Honeycomb Alpha Yoke & Bravo Throttle Quadrant [Ana Konu]

aksilik maksilik çıkıyor :smiley: şu an yemeğimi yedim hazırlanıyorum 5 gibi açarız artık gece yarısına kadar devam eder gibi duruyor bakalım

1 Beğeni

saka tabiki kimse bizi scs kadar bekletemez sabırsızlık ile beklemekteyiz afiyetler…

2 Beğeni

IVAO mu uçacaksın?

2 Beğeni

zormuş :smiley: bela aldık geçmiş olsun ama bir o kadar da keyifli
yayında her şeyi denemeye çalıştık zor pistlerde gerçekten çok çalışmak lazım
hassasiyet ayarları çok önemli

3 Beğeni

Biraz karışık gibi ama alışılır. İzlenimlerime göre çok keyifli, yayında biri demişti ‘‘Kokpiti evine getirmişsin’’ aynı durum :smiley:

2 Beğeni

GA uçakları inanılmaz keyifli oldu üstüne MSFS’in dünyası eklenince VFR keyfi üst seviyelere çıkabiliyor. Eğer hiçbir şey bilmiyorken bunu kullansaydım garip olabilirdi. Zamanlaması mükemmel oldu.

Şimdi asıl mesele A320neo’yu Joystick ile kullanmam gerekirken joystick için yer bulmak :smiley: Sol tarafıma sehpa koyup halledebilirim ancak bu kez önümde yoke duracak ve yine monitör ile mesafe olacak. :smiley: Joystick yine sağ elde durabilir solumda direkt quadrant var ama eskisi gibi ters olmuş olacak :smiley:

sanırım airbusı sağ tarafta sürme vakti geldi dfsfsdfsdfdsfds

3 Beğeni

“sanırım airbusı sağ tarafta sürme vakti geldi”
Kaptan lıktan first officer lıga ilginc bir kariyer :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

şu an aslında joystick için yine eski düzendeki gibi yer var ama sağ elimde olacak solumda quadrant kalıyor 2 jet motorlu dizilimde sıkıntı çıkmaz :slight_smile: normal yayınlarda joystick gerektiğinde sehpa üzerine koyarım solumda aşağıda kalır
şu an direksiyon sığıntı gibi köşede kaldı flightsim masanın sahibi olduğu tebrik ediyoruz

3 Beğeni

yayında biri bunu sormuştu
2021 2. çeyrekte yani ilkbaharda falan stoklara girecekmiş o zaman tekrar isteriz
sonuçta airbusçıyız :smiley: çok iyi yapmışlar flap ve speed brake iyi olmuş :slight_smile:

boeing için 3. parti kişiler satıyor belki bunlar da ileride yapar

1 Beğeni
1 Beğeni

böyle bir şey yapmak gerek :slight_smile:

her neyse ilk videodan sonra doğal olarak testlerime devam ettim

• airbus a320neo için ayrı profil oluşturdum çünkü otopilot modülü karışıyor ona ayrı bir tuş sıralaması yapacağım daha doğrusu örnek olarak altitude için yukarı tıklayın managed aşağı çekince selected olur bunu aşağıdaki tuşlara atayarak çözebilirim v/s, alt, hdg için aynı hizadaki tuşlara atanabilir

• cessna citation longitude için baya bir uçtum otopilot modülü daha rahat çalışıyor yoke ile denemeler yaptım ancak autothrottle özelliği 1 numaralı throuttledaki tuşdan açılıp kapatılamıyor(bazı şeyler msfs’in garipliği) o yüzden bir park brake yanındaki tuşu atadım. yukarıdayken boşta aşağı bastığımda autothrottle disconnect oluyor aktif etmek için zaten kalkıştan sonra kendim fare ile tıklıyorum öteki türlü yukarısı aktif aşağısı devredışı modda nedense takılıyor uçak kapatamıyorsun

• yoke için hassasiyet ayarları yaptım itme çekme sertliğine alışıyorum hatta bazı çok güzel inişler yaptığımı da söyleyebilirim yeter ki dikkatli ol :slight_smile:

• çok seri ve hızlı bir şekilde quadrant tarafını da kullandım işimi fazlasıyla kolaylaştırdı

Ancak MSFS’in uçaklarında çoğu şey yarım yamalak çalışıyor ve gerçekçi değil. XP11’de gerekenleri yaptıktan sonra o tarafta daha iyi test edeceğiz. Airbus’ı yoke ile indirmeyi denediğimi söyleyebilirim hatta baya uğraştım farklı koşullarda indirmek için alışıyorsunuz :slight_smile: Garip geliyor ama ürünü test etmek için a320’den başka çaremiz yok. 747 ile ayrı bir uçuş aldım eklentili halinde denedim ama çok fazla şey değişmediği için zorlandım. 747 gibi büyük uçaklarda böyle ürünleri kullanınca simülasyonun eksik tarafları çok ön plana çıkıyor ve üzüyor.

