FORD Trucks'tan Yeni Çekici "F-MAX"

Sonuçta 2019 international truck of the year ödülünü almış bir tır ets 2 ye mutlaka gelicektir ama gelmesine daha epey zaman var sonuçta man euro 6 ve range t bile oyuna eklenmedi bunlardan çok sonra geliceğini düşünüyorum ki bu arada new actros da yenilendi o da gelir yani daha çok bekleriz

Man yeni seri çıkarttı TGX XLion diye oyuna hala daha TGX Euro 6 gelecek.

Bu aracın ets’ye gelmesi biraz da ford’a bağlı aslında. Markadan böyle bir talep gelse scs “gerek yok yaa” demez bence. Mesela yeni scania’yı çok fazla beklemedik hemen geldi sayılır. Çünkü scania önem veriyor böyle şeylere.(DAF için de geçerli bu, hatta eski DAF bile güncellenmişti) Ama volvo’da böyle bir şey göremedik. Şu an yeni scania’nın yanında volvo ve renault modelleri piksel piksel duruyor, ben hiç kullanmıyorum onları şahsen. Yani ford otosan’ın bir şeyler yapması lazım.

4 Beğeni

Ford F-Max tanıtımı yapıldı Sevgili Sinan Koç anlatımıyla buyrun:

[FORD F-MAX Dünya prömiyeri | Ticari araç fuarı | VLOG](

1 Beğeni

2 Beğeni

başlangıc fiyatı mı bu

Net bir bilgim yok ama muhtemelen öyledir

Geçen yayında da sormuştum, hep merak ediyordum. Bunun fiyatı böylseyse Scania, volvoların en az 1milyon vardır (o da düşüğüdür)

Yanlış bilmiyorsam Volvo FH 500 HP (full otomatik) fiyatı geçen sene 600 bin civarıydı. O da 200 bin € civarlarında bir para yapıyodu

460’ları 110 bin euro civarı diye hatırlıyorum. Eşdeğeri Scania da 3-4 bin euro ucuzdu. 500 lük volvonun o kadar fiyat farkı olduğunu sanmıyorum.

Test sürüşleri bugün yapıldı, yakında çıkar bir bir. O zaman görürüz detaylı :smiley:

1 Beğeni

661.500 TL ucuz bile sayılır. Araç yerli üretimse bile bir Ford. Yani Honda Civic’den pek bir farkı yok. 1842T bile 90 bin € civarı. 7 ile çarparsanız 630 bin TL yapar. Yeni kasa bir araç için 661 bin TL çok da abes bir fiyat sayılmaz.

ETS için konuşacak olursam bir aralar Renault SCS ile yakındı. Mesela oyunun girişinde duyduğumuz motor sesi yanılmıyorsam Renault motoru. Ben çok benzettim. Ayrıca Renault’larda dikkat edin donanım isimleri “Privilege” şeklinde gerçek donanım isimleri. Ama Scania ile haddinden fazla yakınlıkları olduğu bir gerçek.

Ford ise Avrupa’da pek tutulmadığı için bu oyunda yer alması zor gözüyle bakıyorum.

Bağımsız kişilerin tek başına kamyon alma şansı artık sfırı bu ekonomide onlar olmayınca büyük firmalar doğal olarak büyüyor(!) zaten yurtdışına çalışanda sıkıntı yok ama yine de her şey zamlıyken konuşmanın anlamı yok

1 yıl sonra tutulmuş mu tutulmamış anlarız ets 2 için ise sadece bekleyin :wink:

2 Beğeni

Biraz o var, biraz da lojistik firmaları yeri geldiğinde belirli yerlerde zarar etme pahasına yük taşıyarak bireysel kamyoncuyu oradan uzaklaştırabiliyor.
Bireysel olarak kamyondan para kazanmak isteyen birisi 70-80 bin liraya 15-20 yaşında temiz bir araba alıp sabit mümkünse kısa mesafe bir iş bulup yoluna bakmalı. Bir de sahibinden’de 2016 model düşük KM’de Iveco Stralis’ler gördüm 330-340 bine 460 beygir araba. Sıfır kamyon almak iş değil yani bana göre.

Hasan bey yine bir şeyler biliyor gibime geliyor. ETS 2 için bekleyinler falan :smiley: var bir şeyler vaaar.

1 Beğeni

Tavsiyedir, boş zamanınızda oturup izleyin. Meraklısına… :slight_smile:

Ford F-MAX’in Türkiye Lansmanında çekilmiş, geliştirilen uygulamaların ve içerisinde barındırdığı teknolojilerin, ConnecTruck olayının anlatıldığı video.

Ve bu da test sürüşü.

3 Beğeni

Beyler ETS2 de görmeniz biraz zor çünkü Ford Avrupa tırı değil… Avrupa 7’li si denilen bir olay var…

katılıyorum bir amerikan tırını avrupada görmek biraz zor gibime geliyor olacak olsa bile ets 2 ye gelmesi en aşşağı 1 sene yani şimdiden heyecanlanmaya gerek yok diye düşünüyorum

ETS 2’ye beklemiyorum ben açıkçası. