Hard Truck 2: King of the Road [Ana Konu]

Efsane kamyonculuk oyunu Hard Truck 2: King of the Road oynayanları buraya bekliyoruz!

4 Beğeni

SCS’ye şu an tek uğraşan olduğu için tapıyoruz aslında halbuki Softlab-NSK var ulen!!!

Hard Truck 2: King of the Road gibi bir efsane var. Ondan sonra 3. oyun olarak Rig’n’Roll gelmişti.

Bu oyunları canlı yayında oynamak lazım.

3 Beğeni

sen çok yenimişsin :smiley:

1 Beğeni

Daha küçüktüm o zamanlar. Pc den ne çok anlardım ne de saatlerce oturup oyun oynardım. Babam bi pc toplatmıştı bi keresinde, tanıdık bi yermiş, orda ioyun da yükletmiş. Bİ taneside buydu :smiley:

1 Beğeni

18 whells steel haulin az oynamamıştım kırkayak diye tabir edilen ön tekerlerklerin çift olduğu tırı alırdım ne hikmetse tır dönerken yavaşlardı günlerimi onunla harcardım şimdi baktımda grafikler kötü geldi :slight_smile:

1 Beğeni

Bende geçenlerde oynadım Haulin’i 1 dakika içinde polis peşime takıldı. Frenler hiç tutmuyor. :joy::joy:

1 Beğeni

Benim gibi ihtiyarlar da var.

Hard truck 1 oynardik kuzenimle, hatta ta o zamanlar bile hep aklimizda becerebilsek suna turkiyeden bir kac yol yapabilsek derdik. Tir yoktu oyunda. Loggyler yani sabit kasa kamyonlar vardi. Tadi baskaydi, simdi acip baksam kusmuk bir goruntu ama o devirlerde vodoo ekran karti hayalleri kurardik.

Bir de king of the roads gercekten efsaneydi, inanilmaz icine alan bir oyundu. Oyunda ulasmasi guc bir miktar para kazandiktan sonra bir animasyon giriyordu, dorse arka kapaklari acilip altinlar yola dokuluyordu.

Bir de midtown madness 1deki tirla da az dolasmadik.

Rig n roll optimizasyonu vs sorunlu bir oyun olarak cikti ve pek tutmadi. Guzel fikirdi fakat becerememislerdi.

Ets2 ye kadar aradaki oyunlari pek oynamadim, baska seylerle ugrasiyordum o zamanlarda.

5 Beğeni

Eski oyunlar güzeldi ama direksiyon seti olmayanlar içinde tam bi eziyetti :smiley: tırı döndürcez diye bi virajda 20 kez bas çek yapardık geçen bi nostalji yapayım dedim yok arkadaş olmuyo ets2’nin gözünü seveyim zaten ets2’nin de benim için en çok dikkat çekici özelliği 6x2/4 şasi seçeneği ve klavyeler için direksiyon hassasiyetiydi ama eski oyunlarında tadı bi başkaydı ya hele haulindeki o efsane türkiye mapını oynamayan yoktur heralde :smiley: tek kelime ile müthişti otogarlar felan telsiz yardımıyla araçta yolculara anons bile geçebiliyoduk ya varmı böyle bişe :smiley: ben 18 wot serisinde ilk pedal the metal oynamıştım teyze çocukları sağolsun :smiley: tabi o zamanlar pc daha yeni girmiş hayatıma daha oyunların cracklı olarak netten indirildiğini bile bilmiyordum :smiley: oyundan bayada zevk alıyodum yani karlı yollarda kayması felan güzeldi şuan tek oynamadığım tır oyunu ring roll var bunuda bi ara deneriz artık :smiley:

1 Beğeni

Rig’n’Roll bence çok iyi bir oyun tavsiye ederim yolda yarış yapıyorsun, hikayesi apayrı, bir de gerçekçi hissiyatı da var darbeler ve egzozdan çıkan duman falan. Bence çok iyi bir oyun.

