FS19 Multiplayer

Oyunun online kısmında çok fazla sıkıntı çekiyorum. Arkadaşlarım “Sunucu ile bağlantı kurulamadı” ya da “Çok oyunculu oyuna katılamadı” gibi hatalar alıyorlar. Ben de aynı şekilde onların oyununa katılamıyorum. Kısaca kimse kimsenin oyununa katılamıyor.

Bunun tam olarak sebebi nedir? İnternette de pek bir şey bulamadım.

aynı sorunu bende yaşıyorum.

Biz hallettik sanırım. Mod uymluluğunu kontrol edin önce. Eğer modlarda bir sıkıntı yoksa sunucunu değiştirin. Avrupa sunucusunda değiliz şu an. Sorunsuz bir şekilde oynuyoruz.

tam “aynı sorunu bende yaşıyorum” yazdıktan sonra girip denedim girebildim bir tane suınucuya. Mod uyumluluğunda sıkıntı yok hemen hemen galerideki tüm modlar var. zaten eksik mod olursa sunucunun yanında kırmızı yuvarlak içinde ünlem çıkıyor. yine de teşekkür ederim.

kardeşim bendede çok oyunculu oyun ile bağlantı kurulamadı diyor server kurarken modda seçmiyorum yinede arkadaş girmiyor bir çözüm bulabildin mi?

Büyük bir ihtimal bağlantı gücüyle ilgili bir problem var. Belli bir bağlantı hızı değerinin altında girmiyor oyuna.

beyler farmingte online arkadaş arayan varsa özelden yazabilirsiniz

1 Beğeni

aynı sıkıntı bendede var yokmu bi çözümü her yolu denedim ama sonuç başarısız oldu sürekli

Şu an yine giremiyoruz biz de… Anlamadım gitti valla. Kimse bulamamış çözümü.

Arkadaşlar online oyun kurmada çıkan problemi aşağıdaki iki yöntemle hallettim. Bir de iki tane tavsiyem olacak.

1. Belgeler > myGames > Farming Simulator 19 içindeki “shader_cache” dosyasını sildim. Yabancı forumlarda verilen tavsiyelerden birisiydi. Hem siz hem de servera giren arkadaşlarınız bunu yapsınlar.

(Sorun çıkması ihtimali üzerine dosyayı kesip, saklayın.)

1. Oyuna girerken bütün güvenlik duvarlarını ve antivirüs programlarını kapattım. Tam olarak hangisi engel oluyor bilmiyorum fakat güvenlik duvarlarını kapatıp yönetici olarak çalıştırdığımda servera direk girebildi arkadaşlarım.

(Arkadaşlarınız da kapatsınlar)

1. Anladığım kadarıyla serverların işlem gücüne göre siz de oyunu sıkıntısız bir şekilde oynayabiliyor ya da oynayamıyorsunuz. Bu yüzden farklı serverler deneyin. Serverlar sadece ilk başta gözüken dört serverla sınırlı değil. Klavyenin aşağı yön tuşuna bastığınızda başka serverları da görebilirsiniz.

2. Eğer kalabalık bir çevreniz ya da ödeme gücünüz varsa sunucu kiralayabilirsiniz. Aylık 32 Amerikan doları (:smile:

Başka tavsiyesi olan varsa cevap olarak belirtsin ki sorun için girenler faydalanabilsinler.

İyi oyunlar.

1 Beğeni

reis dc adı verebilirmisin bi yardımcı olsan dediklerini yaptım ama tam olmadı galiba geri dönüş yaparsan çok sevinirim

Khaf #1581 Yazılımcı arkadaşa sordum. Senin net dinamik IP dedi. Muhtemelen o yüzden kuramıyorsun dedi. Uydunette +5 TL ile Statik IP ye geçiş yapılabiliyormuş. DC den ekle daha detaylı anlatırım.

knki bende çözemedim sıinir oldum iki gündür ne yaptıysam olmadı bir yardım edebilirmisin

Dostum çözümü kesin olarak hallettim Dc ekle tarif edeyim.

1 Beğeni

Tarlaya geldim büyüyor diyor bide gübrenldi yazıyor en altta sürülmesi gerekiyor diyor süreyim mi kalsın mı

knka dc yanlış sanırım sana bir link atiyim istiyosan o sunucudan ben seni eklerim
Discord

ben de aynı sorunu yaşıyorum nasl düzeltebilirim?
dc gelirim ASRI97 ama ad yanlış diyor.

Çözüme ulaşabilen varmı. Her severde hiçbir oyuna giremiyorum. Çok oyunculu oyun ile bağlantı kurulamadı harası alıyorum.

Aynı hatayı bende alıyorum kesin çözüme ulaşan varsa yardımcı olabilir mi

Arkadaşlar kesin çözümü son kez yazıyorum. Sunucu kuramamanızın sebebi internetinizin dinamik ip olması. Dinamik ip olunca sunucu kuramazsınız çünkü IP’niz sürekli yenilenir ve bu da sabit bir ip olmadığı anlamına gelir. Oysa sunucu kurabilmek için sabit bir ıp’ye ihtiyacınız vardır. Bundan dolayı internet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayıp statik IP istediğinizi söylemelisiniz belli bir ücret karşılığında internet sağlayıcınız size statik IP verecektir. Statik IP’ye sahip olduktan sonra Farming Simulator 19 da rahatlıkla multiplayer sunucu kurup multiplayer sunuculara giriş yapabileceksiniz. Fakat şöyle bir sorun var arkadaşlarınızın da statik IP’ye sahip olması gerekmektedir. Ben bir yığın yabancı forum’da dolaştım bir sürü yöntem denedim hiçbirisi olmadı. En sonunda bu oyunu oynayan yazılımcı bir arkadaşımın önerisiyle dinamik IP’den statik IP’ye geçiş yaptım ve şu anda sorunu halletmiş bulunmaktayım. Başka bir çözüm yöntemi sanırım şimdilik yok. Eğer modem arayüzünden IP’nizi sabitleyebilirseniz bu da bir çözüm olabilir fakat ben araştırdığım kadarıyla böyle bir şeyin mümkün olmadığını gördüm. Mümkün olduğunu düşünüyorsanız ve bunun yöntemini biliyorsanız lütfen cevaplar da belirtiniz ki foruma girenler faydalansınlar. Son olarak… Yine meseleyi anlamayanlar olursa DC’den ekleyebilirler.

Kullanıcı adım: ASRI #1581