Prepar3D, FSX ve X-Plane Genel Sohbet [Ana Konu]

Yazın sonlarına doğru florya taraflarına gittim , tabi hemen yukarı taraflarında atatürk havalimanı vardı, tabi o gün uçakların iniş yaptığı tarafa denk gelmişim.
Uçaklar ile ilgisi olan bir kişinin bence gitmesi lazım çünkü sanki elinizi uzatsanız uçakların gövdesine dokunabiliyorsunuz gibi oluyor . Güzel bir deneyimdi benim acımdan. Ee tabi bu güzelliğin kötü yani şiddetli bir ses yapması :smiley:

https://goo.gl/maps/oqwcofRkECr

Prepar3D, FSX ve X-Plane Ekran Görüntüleri [Ana Konu]

Bilenler rica etsem yardımcı olabilirlermi.
X Plane 11 de 737-800 uçağında gps nasıl açarım?
uçağın kapılarını kargo kapısını vs yer arabalarını nasıl kontrol edebilirim tuşları nelerdir?
şimdilik bu konular hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

Bir kerede buradan soralım :slight_smile:

@KaNUnCU hocam çevrimiçi mi uçuyorsun? Herhangi bir va ya kayıtlı mısın? Hangi platform ivao yada vatsim? Muhabereyi nasıl geliştiririz? Ufak bilgiler, taktikler paylaşır mısın?

@bicisim, Evet. IVAO’da uçuyorum. Herhangi bir sanal havayoluna üye değilim. Muhabere diyerek muhaberatı kastettiğinizi düşünüyorum. Türkiye üzerinde bu ve bunun gibi şeyler hakkında Türkçe bilgilendirme yapan bir platform olarak IVAO Türkiye’nin eğitim dökümanları dışında bir kaynak olduğunu zannetmiyorum. Eğer IVAO üyeliğiniz varsa, training sayfasından istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Ama açıkçası bu işi öğrenmenin en ‘‘masum’’ yolu olarak bizim yayınlarımızı izlemenizi tavsiye ederim. Kanalımızın linkini aşağıya bırakıyorum.

Kanalım LVLCHG

Discord Adresimiz (Sorularınız ve tartışma için.)