Futbol Gündemi ⚽

hahaha rezilliğe bak.

imPARAtor ceza verilecek mi sorusuna “bu soru sizin kulağınıza fısıldanmış” diye cevap verdi, futbolun rte’si, hep suçu başkalarına atıyor.

4 Beğeni

Asmak kesmek kolay dedi. Marcao’ya da söz hakkı verecez ama Kerem’in hakkını da koruyacağız, bu süreci yöneteceğiz ama idare etmeyeceğiz dedi. Demek ki daha öncekileri idare etti ki ona göre gardını alıyor.
Fatih Terim için ilkeler değerler yoktur. Onun lugatında herkes herkese kafa, yumruk, tokat, tekme atabilir.
Gökhan Töre, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak’a silah çekti olayın üstü kapanmış. Daha sonraki milli takımlar haftasında Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak milli takıma gelmeyi reddettikleri için biz bunları öğrendik.
Melo soyunma odasında Riera’yı makyajladı hiçbir şey olmamış gibi devam edildi Riera’nın makyajı silindikten sonra sahalara döndü, Melo hiç ara dahi vermedi.
Marcao geçen yaz U21 Milli Takımı ile oynanan hazırlık maçında devre arası takıma kiralık olarak katılacak Halil Dervişoğlu’na tokat atıp maç tamamlanmadan Milli Takım sahadan çekilmişti. Burda da hiçbir tavır alınmadı.
Yani bu tip olaylar tam olarak Fatih Terim’in ta kendisi. Bkz. Kebapçı Selo olayı.

1 Beğeni

Hocam her ne kadar fatih terimden nefret etsem de basın toplantısında marcaoya şöyle yapıcaz böyle yapıcaz diyemez bence yangına körükle gitmek olur bu

Söz konusun Fatih Terim olunca ben niyetini kurduğu ilk cümleden anladım. İlk vukuatı da değildi bu. U21 takımındaki Halil Dervişoğlu’na attığı tokatı da kamuoyu biliyor. Ama kendisi sürekli Marcao’yu aklamaya çalıştı. “Çok sevdiğim oyuncudur, hiç böyle şeyler yapıcak insan değildir ama işte …”
Belki oyuncuyu elden çıkarıcaklardır, piyasada elini güçlü tutmak için böyle bir duruş sergilemiş de olabilirler. Ama benim bildiğim Fatih Terim yine kulağının üstüne yatacak.

2 Beğeni
3 Beğeni

Marcao İnstagram ve Twitter hesaplarından bir açıklama videosu paylaştı.
https://www.instagram.com/p/CSrnmFOltOE/

Kimi örnek aldığı anlaşıldı ahahsnh

Zorlama olduğu hem cümlelerinden hemde mimiklerinden halinden tavrından belli, zerre pişmanlık görünmüyor, 40 metre depar atıp her gün gördüğü bir insana kafa, göz dalacak kadar kinlenmiş biri daha 24 saat geçmeden özür falan dilemez.

Kulüp hiç karışmasa bile ben 6 maçtan az verileceğini sanmıyorum, milli takım arasıyla falan 2 ayı geçer tekrar oynaması. Kırmızı kart gören Emre’yi tokatla soyunma odasına gönderen Fatih Terim’in böyle sorumsuzca bir olaya Hulusi Kentmen edasıyla yaklaşması da ayrı bir tutarsızlık. Marcao yeri dolmayacak, telafisi olmayacak bir topçu değil hatta olmasa daha iyi bile olur. Pas hataları, gereksiz çalım denemeleri geçen sezon zarar verdi.

Benim merak ettiğim gerçekten kulüpten çıkacak sonuç, işin ucunda Keremin psikolojisini bitirmekte var, herkese gereken dersi vermekte. Bekleyip göreceğiz.

8 Beğeni

“Kerem’in anne ve babasından, onların elini öperek af diliyorum.” buradan bakarsak bile anlaşılıyor zorlama olduğunu çünkü hiçbir yabancı böyle açıklama yapmaz, özür notu yazıp okutmaya çalışmışlar :smiley:

1 Beğeni

Bu olayın böyle kapatılacağını basın toplantısında Fatih Terim’in konuyla ilgili kurduğu ilk cümlede anlamıştım.
Federasyon 10 maç ceza verse acaba Fatih Terim ve kulüp ne diyecek ben onu merak ediyorum.
Açıklama zaten Portekizce yapılmış, Türkçe çeviriden başka bir şey duyulmuyor, artık ne dedi ne demedi bilmemize imkan yok. Ama bu gelen Galatasaray yönetimi silik bir yönetimdi, kulübü tümüyle Fatih Terim’e emanet etmişler. A Milli Takım oyuncusunu resmen yok saydılar.

