Formula 1 Kulübü

Şuraya gencecik bir Schumi bırakıyorum :pleading_face:

images.jpeg-30

2 Beğeni

bu sene neden çoğu araç siyah tonlu ya hepsi mercedes gibi geliyor yok mu şöyle cırtlak sarı, turuncu, mor, yeşil :frowning:

Grid gayet renkli bence Beyaz,Kırmızı,Lacivert,Mavi,Yeşil,Turuncu,Siyah :checkered_flag::racing_car:

1 Beğeni

Sadece Aston Martin fazlasıyla Mercedes’e benziyor.

1 Beğeni

Bir yanda arkadaşının üzülmemesi için parmağındaki ufak sıyrığı göstererek önemli bir şeyi olmadığını belirten Bottas :pleading_face:

Diğer yanda arkadaşının kaskı sağlam mı diye kontrol eden Russell :pleading_face:

Büyük bir kazadan sonra rakibinin yardımına koşan gerçek bir yardımsever sporcu. Formula 1 sadece bir spor değildir :heart:

Uyarı:
(Bu Gönderi Mizah Amaçlı Yapılmıştır!!!)
(Gerçeği yansıtmıyor)

1 Beğeni

Her ne kadar yarış kazası olsa da bana %60 Bottas %40 Russell hatalı gibi geliyor. Son hız girilen bir DRS düzlüğünde, ani kapanma çok yanlış bir hareket. Evet kaza sonrasında iki pilotunda yaptığı hareketler yanlış bu çok açık. Ancak şunu içten içe herkes biliyor, Williams Mercedes’e atak yapıyordu. Asıl konuşulması gerekenlerden biride bu. Bottasın bu seneki performansı geçen seneye oranla çok düşük. Gerek tek turda gerek yarışta. Tabii birazda kural değişikliğinin etkisi var geçen seneki arabaya kıyasla bu seneki araba birazda bilinmez bir karaktere sahip. Muhtemelen sonraki yarışlarda gelecek güncellemeler ile birlikte araba geçen seneki haline dönecektir. Bottasın asıl performansları o zamanda bu şekilde olursa vay haline.

Böyle bir olay yaşanmadı ne yazık ki
GR, Bottas’ın yanına çok sinirli bir şekilde gitti.

Valtteri Bottas: “Tekrardan da görüldüğü üzere ben, Russell’a geçiş yeri bıraktım ancak o kontrolü kaybetti. Kazada suçlu o. Tepkisine de anlam veremedim. Yaptığı şey hiç hoşuma gitmedi.”

Russell: “Bottas’ın kasıtlı olarak son hamleyi yaptığından şüpheleniyorum.”

George Russel, Valtteri Bottas’tan özür diledi!

”Dün puan alabileceğimiz bir yarştı. Bazen risk almanız gerekiyor ve yaşananların sorumlusu benim. Sıcağı sıcağına olmaması gereken bir reaksiyon verdim. Bunun için Bottas’tan özür dilerim. Kendim gibi değildim.

Bu forumda mizah amaçlı atılan şeyler niye sürekli ciddiye alınıyor :smiley:

Şurada iki dakika ironi yapıyoruz ciddiye alıyorsunuz :frowning_with_open_mouth:

1 Beğeni

(!) eklemeye karar verdim artık mizah amaçlı olan gönderilerime :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Aslında bu yarışta ilgimi çeken şey McLaren’ın doğru ellerde neler yapabileceğini görmemiz oldu. Lando gerçekten tek turda çok çok hızlı bir pilot olduğunu yine kanıtladı. Aynı zamanda HAM’i bir kaç tur arkasında tutabildi ki bunu yapabilen pilot sayısı çok değil. Öte yandan Riccardo ise araca ve takıma hala alışma aşamasında olduğu açıkça gözüküyor. 2 3 yarışa formunu yükseltecektir. Yarıştan sonra yaptığı açıklamada bunu kendisi de söyledi. McLaren ve Ferrari bu sene güzel bir 3.lük yarışı içinde olacaklar gibi duruyor. Her ne kadar Ferrari McLaren’den geride olsa da direne bilecek bir durumda en azından geçen seneye göre. Ferrari kadrosu da çok güçlü çünkü. Gelecek yarışlarda neler olacağını çok merak ediyorum şahsen.

1 Beğeni

TutkumuzF1 ve AerodinamikF1 hesaplarını takip ediyorsanız takipten çıkmanızı öneririm.Yalan haber yaparak etkileşim tuzağına çekiyorlar :slightly_smiling_face:

Motorsport.com’un bile tartışılıcak dediği konuyu

Son Dakika :boom:
Kesin
Kanada gitti Türkiye geldi

tarzında gerçekle alakasız haber yapıyorlar :slightly_smiling_face:

Denemekten zarar gelmez :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

2 set lastikle yarış bitmez ki. Mutlaka patlar dandik Pirelli lastikleri.

Sprint yarışları için ayrı bir set vereceklerdir. Tek set lastiklerle bütün bir yarış haftasını tamamlayamazlar.

The Queen of Techno, Charlotte De Witte
https://www.instagram.com/p/CN2jue_hHgS/
@vanillamango

2 Beğeni

Vettel 2011’de Avustralya GP’den önce adaklık koyun kesiyor ve 2014’e kadar şampiyon oluyor :slightly_smiling_face:

Ezl4O9OWUAQOM16.jpeg Ezl4PJeWQAIqAxC.jpeg

3 Beğeni

2010 deseydin hocam :smiley: ilk şampiyonluğunu 2010’da alıyor.

1 Beğeni