1 Beğeni
4 Beğeni

Oooof King of the Road ooff. Üstüne sayfalarca yazı yazabilirim. Oyunu yapan firma kendisi bile daha iyisini yapamadı. O kadar muazzam özellikleri vardı ki, derin bir of çekerim anca.

Bakın mesela ETS2’deki gibi şirketimiz oluyordu, şoförü ayrı kamyonu ayrı almıyorduk, direkt kamyonuyla birlikte şoförü işe alıyorduk ve o adam biz onu işe aldıktan sonra fiziksel olarak çalışmaya başlıyordu. Bir yerden bizim de alabileceğimiz yükleri alıp bir yerlere taşıyordu. Bir fiil yapıyorlardı bunu, trafikte nerede olduklarını görebiliyor, oraya gidersek de bir fiil görebiliyorduk. Hatta aynı yükü bile taşıyabiliyorduk. Şirket olayı gerçekten gelişmişti. Bugün ETS2’de fena mı olurdu yolda AI kamyonlarda kendi şirketimizin arabasını görsek? Çok zor bir şey mi? En azından garaja girdiğimizde rastgele bir kamyon yerine şirketimizin o garajında -varsa- boşta duran kamyonlar olsa ya o kanallarda?

Ayrıca öyle sayko bir yapay zeka vardı ki oyunda, çıldırırsınız. Bakın King of the Road’da aynı yükü 8’e kadar kamyon alabilir. Önce götüren aslan payını alır, geç götüren daha az para alır. Tabii kamyonun kapasitesinin de önemi var, bir BMW M5 ile de yük taşıyabilirsiniz ama kazancınız düşük olur. Çünkü bir otomobille ne kadar yük taşıyabilirsiniz ki? Neyse yapay zeka diyordum değil mi? Mesela yükü 2. aldınız, 1. kamyon önden gitmiş arkasından kovalıyorsunuz. Adam kırmızı ışıkta durmuş bekliyor, siz de geliyorsunuz. Adam sizin geldiğinizi görünce yeşili beklemeden basıp devam ediyor geçilmemek için. Bakın şu yapay zekaya, sene 2001. Aynı yere yük alan 7-8 kamyon aynı anda yükün teslim edileceği yere gelince trafik kilitleniyor, korna kıyamet kopuyor. Oyunun mekanikleri desteklese inip kavga edecekler. :smiley:
Haa geçilmemek için katil gibi kamyon kullanıyorlar he, size geçilmemek için harbiden gazlıyorlar, bakın mesela iki örnek. Ayrıca geçebilmek için ne kadar bastığıma bakın. :smiley:

Sonra mesela sıkıştırdığınız zaman hata yapıp kaza da yapabiliyorlar. :smiley:

Şu videoda bi 0:56’ya bir de 1:05’e bakın. 0:56’da ZIL yoldan çıkıyor, 1:05’te de Kenworth’lu oyuncuyu geçmek için sağdan dalıyor. :smiley:

Neyse yapay zekayı bir kenara bırakayım, fizikleri de efsaneydi. Yük tonajlı ve hacimli ise kamyon sağa sola devrilecek gibi yatıyordu. Lastikler eskiyince yolu tutmamaya başlıyordu, viraj dönmek ciddi sıkıntı oluyordu. Frenler eskiyince de araba durmak bilmiyordu, hele yüklüyken durdurabilene aşk olsun. :smiley: Yağmurda yol tutuş zayıflıyordu gene. Sonra mekanik hasar olayı vardı, mesela şanzıman hasar alırsa araba bazı viteslere geçmiyordu, 3 vites kalıyordu mesela. :smiley: Direksiyon bir kırılıyordu mesela araba sola dönük kalıyordu. Hiç bir şekilde başka yöne dönmüyordu. :smiley:

Ya yazsam çok şey var daha ama kesmem lazım artık. Canım çekti ben gene bir gireyim şuna.

