotoğraf Modu filtreleri ile ilgili sorunlar düzeltildi.
  • Çoklu Örnek Örtüşme Önleme (MSAA) kullanılırken yansımalarda grafiklerin artmasına neden olan bir sorun giderildi
  • Çoklu Örnek Örtüşme Önleme (MSAA) kullanılırken Duraklat Menü Haritasında grafik artefaktlarına neden olan bir sorun giderildi
  • Bazı şelalelerde meydana gelen görüntü oluşturma ve aydınlatma ile ilgili sorunlar düzeltildi.
  • Öykü Modu karakteri ile oluşan görüntü oluşturma ile ilgili sorunlar düzeltildi.
  • Birden fazla grafik kartı kullanan bazı sistemlerde grafiklerin titremesine neden olan bir sorun giderildi
  • Saint Denis’deki tiyatro gösterileri sırasında grafiklerin bozulmasına neden olan bir sorun giderildi
  • Bazı ışık yansımaları oluşturulurken grafik yapılarının görünmesine neden olan bir sorun giderildi
  • Ekran çözünürlüğünü değiştirdikten sonra Duraklat Menüsü arka planının oluşturulmasını etkileyen bir sorun düzeltildi
  • Kapsam ve dürbün gibi yakınlaştırmaya izin veren öğeler kullanılırken, uzak mesafelerde dünya ayrıntılarının azalmasına neden olan bir sorun giderildi.
  • Arazinin bazı kısımlarında gölgelerle ilgili sorunlara neden olan bir sorun giderildi
  • Çoklu Örnek Örtüşme Önleme (MSAA) kullanılırken bazı saç / kürk görüntülemede oluşabilecek grafik artefaktlarına neden olan bir sorun giderildi
  • Bazı oyun içi parçacık efektleri oluşturma performansı artırıldı
  • Oyunun karlı bölgelerinde parkurların performans gösterimini iyileştirme
  • Bazı grafik ayarları etkinken, Duraklat Menüsü’nün kısmi görüntülenmesiyle sonuçlanan sorun giderildi

istikrar

• Oyun başlangıcında ve logo ekranındaki çökmelere neden olan sorunlar düzeltildi.
  • Grafik ayarlarını değiştirirken veya ön ayarlar arasında ileri ve geri geçiş yaparken çökmelere neden olan sorunlar düzeltildi.
  • Pencereli ekran modunda oyunun ilk açılışında çökmelere yol açan sorun giderildi
  • Bazı grafik kartlarında Pencereli ve Tam Ekran görüntü modları arasında geçiş yaparken çökmeye neden olan bir sorun giderildi
  • Oyun penceresi odağını kaybettiğinde veya Alt + Tab kullanmanın bir sonucu olarak çökmesine neden olan bir sorun giderildi
  • Bazı sistemlere otomatik kaydetme girişiminde bulunulmasına neden olan bir sorun giderildi
  • Öykü Modu ile Red Dead Çevrimiçi arasında art arda geçiş yaparken çökmeye neden olan bir sorun giderildi
  • Oyundan ayrılmaya çalışırken çökmelere neden olan sorunlar düzeltildi.
  • Giriş aygıtlarını oyun çalışırken bağlarken ve çıkarırken bazı sistemlerde çökmelere neden olan bir sorun giderildi
  • Story Mode’da silah değiştirmeye çalışırken kaza ile sonuçlanan bir sorun düzeltildi
  • HDR Kalibrasyon ekranını bazı grafik kartı ve ekran kombinasyonları ile açarken çökmeye neden olan bir sorun giderildi
  • Satchel menüsündeki kategoriler arasında geçiş yapmak için fareyi kullanırken bir çökmeyle sonuçlanan bir sorun düzeltildi.
  • Ayarlar menüsünden yeniden girilen klavye girişlerini uygularken oyunun donmasına neden olan bir sorun giderildi
  • Ayarlar menüsünden çıkarken ve Açılış Sayfasına dönerken sonsuz bir yükleme ekranına neden olan bir sorun giderildi.
  • Çevrimdışıyken Öykü Modu’nu oynarken çökmeye neden olan bir sorun giderildi
  • Oyun sırasında “Red Dead Redemption 2 beklenmedik şekilde çıkıldı” hatasıyla sonuçlanan sabit çökmeler ve istikrar sorunları
  • Başka bir oyuncunun Red Dead Online oturumuna farklı bir kontrol şeması ya da ağ kurma sorunları ile sonuçlanan kilitleme tipi ile katılmaya çalışılması sorunu düzeltildi.
  • Red Dead Redemption 2 masaüstü kısayolunun oyunun doğru şekilde başlatılmasını engelleyen bir sorun düzeltildi