Oyuncuya yapılan saldırının cezası 5-10 maç arası olarak geçiyor. Görüntü TFF Futbol Disiplin Talimatı’ndan.

2 Beğeni

Bu maddeyi biliyorum.

O yüzden verilecek ceza üst limitten verilirse Fatih Terim’in tepkisini merak ediyorum.
Ama bu federasyonda o yürek yok. 6 maç verirler olay kapanır. Galatasaray da para cezası verir olur biter.
Şunu da merak etmiyor değilim. Acaba bu saldırı Muslera’ya hatta Fatih Terim’e yapılmış olsa yine böyle mi davranırlardı.

2 Beğeni

Dur tahmin edeyim. Terim’e böyle bir saldırı yapılmış olsa ülke çapında hashtagler vs. vs. açılır, oyuncu Türk olsa bile sınırdışı edilmesi istenirdi. Takım artık Terimspor oldu neredeyse.

1 Beğeni

Temsilcilerimizin Avrupa elemelerindeki sonuçları:
Sivasspor 1-2 Kopenhag
Fenerbahçe 1-0 Helsinki
Galatasaray 1-1 Randers
Trabzonspor 1-2 Roma

• Tek galibiyet alan takımımız Fenerbahçe. Fenerbahçe’nin tek golünü 20 yaşındaki Muhammed Gümüşkaya attı. Ayrıca 16 yaşındaki Arda Güler 23 dakika sahada kaldı.

Muhammed’in harika golü:

4 Beğeni

TFF Marcao’ya 8 maç men cezası + 21 bin lira para cezası verdi. Ayrıca bir kaç gün önce Galatasaray Marcao’nun kadro dışı kaldığını açıklamıştı.

2 Beğeni

Vitor Pereira yedekte 2 si kaleci 6 kişiyle sahaya çıkıyor, iki sakat veriyor ona rağmen eksiklerimiz var diye bir laf etmiyor üstüne kazanıyor ,çakma imparatorumuz fatih terim de hala eksiklerimiz var diyip bahane uyduruyor leş oğlu leş futboluna. Biz böyle avrupada daha çok galibiyete hasret kalırız özeleştiri yapamayan türk td ler yüzünden

Merak etme, biraz puan kaybetmeye başlayalım o da aynı şekilde hayıflanmaya başlayacak. Vitor Pereira Fenerbahçe’nin son 10 yıldaki en büyük felaketiydi bu sezon da onu perçinleyecek.

1 Beğeni

Vitor mu felaketti , şaka yapıyorsun heralde

Bu takımdan Emre Belözoğlu’nu 35 yaşında gönderen Vitor Pereira idi.
Fenerbahçe tarihinin piyasa değeri en yüksek kadrosuna futbolun f’sini oynatmayan adam Vitor Pereira idi.
2016’da şampiyonluk yarışında mutlak kazanmamız gereken Galatasaray derbisinde Hasan Ali’yi Caner’e tercih eden adam Vitor Pereira idi.
Dün akşam Fenerbahçe’nin rakibinin piyasa değeri 6 milyon € ve 20 yaşında bi çocuğunun olağanüstü golüyle kazandığımızı unutma.
Geçen sezonun en formda stoperlerinden Caulker’i bonservissiz transfer etmişler.
Oyuncuyu daha 3 hazırlık maçında toplam 140 dk oynattıktan sonra üstünü çizmek teknik direktörlük değildir.
Tutturmuş 3-4-3, 3-4-2-1 diye bi diziliş ama elinde bir tane kanat beki yok. Emre Belözoğlu geçen sezon harika bir düzen oturtmuştu ama gittiler bu güzelim kadroyu bu deliye emanet ettiler yine.
Kesinlikle Aziz Yıldırım taraftarı biri değilim ama Ali Koç 3 yılda kulübe sponsor olmaktan başka hiçbir şey yapmadı.

2 Beğeni

Tam tersini bekliyordum ama burası Türkiye atara atar gidere gider :joy:

https://twitter.com/SolskjaerTR/status/1428797528544325633