Futbol Gündemi ⚽

Diğer teknik direktörler naptı kardeşim şampiyon yaptı da benim mi haberim yok ? Van persie yi oynat diye diye yediler adamı ilk döneminde. En azından bi taktik görüyoruz takım birşeyler oynamaya çalışıyor, az sabredin.
Emre Belözoğlu konusuna gelince ben de kalması taraftarıydım ama olmadı işte hemen ilk haftadan Pereira yı gömmeye gerek yok

Dön bi bak diğer teknik direktörlerin ellerinde hangi oyuncular varmış. Ali Koç geldiğinden beridir kadromuz ilk kez geçen sezon iyiydi. Erol Bulut devre arasında kovulmuş olsaydı büyük ihtimal şampiyonduk. Cocu ve Ersun Yanal’ın elindeki kadrolar enkazdı zaten bu teknik direktörlerden ne bekliyorsun?

Ben ortada hiçbir taktik görmüyorum işte sorun orada zaten.
Szalai’nin çapraz uzun topları dışında bi taktiğimiz yok.
Neymiş şu taktik anlat da biz de aydınlanalım.
Kaleci oyunu nasıl kuruyor?
Stoperler topu ileriye nasıl oynuyor?
Kanat beklerinin oyuna etkileri ne? Dirblingle adam geçebiliyorlar mı?
Daha kadroda bu dizilişte oynayacak kanat beki bile yok.
Orta sahalar hücuma nasıl katkı sağlıyor?
Mesut Özil her maç ordan oraya koşucak mı?
Santraforlar Allah’a emanet.
Her diziliş değişikliği yeni taktik demek değildir. Geçiniz bu işleri.

Her maç adale sakatlığı, çünkü Pereira antrenmanlarda oyunculara çok fazla yükleniyor.
Sonra basın toplantısında oyuncularım çok mücadele etti çok yürekten oynadı, bu futbolun ekmeğini akılla oynayanlar yiyor ama benden söylemesi.

117 km koşmuşuz geçen hafta ama şutlarda 4/13 isabet varken Adana’nın 7/21 şut isabet oranı var. Nedir yani bu biz hücum mu oynuyoruz defans mı? Yatsın kalksın Altay gibi bi kalecimiz var yoksa Pereira ligin ilk yarısında kovulur.

Ve 3-4 tane daha transfer yapacakmışız artık nasılsa, FFP de -4.55M € bütçe açığı varken.
38 kişilik kadroda 6 kişi sakat 15 kişinin oynama izni yok.
Fenerbahçeliler bu sene ilk 2yi unutsun 3. olursak kendimizi şampiyon sayalım

Daha bi maçla TD yi silersen ortada ne sistem olur ne başarı. Geçen sene Sergen Yalçın ilk haftalarda gidecek mi gitmeyecek mi diyorduk şampiyon yaptı adam. Daha takımın başında 2 ay geçirmiş adamdan uçan kaçan takım bekliyorsun teknik direktörlerin elinde sihirli değnek var da benim mi haberim yok güzel kardeşim? Seni Fenerbahçeli olarak varsayıyorum bizim taraftarın sorunu bu işte. Bi maç kötü oynasa takım her şey yıkılsın yeniden yapılsın o gitsin şu bitsin böyle olmaz.
Adana demir maçı demişsin valencia pelkas olmadan çıktık o maça o maçı senin yerinde olsam baz almazdım ben.
Vitor Pereira kötü bir TD değil. Portoda, Olimpiakos’ta , Çin de (Takımın ismini tam hatırlayamadım) vs. şampiyon olmuş. Bunlar bizle aşağı yukarı aynı ayarda takımlar. Bi bizde şampiyon olamamış çünkü taraftar baskı yapıyor, yönetim baskı yapıyor; tdler düzgün çalışamıyor. Taraftar her geleni Ersunun son şampiyonluğuyla kıyaslıyor. O takım 1-2 sene beraber oynadıktan , Avrupa’da yarı final oynadıktan sonra ersun yanal geldi. Kim gelse şampiyon yapardı. Ondan sonra bir türlü takımda istikrar olmadı. 10 tane gidiyor 10 tane geliyor böyle olmaz. Anadolu takımlarının başarısız olma sebebi de bu ayrıca. Takımı baştan kurarak başarılı olamazsın. Fenerbahçe nin başarısız olma sebebi de bu 8 senedir.
Özetle 2 kanat beki gelsin bu takıma o zaman izleyelim öyle değerlendirelim takımı.