Kontrol ve Kullanıcı Arayüzü

• Bazı Mağaza menülerinde geliştirilmiş fare desteği
  • Oyunun ilk açılışında yükleme çubuğu yerine siyah bir ekranla sonuçlanan sorun giderildi
  • Red Dead Online’da fareyi kullanırken oyuncuların emote edememesiyle sonuçlanan bir sorun giderildi
  • Oyun çözünürlüğünü değiştirirken Harita Duraklat Menüsü’nün kesilmesine neden olan bir sorun giderildi
  • Red Dead Online’da 16: 9 en boy oranı dışındaki ekranlarda oynatıcının genel gider ekranlarının yanlış konumda görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Bazı klavye girişlerinin yeniden gönderilmesini engelleyen bir sorun düzeltildi
  • Klavye girişlerini yeniden eşlerken bazı yanlış metin ve uyarı ekranlarının görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Kullanıcı arabiriminin bölümlerinde kaydırma ile ilgili sorunlara neden olan sorunlar düzeltildi
  • Güvenli Bölge ve Parlaklık Kalibrasyonu ekranları dahil bazı menülerin giriş kontrollerini görüntülememesine neden olan bir sorun giderildi
  • Bazı dilleri kullanırken klavye metin girişi ile ilgili sorunlar düzeltildi.
  • Kırmızı seçimle sonuçlanan sorunlar, menülere göz atarken kaybolanların vurgulanmasına neden oluyor
  • Bazı menülerde gezinirken fare seçiminde sorunlara veya yanlış imleç hareketine neden olan sorunlar düzeltildi.
  • Bir işaret / simge seçtikten sonra Harita Duraklatma’da klavyeyle gezinme sorunu düzeltildi.
  • Silahları incelerken oyuncuların bazı hareketleri tamamlayamamasına neden olan bir sorun giderildi
  • Oyun Yükle bilgisinin kaydedilmesine neden olan ve Oyun Yükle menüsünden eksik olan bir sorun giderildi
  • Latin olmayan karakterlerin metin girişi ile ilgili sorunlar ve daha fazla giriş yöntemi için destek eklendi
  • Bir yol noktası yerleştirdikten sonra Harita Duraklat hareketli konumuna neden olan bir sorun giderildi
  • Özellikle düşük DPI ayarlarında bir fare ile nişan almakta zorlanmaya neden olan bir sorun giderildi
  • Farklı ekran çözünürlüklerinde yanlış boyutta, örtüşen veya yanlış hizalanmış kullanıcı arayüzü öğeleriyle sonuçlanan sorunlar düzeltildi.
  • Menüler arasında ileri geri gezinirken önceki seçimlerin kaybolmasıyla sonuçlanan bir sorun düzeltildi.
  • Kontroller menüsünün Klavye ve Fare alt menüsünde gereksiz seçeneklerle sonuçlanan bir sorun düzeltildi.

