Jalopy "Alamanya'dan Türkiye'ye Kesin Dönüş" - Ana Konu

Alıştım ben amcaya :smile:

JALOPY’nin Tam Sürümü Çıktı!
Lütfi amca ile gurbetten memlekete dönüş macerası…
https://www.simulasyonturk.com/jalopynin-tam-surumu-cikti/

4 Beğeni

Lutfi amcayı susturmak için gereken malzemeyi buldum. :smiley:

2 Beğeni

Hem sabahın köründe haber etmeden çekip gidiyor hem de sifonu çekmiyor. Ah Lütfi amca ah.

2 Beğeni

LEVEL dergisi Mayıs sayısında JALOPY incelemesi yer alacak. İncelemeyi yazmadan önce sıfırdan başlayıp bitirmek lazım :smiley: Yayında mı yapsak?

1 Beğeni

Bende müsait bir vakitte sıfırdan başlayıp bitirmeyi düşünüyorum :slight_smile: Yayın olayı mantıklı olur, belki oyundan haberi olmayanlar vardır. Alınıp oynanması gereken bir oyun bence…

Yayın daha iyi olur abi sonuçta serisini çekip yayımladın. :ok_hand:
Tekrarını paylaşırsın zaten …

Yalnız oto save yok galiba ya geçen devam edeyim diye girdim baştan aldı ve bir daha yapasım gelmedi :confused:

Save sadece uyurken, ki daha iyi bence bu şekilde eski tarz oyunlardaki gibi.

Unlike :smile:
10 karakter

Daha ilk seferden arabanın perti çıktı. Çektim istasyona temizlemeye. Lütfi amca hiç kılını kıpırdatmıyor :smiley:

Ama ilk sefer baya bereketli oldu. 3 kutuya denk geldim, içide dolu doluydu maşallah. Bagajda tam dolu…

2 Beğeni

Bu Cuma akşamı JALOP yayını yapabilirim. Geri dönüp tekrar İstanbul yollarına düşmem gerekiyor çünkü incelemeyi yazıp bitireyim.

Jalopy yayını sonrası incelemeyi yazıp gönderdim. LEVEL Mayıs sayısında olacak.

Yine de erken erişim incelemesini okumak isteyenler;

LEVEL Mayıs sayısında JALOPY incelemem var. 1 Mayıs itibariyle tüm bayilerde!

Oyunda halen hatalar devam etmekte. ornegin yolun bloke olmasi gibi kimisinde dag yolu kapatiyor, kimisinde hersey normal gorunsede adamda arabada takiliyor gidemiyor. yapacak teksey kaydet cik demek ve yeniden baslamak, yapimciya yolladigim maillerde bunlardan bahsettim. gisede yasanan sorunlardanda, ilgileniyoruz diyorlar. cevap veriyorlar yani. ama bu takilma gibi seyler icin ilk once bi restart atin duzelebilir diyorlar. neyse 17 yada 18 bin kilometre oldu sanirim.Tekrar almanyaya donus yolundayim. nasip bakalim onumuze neler cikacak.

NOT: Herseye ragmen oyunu almanizi oneririm.

4 Beğeni

Herkese merhaba

Oyun ile ilgili bazi edindigim bilgileri sizinle paymasmak istiyorum.

• Aracin on kismina takilan bar oncelikle yapilan kazalarda %50 hasari onluyor. ikinci amaci ise sis lambalarinin monte edilmesi. evet sis lambalari gercektenda ise yariyor.Takmis olmak icin takilmiyor yani.
  • Aracin bagajina takilan ve uzerinde Levye , Kriko ve ingiliz anahtari olan parca ise bize bagajdan yer saglarken sinirsiz bir ekipman destegide vermis oluyor.ingiliz anahtari motor aksaminda dayaniklilik seviyesi 0 olunca kullanilabiliyor.
  • Aracin uzerine konan ve 2 yedek lastik ile birlikte daha cok esya yukleme olanagi saglayan parca.
  • Aracin durumunu gosteren elektronik tablo. agirlik, lastik ve motor durumlari ayrica benzin karisimini bile kontrol edip bilgi veriyor.
  • Oyunda genel olarak 3 tip lastik var. ve bunlarda kendi aralarinda 3 e ayriliyor. Yagmur icin olan lastigi kuru havada kullanirsaniz hemen dayanikliligi gidiyor ve patliyor . normal bir lastigide yagmurlu havada kullaninca aracin savruldugunu ve kontrolun surekli kayboldugunu anliyorsunuz.digeri ise toprak yol lastigi.anlatmaya gerek yok.
    Simdi araca parca alirken farkettiyseniz hicbir aciklama yok, aliyorsunuz ve kutu elinize gecince urunun ozelliklerini okuyup kiyaslama yapabiliyorsunuz.
    Bu konuda sizlere su bilgiyi verebilirim.Parca;
  • Krem ve kahverengi : istikrar ve destegi simgeler
  • Yesil renk : dogadaki uyumu
  • Kirmizi : kisitlamalardan kurtulmayi
  • Siyah : standart tip
  • Krone kong : Guvenebileceginiz performans
  • Hsk : ustun itis gucu
  • Carbolyte : mukemmel kondisyon
    evet renkler ve oyundaki 3 markanin tasidigi ozellikler bunlar

