Intel pentium g4560 işlemci

MSI Z170A TOMAHAWK Intel Z170A Soket 1151 DDR4 3600Mhz(O.C.)HDMI USB 3.1 Anakart
Intel Core i5 7400 3.0 Ghz 6 MB 1151
bu anakart ve işlemci hakkında ne düşünüyorsunuz?

Anakart iyi. İşlemci de aynı şekilde. Bu şekilde alabilirsin. Sonrasında da DDR4 4GB Ram bulurssan anakartta 4 slot var. Gittikçe 4 4 eklersin :stuck_out_tongue:

tekli ddr4 8 gb ram ne kadardır tahminen bilgisayarcıdan alsam

Yalnız GT210 değil Geforce 210. Yani düz bir şekilde. O bişey farkettirirmi ?

Peki bir sorum daha olacak. İntel Pentium G4400, G4560, G4600 lara tam uyumlu bios ayarlarıyla uğraşmamıza gerek olmayan 200 - 300 tl bandında bir anakart önerebilirmisiniz ?

Hocam eğer bu ise aynı şey. PCİ Express girişli o da.
Geforce 210
Hocam anakart seçme konusunda pek bilgim yok. Bilgili birisi yardımcı olursa daha iyi olur :slight_smile:

Peki hocam sağolun. Anakart bilgim olmadığı için sordum. Başka birisi bakarda cevaplar inşallah.

Pardon ben nacizane fikrimi söyledim :smiley:

Ekran kartı kötü olur işlemcide sıkıntı yok ama 1050 den falan aşşası alınmamalı artık ki nvdianın 11x serisi çıkmak üzere…

300-400 TL diye hatırlıyorum

Oyunlar islemciyi kullaniyor fakat ne kadar? Usenmesem is yerindeki pcleri kullanarak i3, i5, i7 islemcileri uzerinde ayni ekran kartini ve rami takip fps testi yapardim, youtube da buna benzer videolar var. Temel amacin oyun oynamaksa ortalama bir islemci, ssd, iyi bir ekran karti ve 8 ram yeterli.

1 Beğeni

8 ram artık tarih oldu chrome arkada açıkken 4gb ya kadar ram tüketiyor diğer sistem bileşenlerinden bahsetmiyorum bile i3 ucuz yollu olur ama işlemciye yük bindiği anlarda pc kasmaya başlar ve buda kullanıcıyı rahatsız eder i5 en ideali diye düşünüyorum oyun için tabikide oyunu için can damarı olan şey ekran kartı ama pentium işlemci alıp ona 1060 takmak 1060ın tam kullanılamamasına sebep olur…

Beyler 1060 almaya değer mi yoksa amdnin yeni ekrankartı mı daha iyi

Bu bahsettiğim ekran kartını ve işlemciyi buldum üstüne ddr4 8 gb ram de taktırıyorum sipariş verdirdim bilgisayarcı ya. 120 gb lık ssd de ekletiyorum. Toplam 1967 lira tuttu. Ekran kartını daha sonra yükselteceğim. Şimdilik işimi görsün gt730

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisayarım bir hafta önce hd değişti ve format atıldı. O zamandan beridir bilgisayar saatim en son kapattiğım zamanda kalıyor (örneğin 01.01.2018 saat 20.00 da kapattım diyelim bir gün sonra açıyorum bilgisayarın tarihi ve saat aynı kalıyor). İnternet saatini açık olarak kullanıyorum. Hep elle güncellemek zorunda kalıyorum. Saatim kapatsamda hep aynı kalsın istiyorum. Bir sonraki saat güncellemesini bir hafta sonra yapıyor. Birisi bana yardımcı olursa sevinirim.

Anakarttaki bios pili bitmiş. Pili sök. En yakın saatçiye gidip aynı numaraya sahip yeni bir pil al. Getir eve tak düzelir :slight_smile:
Anakartın eski mi ?

1 Beğeni

14 yıllık anakart. Eski kelimesinin lafı bile edilmez. :smiley: :smiley: :smiley:

İlk bende öyle düşünmüştüm. Ama belki başka bir nedenden dolayı olabilir dedim. Sizin dediğinizi yapıcağım. Yardım ettiğiniz için teşekkürler. :smiley: :smiley:

Önemli değil ^^. 14 yıllık ise kesin bios pilinden kaynaklıdır. Aynı sorunu bende yaşadım :smiley:
Önemli değil :slight_smile:

1 Beğeni