OMSI 2 - Kayalı Metrobüs Haritası Projesi

Herkese merhabalar,

1 seneyi aşkın üzerinde çalıştığım haritanın konusunu açmanın vaktinin geldiğini düşünüyorum. (Bilenler Screenshots konusundan biliyorlar) :smiley:
Bildiğiniz gibi OMSI’de elle tutulur bir metrobüs haritası yoktu.Bunun üzerine kurgusal bir harita da olsa çalışmalara başladım.Harita ana hatlarıyla bitti ama hala oturtamadığım şeyler var.

Haritamızda 5 hat,60 küsür km yol ; özel sesleri ve Metro-Design modeliyle (@Rasim sağolsun :smiley: ) MB Capacity bulunuyor.İett filosundaki 250 aracın gerçek numaralı ve plakalı repaintleri var ve AI olarak geçiyorlar.
Ayrıca çıktığı zaman Conecto için de bir düzenleme yapacağım.Onun da repaintlerine başladım.

Haritadan resimler:

Videolar:
(Hibrit Citaro’yu test ederken)
Imgur

Capacity ile kısa bir yolculuk:

Short Bus Trip with MB CapaCity by Arda Aydın, on Flickr

14 Beğeni

Ne zaman çıkcak bu yıl çıkarmı

1 Beğeni

Hiç belli olmaz.Belirli bir tarih veremem daha hala düzeltiyorum bazı şeyleri :upside_down_face:

1 Beğeni

Indir boyutu kaç gb olur

1 Beğeni

O da duruma bağlı şu anda tüm objeleriyle(Çoğu başka haritalardan bulabileceğiniz objeler) 4gb bir boyutu var ama çıkacağı zaman başka bir yol bulacağım.

1 Beğeni

Teşekürler ederim size iyi çalışmalar delerim

1 Beğeni

1-2 sn’lik donmalardan rahatsız oluyorsan sanırım autosave den kaynaklı olabilir , autosave’i kapatıp denersen donma ortadan kalkabilir.

1 Beğeni

O biraz kayıt programından biraz da haritanın kendisinden kaynaklı.

Zaten kapalı bende. Autosave’den kaynaklı donmalar araç durunca olur.:slight_smile:
Teşekkürler yine de.

44 Hattından hiç resim paylaşmadığımı farkettim.Bir kaç tane ekleyeyim…

5 Beğeni

Akbil basma sesi,geldiği istasyon anons olsa iyi olurdu ya.
Ayrıca yolcular hat üzerinde yolda bekliyor orda da hata var.
Ama eemeelinizeğinize sağlık kardeş

1 Beğeni

Akbil sesi metrobüs olduğu için koymadım gerçekte de yok turnikede basılıyor.Benim kurgumda da altgeçitte turnikeler :smiley:
Çift anonsu ben de istedim ama çözemedim maalesef.Aracı düzenlemek lazım herhalde.
Şimdilik sadece gelecek istasyon anonsuyla idare ediyorum.

Onların farkındayım düzeltmeye başladım videodaki durağı düzeltmeyi unutmuşum. :joy:

Teşekkürler :smiley:

3 Beğeni

Bir tek Burhaniye durağında akbil basılıyor (en son bindiğimde böyleydi), kimse kullanmadığı için güvenlik görevlisi yok bu yüzden böyle bir çözüm bulmuşlar. Sen de onun gibi lanetli bir durak belirleyebilirsin :joy: ama oyuna uydurması uzaktan zor olur gibi görünüyor.

2 Beğeni

Doğrudur pek geçmediğim için o tarafa bilmiyorum.Geçtiğimde de kimse binmiyordu :joy:
Bir de gece 12’den sonra araçta basılıyor diye hatırlıyorum yine güvenlik olmadığı için :smiley:

Oyuna aktaramam onu herhalde.
Bizim bütün duraklarda güvenlik var diyelim ve 24 saat çalışıyorlar :joy:

3 Beğeni

Abi Map Ne Durumda?

1 Beğeni

Harita Ne Zaman Yayınlanacak? Veya Harita ne durumda?

1 Beğeni

Yapımı devam ediyor. Yayınlanacağı tarih belli değil.

Map ne durum da bilgi verirmisiniz

Haritanın durumu nedir?

Yapımı devam ediyor fakat yoğunluk sebebiyle pek vakit bulamıyorum uğraşmaya.

1 Beğeni

Enter yazmazsan indiremezsin enter yaz sonuna

1 Beğeni

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.