Formula 1 Kulübü

Lewıs’ten yine olağanüstü performans ona 7. kez pilotlar şampiyonluğunu getirdi, Micheal’a yetişti, Mercedes kırılamaz denilen tüm rekorları kırdı, Perez ve Vettel’in ilk podyumu, Leclerc’ten harika bir performans, McLaren’ler iki araba birden puan almayı başardı, Stroll poleden başlayıp 30 tur lider götürdüğü yarışı kan kaybederek 9. olabildi, Bottas hem Lewis’ten tur yedi hem de üst üste spinler attı, Alfa Romeo’lar iyi başladıkları yarıştan puansız ayrıldı ve gerçekten muhteşem bir yarış izledik. Umarım resmi olarak takvime gireriz demek istiyorum ama sanırım bu gerçekleşmeyecek.

1 Beğeni

Hadi bakalım…

1 Beğeni

Yapmayalım gelmeyelim diyen yok bir de sorunsuz yarış olayı daha iyi noktaya getirdi.
F1 2021 - IstanbulPark circuit track hayırlı olsun :smiley:

2 Beğeni

o gene iyiymiş, otomobil numarası 44 oluncaaa :slight_smile:

güzel bir hafta sonu geçirdik, Hamilton gereksiz yere ağlamasa efsane olurdu ama sırf şu ağlamaları yüzünden sevilmiyor, Vettel’e sevindim ekibe rağmen podyumu aldı, Leclerc yine çok hırslı Hamilton’un velihattı, Max hızlı olabilir ama hırsından yine hata yaptı, Leclerc de hırsından hata yapıyordu ama artık akıllandı, Bottas bıraksın bu işi, Latifi’yi her görüşümde küfür ediyorum adam resmen parayı bastırıp turlayıp yarışın kalanını garajdan takip ediyor kendisi gibi baba parası yiyen Stroll bile bundan daha saygın bir sürücü.

seneye Vettel ve Haas takımını merek ediyorum sezon burada bitti.

1 Beğeni

Az dursaydınız.

Sprite mı varmış şampanya şişesinde? BRAVO BRAVO BRAVO
TR’nin gerileme göstergelerinden birisidir. BURASI ARAP DEVLETİ Mİ? Değil ama hükümetin kafası öyle!

3 Beğeni

Bahrain napıyor? Bilgisi olan var mı? Onlarda bizim gibi gazoz mu koyuyorlar?

Bahreyn’de gül suyu koyuyorlar :smiley: rosewater diye bir şey tabi bildiğimiz gül suyu mu bilmiyorum. BAE, Azerbaycan, Singapur ve Malezya’da ise şampanya kullanılıyor.

1 Beğeni

Dubai de dahil olmak üzere gül sulu bi karışım yapıyorlar ama onların ki şampanya gibi köpürüyor. Serhan acar dubai de olan ilk yarışta bunu söylemişti. hatta podyumda vettel di yanlış hatırlamıyorsam içtikten sonra garip bir yüz ifadesi ile şişeye bakmıştı.

1 Beğeni

evet BAE’de de rosewater kullanılıyormuş ben yanlış biliyormuşum

şampanya yerine gazoz ile uğraşacağımıza birer sürahi ayran vereydik, tarzımız olurdu, tokuşturup içerlerdi :joy:
aslında podyumda ne verilmek isteniyorsa o verilmeli doğrudan illa şampanya gibi gösterilmeye çalışılmamalı

1 Beğeni

tam rezaletsiz sıkıntısız bir yarış atlattık derken tr kendini hemen belli etti :smiley: adamların başarısını şampanya ile hiç ettiler milyonlarca insan karşısında bu videolar binlerce kez dönecek ortalıkta

2 Beğeni

Şöyle bir şey gördüm rezillik bir durum yok diyor yani. İçecek fışkıraydı bari en azından :grin:

2 Beğeni

Türkiye belki çoğunluğu müslüman ama şampanya patlatılamayacak kadar da bağnaz bir yer değil.Bence gereksiz bir uygulama olmuş, insanlar eleştirmekte haklı.

2 Beğeni
1 Beğeni

Bence de öyle ama bu bizden çok f1in kararı sanırım, böyle bir uygulamanın türkiye için de yapılması dışarıdan nasıl gözüktüğümüzü ortaya koyuyor. Türkiyenin imajı artık bu malesef.

1 Beğeni

FIA böyle kararlar yerel yöneticiler talep ederse alıyor bundan önce böyle bir şey yoktu. Ancak 2011’de F1’in terk ettiği eski Türkiye değiliz artık :slight_smile: Monarşinin hüküm sürdüğü Bahreyn örnek gösteriliyor.

2 Beğeni

ne şampanyaymış be, bu ülkede alkolü en çok bu zihniyet tüketiyor, adamlar ne viskiler içiyor, şu an bu olay trollerin bile umrunda değil rezil olduğumuz ile kalmışız.

1 Beğeni

ben özellikle şampanya yerine gazoz verin gibi bir talep olduğunu düşünmüyorum, dediğin gibiyse muhtemelen türkiyenin bu imajından ötürü böyle bir şey teklif edilmiştir bizimkiler de olur demiştir. Bence buradaki sorun türkiyenin bu imajı kabul etmesi.