Formula 1 Kulübü

Bağırdım :smiley:

2 Beğeni

Formula 1 takımlarının tarihçesini araştırdım ve bu sonuçları buldum:

• 1970 yılında BAR takımı F1’e girdikten sonra, 1999 yılında British American Racing daha sonra 2006’da Honda, sonra 2009’da Brawn GP ve en sonda şuan bildiğimiz Mercedes’e dönüşmüştür.
  • 1991 yılında kurulan Jordan takımı, 2006’da yerini Midland’a bırakmıştır. Aynı sezon ise Spyker markası satın almıştır. Yakın zamanda bildiğimiz sırasıyla Force India > Racing Point > Aston Martin olmuştur.
  • 1996 yılında kurulan Stewart takımı, 2000 yılında Jaguar’a satılımıştır. 4 senenin ardından şuan bildiğimiz Red Bull takımı satın almıştır ve aynı zamanda Minardi’yi satın alan Red Bull, Toro Rosso takımını da F1’e sokmuştur.
  • 1981 yılında Toleman takımı kuruldu. 1986 yılında ise, Benetton ailesine satılarak F1 takımını kurmuş oldu. Renault, 2002 yılında Benetton’ı satın alarak F1’e adım atmış oldu. Daha sonra ise şuan bildiğimiz Alpine’e dönüşmüştür.
  • Sauber takımı, 1993 yılında F1’e adım attı. 2005 yılında BMW, Sauber’i satın alarak takımın ismi BMW Sauber olarak değişti. 2010 yılında bu anlaşma bozuldu ve tekrar aynı isme geri döndü, şimdi ise Alfa Romeo adı altında yarışıyor.
  • Haas, 2016 yılında kurularak F1’e girmiştir. McLaren ve Williams isimleri değiştirilmeden veya başka bir takım satın almadan F1’e giriş yapmıştır. Aralarında sadece Ferrari, Alfa Romeo’nun yarış bölümü faaliyetinde ayrılıp 1947 yılında kendi takımını kurdu.
4 Beğeni

Hasan uçağı gördüyse yarıştan sonra mfs’de aynısını yapar.

3 Beğeni

Hatta bence yarışı bırakıp MSFS açmıştır.

2 Beğeni

Neler oluyor hayatta?

1 Beğeni

Adam modemi söktü götürüyo…

1 Beğeni

Yanıyorsun Gasly abiiiiii.

1 Beğeni

Canlı canlı nazar değdirdim adama :cowboy_hat_face:

1 Beğeni

What a suck day :slight_smile:

1 Beğeni

Ferrari duble podyum

6 Beğeni

Redbull batırdı iyice.

1 Beğeni

FERRARI IS BACK ULAN

5 Beğeni

5 Beğeni

yılın adamı olacak bu gidişle

4 Beğeni

“Wooooohooo Yesssss. Si Ragazzi! Ahhh! Mi Senti? Mi Senti? Grazie, grazie, grazie!! Dai! Forza Ferrari!”

Ne yarıştı ama. Hala inanamıyorum :smiley:
1-2 yaptık inanılır gibi değil. Red Bull’lara yazık oldu. Özellikle Verstappen’e :pensive:
Magnussen ve Haas muhteşem bir başlangıç yaptı sezona. Aynı zamanda çaylak Zhou ilk yarışında puan almayı başardı :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Şimdi gördüm Bottas’ta 6.sırada bitirmiş yarışı. Şuan takımlar sıralamasında Haas 3.sırada, Alfa Romeo 4.sırada. Şaka gibi :smiley:

En hızlı tur puanı var mı bu sezon? En hızlı turu kimse zorlamadı.

1 Beğeni

var yine ama yeni ekranlar leş gibi olduğu için kimse hiçbir şey anlamadı…

1 Beğeni
3 Beğeni

Red Bull

1 Beğeni