Red Dead Redemption 2 [Ana Konu]

Oyunu hiç oynamadım da bir yorumlara bir görsellere bakıyorum, 1 aydır falan oynadığım Forza Horizon 4’ün optimizesi harbiden efsaneymiş dedirtiyor :smiley: Oynayanlar bilecektir grafikleri çok kaliteli, detaylı ve optimizasyonu çok çok iyidir.

Dün akşam hiç bi sorun yaşamadan oynadım sabaha kadar ekran kartı güncellemesi vardı onu yaptım oyun kasmaya başladı :smirk::smirk:benchmarkta çok fazla fps farkları olmaya başladı

orta grafik ayarlarındayım

2 Beğeni

dün gece oynarken yani azcık online takılayım dedim zaten yine görevleri yapamadık oynayamadılar vs.
pat dolaşırken yine dondu gitti tam da role girmiştim para kazanacaktım :smiley:

reddit’te şöyle bir başlık var hataların çözülüp çözülmediğini yazıyorlar

rockstar’dan böyle bir mallık beklemiyordum gül gibi oyunun içine ettiler bu hatalar sıkıntılar olunca da hiç katlanmak istemiyorum
ya storyde ses kalitesi nasıl bu kadar sıkıntılı olabilir? tık tık takıla takıla çıkıyor yuh anasını satayım

1 Beğeni

İşte sırf bu yüzden bu tarz oyunların kırılmasına zerre üzülmüyorum, aksine seviniyorum. Bunlardan biri de Fernbus. :joy: İnsanlar para verip rezillik çekiyor, yapımcılar anca satma peşinde. Diğer oyunlarda neden bu kadar sorun yok (En basit yine aynı firmadan çıkan GTA V) dedirtiyor, sorgulatıyor. Demek ki isteyince yapılıyormuş. Maalesef bu oyun içün her şeyin çözüleceğinin garantisi de yok. Zamanında PS3 için GTA LCS almıştım, emülatör ile çalıştığından kasıldığı çok barizdi rahat 20 fps’ye falan düşüyordu. Sorunu fark etmemeleri imkansız, ayrıca konuyu ben dahil Rockstar’a bildirenler olmasına rağmen öylece kaldı. Ayrıca sorun DX 12’de de değil beceriksiz yapımcılarda.

oyunu denedikleri kartlari ve sonuclarini asagida gorebilirsiniz

2 Beğeni

baştan belliydi zaten bu oyunun optimizasyonunun berbat olduğu. umarım sonu gta 4 gibi olmaz

Oyunun optimizasyonunun kotu olacagi bastan belliydi :face_with_monocle: konuyu burada yazdik yada tartistikta benmi goremedim. Yani rs games ten beklenen bir durum degildi bu. Sorunun ustesinden gelebilirler. Bu arada 4K ultra da oynuyorum. Oyundan hic atmadi. Arada fps nin dalgalandigini hissediyorum. Ama rahatsiz edici bir durum yok.

2 Beğeni

yukarıda yazılanlara göre ben de fikrimi söyledim.

Koskoca Rockstar Games’e daha dün kurulan 100 kişilik indie oyun stüdyosu muamelesi yapmak… Sırf yorum olsun diye.

Galiba; GTA 6 için sermaye yetmeyince arer acele RDR 2 satışa çıkardılar…

1 Beğeni

son kullanıcı olan biziz. istediğimiz yorumu yapmakta özgürüz diye düşünüyorum hocam. daha önce de böyle optimizasyon örneklerini fazla gördüğüm için fikrimi beyan ettim.

Benide sadece 1 defa attı ama oyun kendi otomatik grafik ayarlarını uygulayınca optimizasyon biraz daha düzgün çalışoyor ben şahsen deneyimledim ve ayarlarımı düşürdükten sonra daha sıkıntılı ama kendi ayar yapınca gayet düzeldi birde üstelik öyle güzel bi sistemim yok normal bir dizüstünde oynuyorum herkezin bakış açısı tabiki ama bence o kadar rezalet bi durum yok sadece daha iyi olabilirdi ve bence olur da düzeltemeyecek bi yapımcı değil :wink::wink:

Oyuna 2.7 gb güncelleme geldi…

İçerik nedir?

Anti-Virüs yazılımı nedeniyle Red Dead Redemption 2’nin çökmesine neden olan sorunlara yönelik iyileştirmeler.

1 Beğeni

Voice chat dışında chat yok mu oyunda

Oyun sıkıntı yaşayanlar için özellikle bu ayarları biraz kurcaladım ve kendi ekran kartı ve işlemcime göre ayarladım.

i7 8700k & MSI Gaming Gaming X 1080 ( 1920 x 1080 çözünürlük )

RDR 2 - GTX 1080 için yaptıgım en iyi ayarlar. benchmarkda minimum 40 fps gösterdi oda oyunun başındaki karlı bölümde. onun haricinde oyun hep 60-65 fps civarlarında, max 130 fps gösterdi. Driver sürümü : 436.48 ve oyunun bir kere bile teklediğini görmedim.

Yakında yeni bir güncelleme çıkacak. Ayrıca bu sorunları telafi etmek için hediye de vereceklermiş. Güncellemeyi bekliyorum umarım sorunlarım çözülür. Simuş ile vahşi batının en acımasız acılı kovboy videoları çekmem lazım.

2 Beğeni

2.9 GB boyutunda güncelleme geldi