VFR tarafında zaten yayında da gördüğünüz gibi mükemmel oluyor.

Aerosoft CRJ uçağı ile MSFS’de bölgesel yolcu jetini daha doğru kullanmaya çalışacağız o uçakta yoke hassasiyeti ayarı da var otopilottan çıktıktan sonra düşük-orta-yüksek şekilde hassasiyet eklemişler merak ettim.

XP11 için sanırım haftaya başlayacağız. Şu an birkaç eklenti kurdum onlar da yeterli değil.

1 Beğeni

Dün gece X-Plane 11 Honeycomb Alpha Bravo ayarlarımı tamamladım. İlk olarak Boeing 737 default ile İstanbul’dan kalkıp heading yardımıyla Çanakkale’ye gittim. Değişik şeyler de denedim tabii :smiley: amaç yoke olayını ve otopilot modülü ile throttle eksenlerini test etmekti. Çok çok iyi zaten uçtuğunu her şekilde hissediyorsun yoke hassasiyeti ve kullanımı çok güzel olmuş. MSFS’e göre elbette çok daha iyi o da malum sebeplerden :slight_smile: Bugün de Baron 58 ile bir test edeyim dedim mükemmel :slight_smile: Ama XP11 için bir sürü eklenti kurmam lazım ki uçayım yoksa sinir krizi geçirtiyor.
MSFS’de uçuş modeli tam olmadığı için yoke da bir o kadar sert çalışıyormuş gibi duruyor.
Cumartesi akşamı MSFS canlı yayını olacak. VFR(light) + IFR(medium) amaçlı uçacağız.
XP11 için haftaya bol bol vaktimiz olacak. Zaten ondan sonra gerekirse başka şeylere de girişirim. Boeing kullanma sebebim yeni sistemi test etmek ancak A321 ile başlayacağız.

1 Beğeni

nasıl oldu bilmiyorum ama msfsdeki kontrol profillerim karışmış durumda bugün kontrol ettim hepsi birbirine girmiş gibi twinprop-tpm olayını tekrar ayarladım onun üstünden diğerlerini yapıcam :frowning:

son güncelleme mi yaptı bilmiyorum ama ben de bir şeyler karıştırmıştım ama niye böyle bir şeyi etkilesin?

1 Beğeni

kesinlikle son güncelleme yaptı bu defa kas yapayım derken goz cıkardılar sanırım guncelleme notlarında yoktu controller icin bir madde

input bölümünde ch markasının yoke cihaız için preset eklendi ama ben bu sorunu 1 haftadır yaşıyorum simülatör anlık donuyor sonra kendine geliyor ve flaplar açılmış gibi oluyor halbuki yerli yerinde msfsde animasyon bi gidip geliyor bugün bakınca fark ettim bütün profillerde a320neo için yaptığım ayarlar karıştırmış normalde hepsi ayrıydı son güncelleme de muhtemelen fitili ateşledi

• honeycomb için aerosofttan bir sürüm daha gerek
    daha sim update gelecek crj çıkacak ve onun için de hazır ayarlar eklenecek
1 Beğeni

ya da honeycomb software sacmalıyor

saçmalıyor çünkü fsuipc7 ile cebelleştim :smiley: onunla uğraşırken bir kez daha kurdum üstüne ondan sonra sanırım işler koptu twitterdan paylaşmıştım
ilk exe.xml dosyasında honeycomb kurunca fsuipc7nin kodlarının üstüne geliyor ve onu siliyordu backup yapıyordu bunu fark edince otomatik honeycomb led ışıkları, fsuipc7 başlatma sorununu çözdüm ikisini birleştirdim ancak olay bunu fark etmeden önce de tekrarlanıyordu
bilemiyorum ciddi bir format lazım ama 2 ay sonra :frowning:

:airplane:X-Plane 11’de Boeing 737-8, Honeycomb Yoke ile Mükemmel Oluyor!

evet akıyoruz :smiley:

@vanillamango glide slope uyarısı delirtti yalnız :smiley:

2 Beğeni

dostum sana bi nazarlık bir NVMe M.2 SSD bir de RTX3090 diliyorum en kisa zamanda :pray: :pray: :pray:

:smiley: iyi de m2 var ama bir tane daha olabilir yakın zamanda grafik kartını bilemiyorum ağlamamız lazım onu da aerosofttan isticem

1 Beğeni