9 Beğeni

ben oynanış videolarını yapmak istiyorum canım çok çekti :smiley: böyle full roleplay oynasam offff

4 Beğeni

Full Roleplay yapıcam diye giriyorum ama ilk yük teslimatında rakip hayvan gibi şey yapınca içimdeki trafik canavarı ortaya çıkıyor. :smiley: Şu anda daha ZIL var bende 220 beygir, rampa falan hak getire ama düzlükte yapıştırıyorum. O resimde de Scania R124-400 ile 2556 Actros’u geçmiştim. Rampa olsa arkalarından el sallardım. :smiley:

Bir de BMW ile hız yapmak vardı be.

3 Beğeni

Eski oyunlar arasında en efsanesi king of the road.Atmosferi olsun müzikleri olsun kendine çeken bir oyundu.Lisans olayını o yıllarda nasıl almışlar bilmiyorum ama Avrupa kamyonlari ve tırlarının İveco hariç hepsi vardı.Amerikan tırları ve Rus tırlarıda vardı ve lisanslıydi.Mitsubishi Pajerosundan tutun BMW M5 ine kadar envai çeşit sürülebilen araçta vardı.
Radar okuyucu,navigasyon sisteminin bozularak haritayı göstermemesi gibi şu an ETS 2 de olmayan birçok özellikte vardı.

1 Beğeni

Ki Iveco King of the Road’ın ilk oyunu olan Hard Truck: Road to Victory’de Iveco da vardı.

Şu kırmızı olan Iveco Eurostar sanırım

Not: Magnum’un selektörüne bitiyorum.

4 Beğeni

lisansların olmasının sebebi belki o dönem bu markalar iplemediği için serbest kullanmıştır

3 Beğeni

O zaman bu videoyu buraya bırakıyorum :blush:

2 Beğeni

Mafyadan araba sipariş ediyorduk, polise rüşvet veriyorduk, teker patlayınca telsizle yoldan geçenlerden yardım istiyorduk, gizli yollar vardı.

18 steel olanında frene çok basınca havası bitiyor tutmuyordu, yanıcı yük taşımak için belge alıyorduk, yollar bazen kapalı oluyordu ve bugün ats’de olduğu gibi aradan geçemiyordun.

en güzeli gts’ye yapılan mario mix map’di çöllerde kum fırtınası olur Rusya’da kar yağar, daha yukarlarda yollar buzlu olur kırılırdı,extreme trucker yollarını kullanmışlardı, haulin’de bile dinamik hava durumu ve kar vardı şimdi yağmur bile periyodik olarak 2 kademede yağıyor.

Araba hararet yapıyordu 10 km nin üstüne çıkmıyordu amma gıcık oluyordum ona aklıma geldi sinirlerim bozuldu şimdi gene :triumph:

1 Beğeni

Yalnız bayağı bayağı oyuncunun gözüne sokuyordu bazı markaları. Mesela Renault oyun içerisinde bayağı oyuncunun gözüne sokuluyordu. Renault Magnum Avrupa arabalar içerisinde en güçlü kamyondu ve kasasında RENAULT diye kocaman yazıyordu. İlk oyunda da Renault’un içinde Renault diye yazıyordu. Ayrıca ilk oyunun introsu Magnum selektörü ile başlıyordu. :smiley:

Bence Renault ilk lisans aldıkları marka olsa gerek. Ancak ilk oyunda sadece Volvo, Renault ve Kamaz lisanslı. Resme bakarsanız Scania, Iveco (Üstünde Mustang yazan) falan markasız. Bence oyundaki tüm araçlar gerçekten lisanslı. Bazı araçların isimleri lisanssız mesela Toyota Hilux’u Off Road HL diye yazmışlar. Nissan Patrol’u, Off Road PS diye yazmışlar. Subaru Outback ‘Marera’ diye geçiyor. Onları da gerçek yaparlardı öyle olsaydı.

Ama hiç biri lisanslı değilse bile Renault lisanslı bence. SCS’nin Scania’ya olan yakınlığı gibi bir durum olabilir.
image

2 Beğeni