Nvidia GeForce Now [ANA KONU]

@Ozgur59 Ben Eu Central 4’te hiç sıra beklemeden giriyorum beleşte.

@HasanOfke Normalde bana 720p 30 fps açtırttı ve kanser oldum karıncalanma falan boldu ayarları kurcaladım biraz artık 1080p 30fps arada internetteki takılmalara göre 2 saniyeliğine 480p olup geri dönüyor ama umurcuğumda değil mis gibi grafiklerle oynamak varken tuhaf tuhaf yüklemek…

Ayarlarım da burada:

1 Beğeni

Şunu da ekleyeyim kütüphanesinde istediğiniz oyun yok diye üzülmeyin. Steam oyun gibi duruyor onu açıp 35 mbps ile indirip istediğiniz oyuna girebilirsiniz.

1.6mb download 0.80 upload ile deneme yaptım program kendini 30 fps 1280x720’ye ayarladı ben Mumja’nın ayarlarını kullandım.

World Of Tanks: Görüntüde bozulma yok ama rahatsız edici bir bulanıklık var, tepkime süresinde bir sıkıntı yok, çok nadiren 1 saniye gecikme oldu o da benim çöp bağlantıdandır.

Dead By Daylight: Zaman zaman bulanıklaşmalar oldu bir nevi refleks testi olan jeneratör tamirinde yarım saniye gecikme var ama diğer mekaniklerde sorun yok ultra oynayınca hiç görmediğim detaylar gördüm :smiley:

ETS bende kastı her şeyi sona dayamam ile alakalı olabilir onda da bulanıklık vardı.

Sanal bile olsa saniyede 50mb indirmek güzel oluyormuş.

Bağlantısı iyi ama bilgisayarı kötü olan arkadaşlar için bulunmaz nimet ultra ayarlarda istediğiniz oyunu oynayabiliyorsunuz.

1 Beğeni

İyi güzel de dün ETS 2’ye girdiğimde sırada 480 kişi vardı beklemedim, bugün de hiç giremiyorum, maksimum sınıra ulaştık diyor. Ne olacak böyle :smile:

eu4’ü seç, dün 3 saat sıra bekledim Mumja dedi seçtim sadece 80 kişi vardı ve sıra hemen geliyor.

Evet şu an hiç sıra beklemeden girdim denedim. İnternetim 10 Mbps ama oyun süper, 1080p 60fps sorunsuz, resmen bu bir mucize :grinning: Ama pcmin çözünürlüğü 1600x900, ayarlarda bu çözünürlük yok, o yüzden biraz garip görünüyor sadece.

1 Beğeni

Steam’e girdim ve GTA V’i indir dedim, desteklenmeyen oyun diyip indirmedi.

Save dosyalarına erişemediğimiz için console açamıyoruz, haliyle developer kamerasını, saat ve skybox değiştirme kodlarını kullanamıyoruz, ben yüksek grafikte fotoğraflar çekmek için kullanmayı planlıyordum ama bu durumda çok zor duruyor. Bir de GeForce Now ile oyun içinde çektiğiniz fotoğraflara ulaşabilmek için kitaplığınıza Steam uygulamasını ekleyip, onu açıp ve oyunu oradan açmak, daha sonra oyundan fotoğrafınızı çektikten sonra çıkıp Steam’de ekran görüntüsü yöneticisini açıp resimlerinizi çevrimiçi arşivinize yüklemeniz gerekiyor. ETS 2 için izlenebilecek diğer bir yol ise çektiğiniz fotoğrafı oyun içinde World Of Trucks hesabınıza yüklemek ve daha sonra oradan indirmek.

1 Beğeni

Ya da ekran göntülerini oyun esnasında Shift+Tab arayüzünden yüklemek ve bi’ yığın işten kurulmak.

Save dosyası mevzusunda da yapacak bir şey yok eğer buna imman sağlarlarsa diğer oyunlarda isteyen istediği hileyi yapar.

Shift+Tab arayüzünden yapılabilir evet ama ben yapamadım herhalde dalgınlığıma geldi.

Canım ancestors legacy oynamak istedi 1 saat oynadım çıktım normalde indirmesi 2 saat sürüyor, ben sevdim bu sistemi.

1 Beğeni

Tam yeni sistem aldığımda yapılır mı bu :smiley:

Az önce Cities Skylines ile de test ettim. Ve sonuç gereğinden fazla şaşırtıcı.

Ben normalde kendi PC’mden oynuyorken benim oyunumda düşük FPS’ye bağlı gecikme vardı.

GeForce Now’da ise ciddi manada gecikme yok. Hiç yok. Tuhaf, anlaşılması zor ama yok, baya yok! Canım sıkıldıkça ESC’ye basıp basıp durdum belki bi’ an gecikme olur diye ama olmadı…
Sinir oldum…

Karıncalanma, kalite düşmesi vs. Witcher 3 gibi değil. Baya baya hiç yok…

Mutlaka deneyin.

2 Beğeni

Evet Cities Skylines gerçekten öyle, tek sorun atölye modlarının kullanılamaması.

Danganronpa 2: Goodbye Despair, Dwarrows, Jack Orlando: Director’s Cut, Knights and Merchants, Mount & Blade: With Fire & Sword, POSTAL 2, SpeedRunners, The Cycle, Tropico 5 oyunları GrForce Now’a eklendi!

Belki internetim çok kötü kullansam da ne oynadığımı anlamam diyenler için kendi internetimle bir adet oynanış videosu çektim.

Özellikler::

İndirme Hızı: 12.62 Mbps - 7.75 Mbps
Yükleme Hızı: 0.78 Mbps - 0.48 Mbps

Sunucu: EU Central 4
Çözünürlük: 1280x720 30 FPS (Normalde oyunları 1920x1080 30 FPS olarak oynuyorum ancak The Division 2 oynarken düşürüyorum.)
Maks. Bit Hızı: 5 Mbps

Arkadaşlar merhaba benim bu konuyla ilgili birkaç sorum olacak. Öncelikle geforce now’da eski save’lerimizden devam edebiliyor muyuz, yoksa yeni profil mi açmamız gerekiyor. Bir diğer konu ise bilgisayarımıza bağlı direksiyonu görüyor mu? Bende 24mb internet var yüksek fps alabilir miyim yoksa değmez mi? Teşekkürler

Direksiyonu görmesinde bir sıkıntı olmayacaktır ben F710 ile oynuyorum halihazırda hiç problem olmuyor. Save meselesinde de save’i Steam Cloud’a yüklemen gerek o zaman bir problem kalmıyor. İnternetten de eğer dalgalı değilse stabil bir bağlantın varsa herhangi bir problem yaşamazsın.

2 Beğeni

Bu hızda 720p 30fps ve düşük bir ihtimal 720p 60 fps oynayabilirsiniz. Gamepadimi (Logitech F710) geforce now üzerinden kullandım ve bir sorun olmadı fakat oynadığım oyunlar uplay üzerindeydi. Eski save’e devam etmek için oynadığın profili steam cloud’a kaydetme seçeneğini açman gerekiyor. Ayrıca Steam atölye modu hariç modları kaldırmalısın.

1 Beğeni

Cevaplar için teşekkürler. Ben şuan kendi sistemimde 30 fps ile oynuyorum. O zaman çok bi şey değişmeyecek demek ki. 60’ı göremeyeceğiz :frowning: