Formula 1 Kulübü

millet çoştu her hafta olsun diyenler var, para meselesi olmasa 2021 kesindi.

1 Beğeni

İzleyiciler bugün çok keyif aldı ben de dahil. Verstappen’e üzüldüm çoğu turu 1. götürürken stroll gelip elinden aldı ve 2. bitirdi, yağmur lastiğine geçse daha da iyi süre çıkarırdı diye düşünüyorum. Yarını iple çekeceğiz

1 Beğeni

3 Beğeni

Biraz da şu tarafa ağla hamilton :crazy_face:

Hamilton’ın sıralamalar turundan sonraki tepkisi

1 Beğeni

:smiley:

2 Beğeni

Üzümlü kekim

1 Beğeni

Stroll’ün durumu da belli oldu ceza da almayacak. G.O. Verstappen.

Sesiyle okuyanlar layk

5 Beğeni

Üstteki bazısı kanser olan yorumlarımı silip burada araştırılmış daha düzgün toplayıp bir yorumda birleştiriyorum.

Yarışın Türkiye’de olacağı kararlaştırıldığında FIA ve TOSFED, Intercity’e pist asfsltında bir sorun yok temizlik ve birkaç yere yama ile halledilir diyor fakat Intercity amacımız birkaç yıllığına girmek tek yıllığına değil diyerek pistin asfaltını FIA izniyle yeniliyorlar hatta Hermann Tilke FIA ekibiyle İstanbulPark’a geliyor bunun için. Bu tarafta normalde bir sıkıntı yok. 70. yıl GP ve Portimao’da da asfalt yenilendi ancak YAZ aylarında olduğu için asfalt daha hızlı hazır oldu ve bizimki kadar problem çıkartmadı. Ama bizim pistin asfaltı hem kış aylarında hem de yarışa 2 gün kala yenileme işlemi bittiğinden yeterince hazır olamadı pilotlara kaymak gibi bir asfslt geldi. Hava 15°, lastikler çok kalın ve ısınmıyor. Üstüne de aşırı yağmur yağıyor (Yarış ilk duyurulduğunda yağılan yağmur duaları fazla abartılmış) pist tam bir buz pistine dönüşüyor. Eğer yağmur yağmasaydı FP2’nin sonuna doğru pist kıvama gelmeye başlamıştı ama yağmur o işi bozdu. Lastik olaylarında da Pirelli yenileme kararından önce lastiklere karar verdiğinden yenilenen asfalta göre değil 2011 verilerine bakarak en kalın lastikleri getiriyor. Sonradan değiştirebilirler miydi? Orasını bilebilecek teknik bilgim yok ama yapılabilirdi bence.

Pilotlar da Silverstone’da da asfalt yenilenmişti bu kadar kaymıyordu diye şikayetçiler ancak yapacak bir şey yok Silverstone’da yazdaydık ve buradaki gibi çok yağmur yağmıyordu.

Ha Intercity yönetimi FIA ve TOSFED’in yönelgesine uyup tamamen yenilemek yerine temizlik ve yama yapsaydı ya da FIA ve TOSFED’in hayır kardeşim yenileme sen temizlik yap deseydi daha mı iyi olurdu bunu artık bilemeyiz. Ancak Ricciardo’nun da dediği gibi pilotlar için dayanılmaz ancak izleyiciler için seyir zevki yüksek bir haftasonu izleyemezdik.

Bu kadar şeye bakılınca aslında birden fazla kuruluşta suç var. Ama çoğunluğu şunu şunu yapsan yeterli denilmesine rağmen çok dahasını yapana da atılabilir, bunun yapılmasına onay verene de.

Ama rezil falan olmadık onu da söyleyeyim, bu sezonun ve son birkaç yılın en iyilerinden birisi şuan global izleyicilere göre.

Doğru düzgün bir yarışı da ancak 2021 takviminin yaz aylarına eklenirsek izleyebileceğiz sanırım. Ona da giremeyeceğiz herhalde mağlum…

Diğer yaşanan olaylara (Piste davetli olarak F1 ile hiç alakası olmayan insanların olanlar yerine sorf tanıdıkları var diye davet edilmesi, Renault garajından yarışı izlemek için çekiliş yapıyoruz diye sadece çekilişi yapan şirket çalışanlarının çekilişi kazanması) girmiyorum orası organizasyonda artık yıl 2020 ayıp be…

2 Beğeni

ramazan para yokluğunun bahanesi olarak görüyordum ama artık bahane olmadığına eminim, yarışı 3-4 arasına koyarsın orada boş alan dolu ramazan temalı panayır düzenlersin 2 tane iftar çadırı atarsın al sana mis gibi gelir kaynağı ülkemizi farklı bir şekilde tanıtma fırsatı.

adam herkesi engellemiş yatsın kalksın çinlilere dua etsin yoksa sittin sene gelmezlerdi bundan sonra otopark ve youtuber için çekim alanı olarak işletmeye devam eder, Almanlar pisti halka açıp gelir elde ediyor sırf video çekmek için gidenler var kayan araçları çekiyorlar bizde boş boş duruyor turşusunu kursun.

3 Beğeni

TOSFED’in arasının Intercity ile hoşnut olmamasına şaşırmadım bu organizasyon olaylarından sonra. Artık hayırlı olsun diyelim 5 milyon dolara yenilenmiş piknik alanı mı diyelim ne diyelim bikemedim.

2 Beğeni

:))

1 Beğeni

ahhahhahaha

3 Beğeni

Adam dün ağlıyordu ya hani şimdi de sevinçten ağlıyor.

1 Beğeni

Çok güzeldi. Ne diyeceğimi bilemiyorum.

1 Beğeni

Bizim kerata iyi iş çıkardı gene. :rofl:

Çok iyidi çok gerildik, sinirlendik, heyecanlandık, mutlu olduk.
Umarım seneye bir şekilde anlaşırlar ve böyle devam eder. F1’in ve tutkunlarının ihtiyacı var.

10 Beğeni

Stroll’e üzüldüm

1 Beğeni

bıktık bu aptal ajans yönetimi belediye sayfalarından

1 Beğeni