Ben hiçbir yıkılsın yeniden yapılsın istemiyorum. Her şeyi yıkıp yeniden yapmaya çalışan Pereira’nın ta kendisi. Kurduğu sistemin demirbaşı olan kanat beklerinden kadroda bir tane bile yokken.
Ayrıca 3 hazırlık maçında 140 dk oynattığı Caulker’i nasıl siliyorsa bir zahmet bir futbolsever olarak da biz de fikrimizi belirtelim.
Geçen sezon Erol Bulut’un The Land of Legends Cup Finalinde Sivasspor’a karşı maçı Gustavo, Tolga Ciğerci, Jailson 3lüsüyle tamamladıktan sonra ondan da bi bok olmayacağını söylemiştim.
Kardeşim balık baştan kokuyor, ama anlamıyorsunuz işte.

Beşiktaş’ın son dakika yaptığı transferler Rosier ve Ghezzal bay geçilen hafta ile 2 haftalık milli takım arasından sonra takıma uyum sağladıktan sonra kimse şikayetçi değildi.
Sergen Yalçın’a ne malzeme verdilerse onunla yaptı.
Hiç kimsenin bir şey beklemediği Larin’i parlattı.
37 yaşındaki Atiba’yı dinamo gibi kullandı.
Şu ligde bedavaya hiç bi takımın bile oynatmayacağı Necip’ten orta saha, stoper, sağ bek mevkilerinde faydalandı.
Futbola Süper Lig’de devam eder mi dediğimiz Gökhan Töre’den sahte 9 da bile verim aldı.
Sergen Yalçın çok yetenekli futbolcuydu ve son derece de zeki bir adam.
Portekiz liginde zaten şampiyon olacak 3 tane takım var ve o dönemki muhteşem Porto kadrosunu hatırlasan o kadro kendi kendine de şampiyon olurdu dersin (Falcao, Hulk, James Rodriguez, Moutinho, Meireles say say bitmiyor).
Olimpiakos zaten Yunanistanda 46 kez şampiyon olmuş, 2. en çok şampiyon olan Panathinaikos 20 kez.
Çin’i de bi zahmet sayma, o ligde bile 3 sezonda 1 şampiyonluğu var.

İşte ben de onu diyorum Pereira da malzeme yokki başarı bekliyorsun hemen 2 ayda. 3-4-3 ün en önemli kısmı olan kanat bekinde ferdiyle osayi oynuyor bunlar kendi yerlerinde bile çok mükemmel değiller ki orada iyi olacaklar. Sergen yalçında malzeme var demişsin işte yine var adamda yine en favori takım şu anda.
Sistem yıkan pereira değil ali koç yalnız. Elbette gelen yeni hoca sistemi yıkacak tabi eski hocanın taktiğiyle oynayacak değil ya.
Senin burda eleştirmen gereken vitor Pereira değil ali koç. Sistemi yıkan da o yeniden yapan transferleri de yapan da o.

