Oyunda tırtıklanma sorunu

Bu oyunda ölceklemeyi yükseltiğim halde hala tırtıklanma var sizce ekran kartından mı oyunla ilgili mi

1 Like

Hangi oyun?:joy:D:

4 Likes

ETS2 basligi altinda acmissin konuyu ama konu icerigi ve baslik hakkatten tirtiklanmis gibi. konuya ekran goruntusu ve aciklama yazarsan konu kalir. yapmazsan konu silinir.

1 Like

sistem özelikleriniz nedir ?

Ets 2 malum ats ikiside bazıları monitörden olabilir diyor kafam karıştı

turqazip kullanıcısı. tırtıklanma olayını tamamen kaldırman için ölçekleme en az yüzde 200 ve aa açık olmalıdır ölçeklemen yüzde 125 de ise normaldir onlar oyunda sorun yok çünkü ben 300+aa açık oynuyorum tırtık sorunu yok sistemin iyi değil fazla iyi değil ise gölge lerden felan kıs ölçekleme 200+aa açık oyna ozaman en azından azalmış olacak birde ekran kartın modeli nedir?

3 Likes

Hd 7850 eskıden yoktu arkadaş bu kadar kablolar filan sanki kayıyor gibi

Kullandığın monitör ve hdmi kullanıyosan hdmi kablosu ile alakalı olabilir.

Bazıları monütörden olabilir diyor hdmı kullanıyorum bbaksana allah aşkına eskiden bu kadar kötü değildi ekran kartını 2 defa yaptırdım belkı ondandır

Oyun DX 11 değil DX 9 üstüne kurulduğundan DX11’e geçince kaplamalar dokular filan düşük polygonlu kaldı ve böyle kötü görüntü oluşturuyor herkes’te var sanırım sorun beta’da inşallah düzeltirler.

kardeşim öncelikle oynadığın grafik ayarlarını belirtmelisin ekran görüntüsü atmalısın bu şekilde yardımcı olamayız dediğim gibi donanımsal sorun gözükmüyor grafik ayarları ile alakalı eğerki %100 ölçekleme ile oynuyorsan bu çok normal hiç dert etmene gerek yok

O dediklerinden önce konuyu okumalısın. Baştan!

o dediklerin derken ayrıntılı yazarsan sevinirim konuya baştan baktım arkadaş sadece fotoğrafta belirtmiş tırtık sorununu şimdi benim demek istediğim diyorki ölçeklemeyi yükselttim demiş öyle olmaz kaçda kaça yükselttin yani kaçda olduğunu ben bilmeden yorum yapamam her kademe etkisi vardır şuan tahminimden varsayarak konuşacağım eğer full+400 oynuyorsa arkadaş ve hala bu sorunu varsa nvidia yada amd yazılımdan oyun exe dosyasını seçtip kontrol panelinden ayar uygulaması gerek birde o şekilde denesin arkadaş eş yönsüz doku ayarını hem oyun içi hemde grafik kartı kontrol panelinden yükseltmeyi deneyebilir hala sorun devam ediyorsa başkada bilmiyorum valla ama sorunun eş yönsüz doku süzmesi ile alakalı olduğu kesin çünkü uzak nesnelerde sorun var

ekran kartın baktım biraz eğer bilgim yok ama eski bir kart ise bayadır kullanıyorsan belki kart kendisini daha iyi performans vermek için bazı şeyleri kısıyordur dicam ama saçma olur öylede :slight_smile: başkada bişey gelmiyor aklıma :slight_smile:

bendede şöyle göstereyim beyaz gelen arabalı foto 200 ölçeklemli diğeri 400 bana rahatsız edecek düzeyde değil tırtıklanma bende yok ama tabi çok uzak yerler normaldir bulanık tırktıklı görünmesi bence

Kardeşim ölcekleme 300 400 olsade aynı sorun var değişicen bişey yok sendeki yüzde 200 de tırtıklanma az yok gibi bişey ama bende 200 de yıne ayno değişcen bişey yok senin kadar olsa gine iyi nasıl diyim hani elektirik kablosuna baktıgında sanki kayıyor gibi siyah bişey akıyor gıbı

Ölçeği monitörünün inç ve çözünürlüğüne göre ayarlasan tırtıklanma sorunu çözülür

Kardeşim 1080p de oynuyorum oyunu ölcek ne kadar ister 125 olsun en düşük 150 en fazla bende oynabiliyorum dier türlü kasıyor bak şimdi ölcek ister 100 olsun ister 400 yine o tırtıklanma var yine o dediğim kablolarda dalgalanma var

4K da bile belirli mesafede kirilmalar mevcut. oyunun keyfini cikarmaya bak.

Kablolari kontrol et o zaman ben 24 inç monitörle 1080pde 200 ölçeklemede oynuyorum ben de mlaa açıkken tırtıklanma olmuyor