Futbol Gündemi ⚽

@ErayOzsoy Bunu bilmiyordum o zaman La Liga kendi bacağına sıkmış. Messi gitti maç izlenmez diye birşey demiyorum ama ligin marka kalitesini düşüreceğinide göz ardı etmemek lazım. Bundan bağımsız bizim kuralların üstünden atlayıp, yanına çukur kazarak geçen kulüplerimize sorsalar onlar kesin bir formül verirdi :smiley:

4 Beğeni

sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla Messi 2 yıl daha ülkemizde oynayacak diyebilirlerdi.

bu arada alacağı para yıllık 40 milyon dolarmış imza parası 25 milyon dolar, 34 yaşındaki oyuncu için aşırı çok.

4 Beğeni

Bence kurallar hiç de cins değil. Son derece mantıklı kulüp bütün gelirini oyuncu maaşlarına ayırırsa, bu kulübün altyapısı, kulüp çalışanları, tesis giderleri nasıl ödenecek.
Bunun tek sorumlusu geçmiş Barcelona yönetimleriydi. Barcelona maaş bütçesi olarak dünyada 1.

5 Beğeni

Bazı yerinde olan kurallara okeyim fakat eşit uygulanmayınca adil olmuyor. X takım buna dikkat ederken Y takım kafasına göre hareket ediyor demek istediğim buydu. Eskiden büyük kulüpler gelirlerine göre hareket ediyordu şimdilerde öyle değil artık.

3 Beğeni

:smile:

3 Beğeni

İnşallah Villareal Süper Kupa’yı alacak.

1 Beğeni

Varan 1 Havertz kaçırdı. :smiley:

1 Beğeni

Allah belasını vermesin. 35 yaşına gelmiş penaltı atmayı öğrenememiş Albiol. :rage:

1 Beğeni

120 dakikalık kanserin galibi Trabzonspor, play-off turunda Roma ile eşleştiler.

3 Beğeni

90+2 de gol atıp 90+3 de gol yiyen takıma Galatasaray denir

Mac sonucu
st johnstone : 2 : 4 : G.Saray
Randers maçında başarılar G.Saray
Roma maçında başarılar Trabzon
ve Türkiye’nin gururu Sivasspor’umuza da başarılar

3 Beğeni

Molde-Trabzonspor maçı cidden kanserdi ama Trabzon penaltıda tur atladı… Özellikle Molde bu maçta yine zorladı. özellikle temsilcimizin savunma başta olmak üzere bazı eksikleri de var. Trabzon’un Erling Moe’nin Molde’sine karşı tur atlaması büyük başarı…

(Erling Moe, 2015-16 sezonunda avrupa ligi grup aşamasında Fenerbahçe’yi Kadıköy’de 3-1 mağlup eden Molde’nin yardımcı antrenörüydü ve Norveç ekibi o sezon gruptan lider çıkmış ve son 32’de Sevilla’ya elenmiş)

(Molde geçen yıl Moe yönetiminde Şampiyonlar Ligi Playoff’unda Ferençvaroş’a elenmiş ve Avrupa Ligi’nde son 16 oynamıştı)

(Molde aşağı yukarı 25 bin nüfuslu bir ilçe takımı. evet yanlış yazmadım)

3 Beğeni

Ülke puanında Kıbrıs Rum Kesimi’nin gerisindeymişiz. Durum çok vahim.

2 Beğeni

Geride olmamızın sebebi kıbrısın iyi olması değil 2016/17 sezonundaki puanımızın silinmiş olması, eğer bu sene iyi olursak gene geçeriz

2 Beğeni

zaten konferans liginden alınan puanla şlde aldığın ülke puanı birmiş o yüzden çok önemli bu elemeler bizim için.

1 Beğeni

Sezon başladı :partying_face: Açılış maçında Beşiktaş Rizespor’u 3-0 mağlup etti.

3 Beğeni

73 yıl sonra premier lige dönen Brentford Arsenal’i 2-0 mağlup etti, en iyi defans saldırıdır diyerek oynadılar.

3 Beğeni

Beşiktaş’ın yeni forveti Michy Batshuayi bu gece saat 12’de İstanbul’a inicekmiş. Oyun tarzı olarak Aboubakar’a benziyor defansın arasından geçebiliyor, ağır çakılı forvetlerden değil. Bence iyi bir transfer ama ligimizde başarılı olup olamayacağını zaman gösterecek. :slight_smile:

1 Beğeni

Son yıllarda Beşiktaş’a gelip de kim başarılı olamadı ki?

2 Beğeni

Açık ara farkla rezil oynayan (aldıkları paraya göre) bi Vagner Love bir de Lens vardı onun dışında ben de hatırlamıyorum, bizim ligden gelen topçular bize yaramıyor. :smiley:

2 Beğeni

Galatasaray-Giresunspor maçında 2 Galatasaray oyuncusu Kerem Aktürkoğlu ve Marcao yumruklaştı. Kameranın çekiminden itibaren olaylar (bildiğimiz kısım):

Marcao Kerem’e bir şeyler söylüyor belli ki. Kerem sus işareti yapıyor. Bunların arasında yaklaşık 50 metre mesafe var. Marcao o mesafeyi koşup Kerem’e kafa atıyor. sonra 2-3 tane yumruk atıyor. Sonra ayırıyorlar ve Marcao kırmızı kart görüyor. Bilmediğimiz kısım ne söyledikleri. Durup dururken ligin ilk maçında olmadı be Marcao…

5 Beğeni