Öncelikle yazdıklarımı önyargılarını bir kenara koyarak tekrardan okumanı rica ediyorum.
-Bu kadroda bir tane bile kanat beki yokken 3-4-3 ile oynanmaz.
-8+6 yabancı kuralı varken eldeki iki solbekten biri olan Caner Erkin’in üstü çizilmez.
-Emre Belözoğlu’nun geçen sezon denediği oyun sistemi devam ettirilmesi gerekirken Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok.
-Değil Türkiye’de dünyada kulüpler ekonomik çıkmazdayken bu kadroyu yeniden sil baştan yenileyecek bir oyun aklıyla hiçbir yere varılamaz.
-Zanka, Lemos, Caulker, Caner, Thiam, Perotti, Sinan Gümüş, Dirar, Samatta hala takımdan gönderilmemişken kanat beki transferinin yapılması mümkün değil.
-Bu diyeceğimi az önce tam olarak anlamamışsın, tekrar söylüyorum. Vitor Pereira elinde ne malzeme varsa onunla bir çözüm üretmeli artık transfer yapacak durumda değiliz, yapacak olsak bile UEFA’dan gelecek cezalar kapıda.
-Vitor Pereira bu sistemi tıpkı Chelsea’deki gibi tutacağını düşünüyor ama yanılıyor. Hatta kafasındaki rolleri nasıl eşleştirdiğini bile hayal edebiliyorum.
-Hudson Odoi=Osayi Samuel
-Mesut Özil=Kai Havertz
-Pelkas=Mount
Ama bu oyuncuların birbiriyle ortak yönleri;
Hudson Odoi=Osayi Samuel ikisinin de siyahi olmaları
Mesut Özil=Kai Havertz ikisininde on numara ve solak olması
Pelkas=Mount Belkide kafasındaki ideal planda birbirlerine en çok benzer iki oyuncu ama kalite olarak aradaki fark devasa boyutlarda.
Valencia=Werner İkisi de hızlı kanada açılabilen forvet olmaları.
Ayrıca Chelsea’deki Kante-Jorginho gibi bi orta saha ikilimiz kesinlikle yok.
Üşenmezsen şu yaptığım dizilişlere bir bak.
https://www.sporx.com/sampiyonlarligi-kardosu-takimi-ilk11-1467932
https://www.sporx.com/chelsea-2020-2021-takimi-ilk11-1467953
Bence bu replikacıyla Fenerbahçe bu sezonu ilk 2de bitiremeyecek.

Öncelikle sana bi önyargım felan yok sen fikirlerini söylüyorsun ben de söylüyorum
-Bu kadroda kanat bekini geçtim osayi ferdi dışında kanat oynayabilecek adam akıllı kanat orijinli kimse yok zaten yine transfer gerekecek

• Caner Erkin i hala düşünmene bir şey demek bile istemiyorum şu adamı savunuyorsun ya bana hala sol bekken bile otobana çeviriyor takımlar o kanadı zaten sorunlu eleman
  • Emreyi göndermek bence de hataydı ona lafım yok
  • oyuncular gidip ffp meselesi kapanırsa boşta oyuncular alınabilir bonservissiz
  • daha yaklaşık 20 gün var transferin kapanmasına neyin nolacağı hiç belli olmaz bi bakalım görelim hayırlısı diyorum ben zaten 8 senedir başarı yok bi sene daha gitsin napalım artık
  • bütün suçu vitora atmanın manası yok getirmeseydi vitoru kendi getirdi yapsın transferini o zaman kendi kendine yük bindirdi zaten son şansları ali Koç bu sene de başarı gelmesin seçime gidilir

Lig başlayalı 2 hafta olucak ve daha 18 gün transfer yapacaklar.
Sonraki bahaneler hazır;

• Ekonomik durumlardan dolayı transfer yapamadık.

• Yaptığımız transferler takıma geç katıldı, uyum sağlanamadı.

• Yani anlamıyorum ille de Vitor Pereira bu takıma gelecekse geçen yılın hem sportif direktörü hem teknik direktörü tüm futbol aklı olan Emre Belözoğlu’nun yaptığı her şey mi yanlıştı da bütün her şey sil baştan yapıldı.

• Avrupa’da hiçbir büyük kulüp yönetimi kulübün tapusunu yeni gelecek teknik direktöre emanet etmiyor. Kulüplerin bir futbol aklı olur. Bir mütabakat sağlanır, biz geçen yıl Erol Bulut ile başladık şöyle sonuç aldık, sonra Emre Belözoğlu geldi böyle bir etki yarattı. Biz bunun üzerine bir futbol inşa etmek istiyoruz der normal bir yönetim.

