Kendin Yap / DIY FFB 900° Direksiyon Seti

Merhaba,

Gönderdiğiniz videoda maalesef ne hata ne de bağlantılara ait bir fikir sahibi olmam mümkün değildir. :frowning:

Abi durum nedir devam ediyor mu proje ne kadar kaldı videolara?

Tekrardan merhaba
araya okul girdiğinden şimdi dönebildim
Sürekli calibration error hatası alıyorum ve internetten baktığım herkeste wheel configdeki force table %100 ama bende %0 da kilitli. Denemediğim hiçbişey kalmadı acaba arduinomda mı sıkıntı var yoksa biyerde mi hata yapıyorum çözemedim.Tüm emeklerim ve harcamalarım boşa gitmiş gibi hissediyorum.

videodaki kutuda yaptığım basit dişli sistemi enkoderle motoru aynı anda döndürmek içindi ama o da işe yaramadı :frowning:

uyguladığım bağlantı şeması genel olarak bu

Selamlar
Ben wheelconfig ya da alakalı firmware’i kullanmıyorum onun yerine
DIY STEERING WHEEL New EMC FIRMWARE - YouTube bu videodaki vatandaşların ortaya çıkardığı yazılım ve firmware i kullanıyorum bağlantı şeması da biraz farklı o yüzden.

Wheelconfigde bende senin yaşadığın problemleri yaşadım

Yardımınız için çok teşekkürler. Her şey saat gibi tıkır tıkır işlemeye başladı sayenizde.Videonuzu sabırsızlıkla bekliyorum.

1 Beğeni

son bir şey adamın gösterdiği şemadaki dirençler önemli mi ben direnç bağlamadan çalıştı çünkü

Dirençler Z eksenli enkoderler için geçerlidir problem olmaz

1 Beğeni

Proje biraz uzadı şehir dışı görevler vs yakın zamanda bir video atacağım tatmin edici olacağını düşünüyorum

1 Beğeni

selamun aleyküm ben direksiyon seti yapmak istiyorum hangi encoderı almam daha mantıklı olacaktır

aradaki 70 küsür liraya değermi.

Bu hız ölçen bir enkoderdir bununla yön tayini yapamazsınız.

Bu linktede 360pprlık olan işe yaramaz min 400 ppr bir enkoder lazım bide 60tl görünüyor ancak 50tl kargo parası var haberin olsun :slight_smile:

60 tl ye 1000 ppr lık encoder aldım aliexpress ten kargo dahil bekliyorum 1 , 1.5 ay beklicem artık

440w olması çok önemli mi yani motorlarınıza göre mi seçtiniz? Ben psu alma sürecindeyim ama nası bişe alacam karar veremedim. Piyasada 150 200 liraya da 250w psu lar var onlardan alsam çok mu sıkıntılı olur

Reis noldu bi gelişme varmı sende diğer youtuberler gibi kaçmassın umarım

Merhaba,
“Diğer youtuberlar gibi kaçmazsın” derken?

1. Youtuber değilim. Bir işim, ailem ve oldukça yoğun bir iş hayatım var (Sağlık Sektörü Çalışanıyım).
  2. Bu işi hobi olarak “boş zamanlarımda” “kendim için” yapıyorum.
  3. Kaçmamı gerektirecek durumun ne olduğunu açıklarsanız sevinirim.
3 Beğeni

440w olmasının sebebi ~20-25 amper bir akım üretebilen güç kaynakları genelde 400w ve üzeri oluyor o yüzden

Abi selamlar ben de bu işe girdim rehberinizi heyecanla bekliyorum, en kısa zamanda atarsınız umarım. Türkiyede detaylı kaynak bulmak çok zor bu konuda. Videoyu atarsanız içime sinecek gerçekten. İyi günler dilerim, sağlıcakla kalın.

Kaynak Video çekmeye çalışıyorum ama inan boş beleş konuşan insanların düşündüğü kadar kolay bir iş değil bu. Kameram yok kaliteli, Tripodum yoktu. alternatif çözümler üretmeye çalışıyorum kaliteli bir yayıncı kamerası 1000-1500 tlden başladığı bir devirde hadi diyince yapılamıyor malesef. Kalitesiz bir içerik üretme taraftarı değilim aslada kendime konduramam o yüzden bu kadar sarkıyor her iş.

4 Beğeni