Genel

• Oyun içi Benchmark Aracının kararlılığı ve sonuç tutarlılığı arttırıldı
  • Bazı Red Dead Online içeriğini oynatırken lobi ekranında dünyanın altında görünen oyuncuların ortaya çıkmasıyla ilgili bir sorun giderildi
  • First Person kamera modunda klavye ve fare kontrollerini kullanırken ‘Hız Tutun ve Kontrol Edin’ erişilebilirlik özelliğinin yanlış performans göstermesine neden olan bir sorun giderildi
  • Sprint yaparken etrafa bakmak için fareyi kullanırken fotoğraf makinesinin kekemeye neden olmasıyla ilgili bir sorun düzeltildi.
  • Yüksek kare hızlarında çalışırken balık avlama oyunuyla ilgili sorunlara neden olan bir sorun giderildi
1 Beğeni

Arkadaşlar red dead serisini ilk defa oynuyorum fazla bilgim yok mesela atımızı nasıl upgrade edebiliyoruz?kolay para kazanma yolları neler? Şöyle bir bilgi vermişlerdi sanırım ultimate editon’da para ve altın birde yüksek güçlü at onlara nereden ulaşabiliriz? Bir de özür için gelen ürünleri nasıl alacağız?

Abicim bu kurtlardan bana fenalik geldi. ozellikle bu sekilde yaptiklarini dusunuyorum. 8-10 kisilik silahli insan grubundan daha tehlikeliler, ayilardan daha hircin ve saldirganlar vede korkmuyorlarda…

2 Beğeni

Gel abi beraber oyniyalım bende mallarımı taşıyamıyorum düşmanlardan bi wagon kaptırdım bile valla :joy:

Hasan Rdr 2 Oynuyor… @HasanOfke hahaha :smiley:

Arkadaslar bir gorev esnasinda (dayak yerken :slight_smile: ) sapkam dustu ve alma firsatim olmadi. ve gorev bitince nekadar arasamda bulamadim. varmidir bunun bir cozum yolu ? sapka dedigim avcilara yaptirdigimiz ayi basligi.

Kampa Gittiğinde Elbise Şeçerken Çıkıyordu Galiba… varsayılan olarak atadıysan…

oradada cikmadi. atin uzerinde acilan menudede yoktu. bir ihtimal kaldi oda sapkayi yapan avciya gidecegim belki ondadir yada ucretsiz yapiyordur.

Ücretsiz yapacağını sanmıyorum… :smiley:

İyi akşamlar arkadaşlar bi konuda yardıma ihtiyacım var bugün fps göstergesi için msi afterburner diye bi program indirdim lakin bu şey sadece fps falan göstermiyormuş overclock falan yapabilabiliyormuş lakin benim oyunun içine etti sitemi mi karıştırdı ne oldu gayet iyi oynayabildiğim oyunu artık oynayamıyorum giriyorum esc ye bastığımda veya map i açtığımda oyun öylece donuyor artı pc donup kalıyor kapatıp açmam gerekiyor acaba bi sorun cözümü önerebilecek biri varmı? Grafiksel hatalardan kaynaklı tamamen oyun cözüyor

Geri yükleme butonu var orada düzelir diye tahmin ediyorum.

OC hassas bir olay, değerleri ince ayarlarda takip edip yapmanız gerekiyor aksi halde karta büyük zarar verebilirsiniz. Eğer ben yanlış anlamışsam, overclock işlemi yapmadan bu sorunları yaşıyorsanız, kartın bir önceki sürücüsüne dönmek belki işe yarayabilir.

Programı falan kaldırdım biraz düzelir gibi oldu dosyaları bütünlüğünğ doğrularım şimdi işe ilk açılış ekranında 1 fps geliyor delirecem @Tolgasky @ONURKULL

Programı kaldırmak bir şeye yaramayacaktı zaten düzeltip kaldırman gerekirdi ileri seviye ne yapılabilir pek fikrim yok teknik destek alın yada araştırın

Benim oyundan atma sorunum son güncelleme ile çözüldü. Bu gece rahat rahat oynayabildim. :smiley:

1 Beğeni