Motor olarak HSK 4 seviye 130km hiz yapiyor fakat cok fazla bakim istiyor. bilginize :slight_smile:
Benzin depolari 4. seviye 24 ve 33 litre arasinda
Krone kong 24 lt.
Duz siyah (standart ) 30 lt
Carbolyte 30 lt
Kirmizi 30 lt
Hsk 33 lt yakit aliyor.

Oyunda otel odalarindaki misafirlerin kapisini caldiginizda kimisi para veriyor, ama cok rahatsiz ettiginizde cezasi varmis. sinira kadar ulasir diyor. henuz bir ceza yemedim ama deneyecegim.

• 4 yada 5 cesit aku vardi yanlis hatirlamiyorsam. goruntuleri disinda aralarinda hicbir fark yoktur. ozellikle denedim. bir aku en az 15 bin km dayaniyor bu arada sis lambalarida takiliydi.

• otelde cay bardagi var 2 adet. biri tezgahta digeri sehpada. bunlari toplayip satabiliyorsunuz. cok dusuk bir fiyat ama belki birgun lazim olur.

• Sinirdan gecmesi yasak olan urunler hakkinda (surekli degisir, falanca ulkeye falanca yasak diye net bir sey yok her gecisti farkli bir sey yasaklaniyor)
    eger urun acikta ise urunlere el koyuyorlar ve cezayi odemeden salmiyorlar. eger kapali kutuda ise zaten kimsenin haberi olmuyor. hatta steam basarimlarindan biride 6 adet sarap sisesini sinirdan gecirmek.
    Aracin durumuna gore araci kontrol ediyorlar sakin surduyseniz ve araciniz temiz ise kontrol etmiyorlar.
    ben boyle bir seyi yakaladim gibi ama net bir bilgi degildir.
    Bu arada sarap gorevini yaptim. videoyada cektim ama steam basarimini alamadim… sebebide bu ve Garbage Cannot basariminda BUG olmasiymis. yani yapacak birsey yok.deniyecegiz tekrardan.

• Arkadaslar konuyu surekli guncelliyorum. takip edenler yeni mesaj beklemesin bu mesaja ekliyorum yeni bilgileri.

Daha once oyundaki ekipmanlarin renklerine gore birbirinden ayrildigini soylemistik.

• Yesil renk : Doga ile uyumlu demistik. bu nedemekti ne anlama geliyordu ogrendim geldim :slight_smile: yesil renk yakit tasarruflu ekipmanlar grubu. araca takilan her yesil renk benzinden tasarruf etmenizi saglayacaktir

• Kirmizi renk : Kisitlamalardan kurtulmak diye yazmistik simdi konuyu acalim. Kirmizi renk motor ekipmanlari diger renk ve markalara gore daha hafif oluyor.

• Kahverengi ve krem renk ise istikrar ve destek demistik yani dayaniklilik demek arkadaslar.
    ekipman secimlerinizde isinize yariyacagini dusunuyorum.

• Diyelimki hirsizlik yaptiniz. ayni ulke sinirlari icinde satis yapamiyorsunuz. hemen odeme yerine dusuyor urun ve kapi kapaniyor, sonucta almak zorunda kaliyorsunuz. baska ulkeye geciste olurmu dedim ama kontrol oldu ondada calinti mal ve sigara yasagi vardi.hepsine el koydular ve ceza odedim.neyse ben ettim siz etmeyin diye yazdim.

8 Beğeni

Yeni sponsorumuzla avrupaya yolculuga basliyoruz.

2 Beğeni

Geldi önüme kırdı takibe başladık sırbistana gidersek mafyalar sıkıntı oluşturabilir bakalım lütfi amcanın kolu uzun :smile:

2 Beğeni

Sponsorumuzun destegi sayesinde avrupa yollarinda 50.000 KM basarimini kazandik.

2 Beğeni