Oyunda tırtıklanma sorunu

yoo sorun yine sende :smiley: bunu anlamıyorsun sorun o şu an grafik ayarların nasıl? hepsi en yüksekte böyle olduğunda çıkmamalı ama senin bazı ayarların düşük ve böyle çıkıyor bizde niye böyle bir sorun yok??? oyunda kenar yumuşatmalar çok çok iyi değil ama kimse de çok kötü diyemez

1 Beğeni

Ben hep %100 ölçekte oynuyorum. Ekran kartı GT 650M, sistem anlaşılacağı üzere dizüstü. Elbette kırılmalar var fakat köprüdeki kadar hiç olmadı. Bu sorun sıra dışı bir şey. Kırılma değil, anti aliasing ile alakası yok.

Hasan ayarlarımı atayım gör öyle cevap ver bence :smiley: bak sorun su kırılma var herşey iyi güzel kırılma var size yüz defa dedim ki eskiden yoktu yeni yeni cıktı bu olay hala bana suc buluyorsun ben mı yaptım oyunu ayarları atayım gör bak konteynırlara bak sanki kırılma var hareket ediyor gibi bu antilasing sorunu ve ben ayarı yüzde 400 yapsamda aynı adam bile diyor bende var fps sorunum yok eskiden iyi hatta ama kırılma cıktı basıma sol tarafa bak aynanın olduğu taraf konteynırlara bak bu kadar olmaması lazım olsa bile bu ayarlarda

Ekran kartı ayarların belki de performans seçeneğinde olabilir. Nvidia da var bu performansda kenarlar keskin olur kalite de olmaz. Bide yani çözümü yoksa bulamadıysan burda debelene kadar gidip scs’ye yazsan çözümü varsa söylenirdi. Ki şöyle de bi durum var her yüksek ayarda herkesin görüntüsü aynı olacak diye bişey yok. Teknolojik aletlerden bahsediyoruz, hepsi standart değil bunu unutmayın ve belki de sisteminde bir yerlerde cihazın birinde eksiklik olabilir dostum mesela 2 aynı 1050ti x ile dene aynı oyunu aynı ayarlarda aynı işlemci ram sistemle, 3 5 farklılık oluyor. Cihaz alırken bu riski göze alıyor herkes. Olmuyosa keyfine bak kardeşim diyeceğim budur :slight_smile:

Kardeşim sen biliyorsan scs söyle konuş ben inglizceden anlamam :smiley: benim yerime

1 Beğeni

ati radeon’nun kendi programında oyun profilleri var ets2 olanı seç sil , oyun ekran yenilme ile monitör ekran yenilme hızın aynı olsun ve dikey eşitlemeyi aç, kartında gpu tweak programı varsa gaming moda al.

O gamnig modu yok sanırım deniycem dediklerini dediklerini yaptım ama yine var sorun artık eskiden vardı bu kadar yoktu demekten bıktım

Dostum sende anksiyete bozukluğu olabilir. Oyuna biraz ara verebilirsin. Sonrasında oyunda şikayet ettiğin problemlerin uçup gittiğini göreceksin.

4 Beğeni

Nvidia ayarlarını da kontrol ettim her şey kaliteye göre ayarlı. Sanırım oyunun normal hali bu. Çünkü farming simulatorde böyle bir sorunum yok ultrada oynarken. Belki de ets2 configimde bir sıkıntı vardır. Daha fazla karıştırmak istemedim. Keyif almaya bakalım.

Oyunda mlaa bazen yetersiz kalabiliyor, eğer ekran kartınız AMD ise Radeon Ayarlarında Gaming sekmesi altında Ets2 ye tıklayıp örtüşme önleme modu ayarını “Uygulama ayarlarını geçersiz kıl” seçeneğine getirip “Örtüşme önleme seviyesi” 4x, 8x veya 16x yapıp oyuna girmeyi deneyin. Nvidia için de benzer ayarlar mevcuttur illaki, bende Nvidia kart olmadığı için detaylı bilgi veremiyorum.

2 Beğeni