Intel pentium g4560 işlemci

Arkadaşlar bu işlemciyi kullanan varsa fikrini ve yorumunu alabilir miyim? bu işlemciyi mi önerirsiniz yoksa i5 i7 işlemcileri mi? hazır toplama kasa alacağım bulursam da işlemci için fikir almak istedim.

Biz oyun için en kötü i5 işlemci öneriyoruz eğer işin içine oyun + video çekme render ya da yayın falanda giriyorsa kesinlikle i7 ancak son zamanlarda bize gelen pclerin çoğu amd işlemci 1700 1700x 1500 vs fiyat performans olarak en iyisi olduğunu söylüyorlar ama şahsen kullanmadığım için bişey diyemem…

1 Beğeni

Video render işlerinden anlamadığım için onlara ihtiyacım yok ben sadece belli oyunları oynamak için. Mesela pubg gta 5 oyunlarını alıp oynamak istiyorum en düşük grafik bile olsa oynarım yani. Ram i 8 ya da 16 lık yapacağım 2 gb lık ekran kartım var geforce gt730 başlangıç seviyesi ekran kartı ama şimdilik işimi görüyor. Hazır toplama kasa almayı düşünüyorum 1600 liraya kadar bütçem var

gta 5 işlemciye biraz fazla yük bindiriyor ama dediğim gibi en kötü bi i5 öneriyoruz oyun için diğer işlemciler biraz allaha emanet duruyor…

1 Beğeni

sistem gereksinimlerinde önerile sistemde 3.20 ghz işlemci 8 gb ram geforce gtx660 ekran kartı istiyor.buna yakın bir hazır kasa almaya çalışacağım bütçeyi fazla aşmayan

Pc alırken bakman gereken şeyler ne yazıkki onlar değil bende 1. nesil i7 var oda 3.2 ghz hızında aynı zamanda gtx750 var ama gta yı açmaz açsa bile zevk alamazsın drop yersin… 1. nesil bi i7 ile 6-7. nesil bi i7 arasında dağlar kadar fark var… Ramler aynı şekilde DDR 3 8gb ram ile DDR4 8 gb arasında dağlar kadar fark var ki bunların hepside maliyeti arttırır hazır olarak alacağınız pc içinde 64 gb ram koyup DDR3 bile koyabilirler… bu tarz şeyleri iyi araştırmalısınız

Ben önce gideceğim bilgisayarcı da kasayı inceleyeceğim fiyat alacağım. Bakacağım Bilgisayarın özelliklerini not alırım size de paylaşırım zaten hemen almayacağım.

1 Beğeni

G4560 ucuz , giriş seviyesi bir üründür. İ3 seviyesinde bir işlemci. Maximum yanına GTX1050Ti ekran kartı takabilirsin.
Hazır kasa ALMA ! Bilgisayar toplamak hem eğlenceli , hem de karlı bir iştir. Kendin topla daha iyi. Piyasada adam akıllı bilgisayarcı yok unutma.
Ayrıca bütçen ne kadar ? Şu durumda pek sana bir yardımımız dokunmaz.

Bende laptop alacağım i5 7200U/8 GB DDR4 ram/ Nvidia gtx 940 2Gb ekran kartı var iyimi sizce gta 5 i pubg yi kaldirirmi orta ayarlarda rahat oynatirmi

U serisi almaması öneririm. Sanırım onlar 2 çekirdekli oluyordu …

1500-1600 liralık bütçem var çok yüksek bir sistem istemiyorum. Gerekirse işlemci yi ikinci el almayı düşünüyorum. Öncelikle gideceğim bilgisayarcı dan fiyat alacağım sonra tekrardan foruma yazarım sizde yorumunuzu söylersiniz. 2 gb lık ekran kartım var geforce gt730. Eski ama şuan onun üstüne ekran kartı alacak param yok bütçeyi aşar. Öncelik anakart işlemci ve ram.

Normal mağazalardan toplarsam sıfır parçalar dolar fiyatına göre yüksek gelecektir. Ya dediğim gibi şu 3 parçayı alayım ekran kartını daha sonra da değiştiririm. İ7 ve i5 işlemci bakacağım

U serisi işlemci ile burada GTA5 oynayıp render alan var lütfen… :slight_smile:

768P oynarsan eğer GTA5’i orta ayarlarda açarsın fakat PUBG cidden çok güçlü bir sistem istiyor. PUBG için minimum “GTX” ibaresine sahip ekran kartlı bir laptop alman gerekir. GT940mx vasat bir kart.

GT730 dünyanın en gereksiz kartı. Zaten adam akıllı bir işlemci alsan bile içindeki dahili grafik kartı daha iyi olacaktır.
Ram’i tek modül 8GB al. İleride bir 8gb daha eklersin.
Yapacağın sistem upgrade için uygun olsun unutma.

1 Beğeni

Anakart işlemci ve ram i halledeyim de ekran kartını en son da alırım. Ayrı bir zamanda. Ddr3 8 gb ram işimi görür mü

Benimde 14 yıllık İntel Pentium 4 3.2 ghz lik işlemcim var. 32 bit olduğu için ilerde değiştirmeyi düşünüyorum. İşlemci olarak G4400, G4560, G4600 düşünüyorum. Haliyle anakartımda yenilenecek. Bende Geforce 210 gibi kazık yediğim bir ekran kartı var. Anakartla işlemciyi aldığım zaman ekran kartının anakarta taktığımız girişler uyarmı diye merak ediyorum. Yakınlarda tanıdığım bir bilgisayarcıda yok bana fikir verebilecek. Bu konu hakkında bana yardım edebilirseniz sevinirim.

Ekran kartlarının giriş slotlarının çoğu aynıdır. Eğer milattan önce bir ekran kartınız yoksa (AGP) hepsi PCİ Express girişini kullanır. Nvidia GT210 ise PCİ Express girişini kullanır. Yeni aldığınız anakarta uyacaktır.

Toplamışken hazır DDR4 olsa sizce de iyi olmaz mı ? DDR3 işinizi görür fakat tavsiyem DDR4.

1 Beğeni

DDR4 ünde fiyatları biraz pahalı gibi geldi bana sıfırların özellikle. İkinci el varsa öyle alabilirim.