My Summer Car - Ana Konu

aynen videolardan baktım uğraştırıyor. diğer işlere bakayım en iyisi :smiley:

Kanka en iyisi bok temizliği, odun, kilju ve kargo modu bunları kendine göre oyun günüyle zamanla sonra hafta sonları falan arabayı toplamaya çalış, hafta sonu ralli olduğu için ölürsün :joy: kesin net yani :joy:

Yahu odun teslim etmeye gidip geldim yatak odam yanmış odada sinek ilacından başka bir şey yoktu neden çıkmış olabilir bu yangın :smiley: düzeltebilir miyim odayı? yataksız kaldım.

EDİT: MSCEditor ile odayı yeniledim. Ancak masamda stokladığım sinek ilaçları ve sanırım araç süsü olan zarlar yok oldu :smiley: galiba ışığı açık unuttum ondan yangın çıktı :smiley:

mantıklı olur evet öyle yapayım arabayı topladım sayılır :smiley: ilk iş olarak odunculuk yaptım 3200 verdi. dediğin gibi ayarlayıp odun ve bok işiyle uğraşacağım diğerlerine de oyunu biraz ilerletince bakıcam sağ ol :smiley:

1 Beğeni

bu oyuna 10 kez başlayıp her zaman arabayı toplarım ama oyun bir süre sonra oluşan buglardan dolayı beni deli eder silip 3 ay sonra geri başlarım ne yazık ki

1 Beğeni

Arabayı topladım ama nerede hata yaptıysam motordan bir tıkırtı geliyor. gaza yüklendikçe de ara sıra kaputta patlama oluyor. Bir de araçla evin önünde iki tur attım direksiyon düzgün çalışırken birden tersine döndü. Yani oyundaki direksiyon düzken g29 direksiyon simidinin metal yeri aşağıya bakıyor. Nasıl bulup çözerim ben şimdi bu arızaları? :smiley:

Kanka ya motordan ön takımdan anlaman lazım, ya da ustaya götürmen lazım (ferdinand usta) patlamalar gaz ayarı olmadığı için yapıyor, ya da eksoz vidaların gevşek olabilir. Direksiyonu da tekerlerinden birisi kesin düz bakarken birisi anyaya ya da konyaya bakıyodur, ayarlaman lazım, o ayar somunu da tekerden motora giden bi çubuk var öyle tabir ediyim, onun tekere yakın olan kısmında somun var sıkıp gevşeterek ayarlamalısın.

1 Beğeni

Benzini zengin alıyor, karbüratör ayarı gerekiyor bunun için. Afr zımbırtısı satın alıp güvenli bölgeye ayarlayabilirsin.

Bir de su sıcaklığına dikkat et, üstünde gelen stock radyatör çok kötü, direkt hararet yapıyor. Üst kapaktan su attığını görürsün ve ciddi eksiltir.

1 Beğeni

Direksiyon işini hallettim motor sorununu çözemeyince ustaya bıraktım çok para gitti ama araba şu an sorunsuz. :smiley: biraz para biriktirip arabayı modifiye etmeye başlarım.

Zaten bineyim desen gerçek saat ile 1 saat binersin sonra bozulacak gene :joy:

1 Beğeni

plakayi aldinmi ?

Vermedi :frowning:

Dort tane kusur bulmus. onlari yapip tekrar gelmen gerekli. yukarida sag ust koseden ingiliz bayragina tiklarsan aciklamalar ingilizce gorunur ve sorunlari duzeltip tekrar gelirsin

edit : el freninde sanirim sorun var - sag arka sispansiyonda, tekerleklerde ve emisyonda

sen yinede ingilizcesine bir bakiver

kayıt dosyanı atsana arabayı toplamak zor geliyor.

aynen onlarmış hepsini tam sıkmıştım yolda biraz altı vurdum ondan mı oldu acaba? aracı biraz daha modifiye edip tekrar deneyeyim diyorum.

@Ozgur59 save şu an vahim durumda düzeltebilirsem göndereyim araç tam olmadı ve sanırım epey bir hapis yatıcam yanlışlıkla bir dayıyı ezdim polisler kapıma dayandı :smiley:

Balya yüklemek bile ayrı dertken adam römorka hurdaları yüklemiş :smiley: Bu arada ilk günlerde 60 fps oynarken evdeki ve arabadaki parçalar artınca mıdır bilmem fpsim 30’lara düştü. Yok mu bunun bir çözümü?

Mop diye bir mod var fps artıran onu indir 15-25 fps artışı sağlıyor.

sağ olasın işe yaradı.

1 Beğeni

@gampue ustam :smiley: aracın parçalarını değiştirip tekrar muayneye götürecektim ama orijinal parçalarla gitmek gerekiyormuş. ilk muaynede sorun çıkaran her şeyi kontrol ettim sıkılmamış parça yok. Tekerlerde ne sorun olailir onu çözemedim. Sanırım ilk muayneye giderken arabayı biraz hor kullanıp zarar verdim :smiley: Redditte bir eleman parçaları tamir ettir demiş ama nasıl yapacağımızı anlatmamış. Aracı götürüp önündeki listeden mi seçeceğiz yine? Yoksa parçaları söküp mü götürmek gerek? Hem boşa para harcamamak hem de boş yere aracı sökmemek için sorayım dedim :smiley:

1 Beğeni

Parçaları sökmene gerek yok başkan, direk gidip broken parts repair yapsan olur. Biz öyle geçmiştik muayeneden @gampue abiyle

2 Beğeni