• Bu yönetim tamamen kendiyle çelişiyor, Emre Belözoğlu kulübümüze çok iyi hizmetler etti deyip yollarını ayırıyor, sonra Emre’nin tüm stratejisine aykırı bir teknik direktör getiriyorlar.

• Geleli 3 sene olmuş ama her sene transfer transfer transfer. Daha geçen yıl transfer edilen oyuncuların 9 tanesi ya gitti ya da gidecekler listesinde.

• Göreve yeni başlayıp geçen yıl ligin en formda stoperi Caulker’i takımda istememek bana biraz kolaycılığa kaçmak geliyor. Bununla aynı kafada olan başka teknik direktörler de var, mesela Frank de Boer. Mancini ile yollar ayrıldıktan sonra Frank de Boer takıma gelince Caner’i 1 dk oynatmadan yollamıştı. Hoş 3 ay bile olmadan kendisi de kovuldu.

• Caner’i savunuyor değilim ama elinde sadece 2 sol bek ve biri Türk iken elindeki sözleşmeli oyuncuyu değersizleştirmezsin. Versinler benim elime de pro lisans bende milyon euroluk sözleşmeye imza attıktan sonra bunları istemiyom yollayın, bunlar lazım getirin derim.
    Bu sezon muhtemel başarısızlığın baş sorumlusu yönetim, değnekçisi de Vitor Pereira’dır.

1 Beğeni

Caner dışında az çok haklısın,
Fakat caner takımı bozuyor ,abicilik yapıyor, yabancı oyuncular da rahatsız oluyor bundan. Gönderilmesi doğruydu bence.
Umarım haksız çıkarsın de fener başarılı olur ne diyim :smiley:

Yıllardır haklı olmak çok koyuyor.

Beşiktaş-Gaziantep FK maçının ikinci yarısında Beşiktaş’ın futbolcusu Fabrice Nsakala’nın dili boğazına kaçtı. Ambulansla hastaneye kaldırılan futbolcunun hayati tehlikesi yok. (Beşiktaş’ın yaptığı açıklamaya göre)

3 Beğeni

Kokuttu valla, bir ara yerdeyken kalp masajı yapan sağlık görevlisi gördüm ama çok şükür zamanında müdahele kurtardı.

4 Beğeni

yav adama kötü oynuyo diye sinirliydim ama bu olanlardan sonra bir tuhaf oldum neye uğradığımı şaşırdım valla çok geçmiş olsun durumu iyi bjk resmi hesabı fotosunu attı.

3 Beğeni

Beşiktaş Şampiyonlar liginde C grubuna düştü.

Rakipleri: Ajax,Dortmund,Sporting

Çekilebilecek en iyi kurayı cekti bence G gurubundan sonra.

2 Beğeni

2021-2022 Şampiyonlar Ligi Grupları:

[ :camera: Fotoğraf :arrow_right: 433, İnstagram]

4 Beğeni

Denk gelinebilecek en uygun grup geldi (G grubu bizim kura çekilmeden önce kapıldı), şimdiden hayırlı olsun.

Bu arada gruba Portekiz takımı geleceğini gerçek Beşiktaş gurmeleri iyi bilir, kehanet yine tuttu. :smiley:

2 Beğeni

Oran orantı :innocent:

1 Beğeni

bjk için çok ama çok zor bir kura kolay diyen futboldan anlamıyordur
diğer gruplara göre kolay olabilir ama 3 tane baba takım geldi geçmiş olsun beşiktaş keşke G grubu gelseydi

Rakipleri hafife alıp rehavete girmezsek rahat 10 puan çıkarırız bence. Evimizdeki maçlar belirleyici olacak. Beşiktaş iyi bir ritim yakaladığında neler yapabileceğini geçmişte gördük. Grubu Dortmund lider bitirir orası kesin.

Rıza s.ki anca Süper Ligde büyüklere kaldırsın. Bi kere başa baş mücadele edecek rakip gelince error veriyorlar böyle.

1 Beğeni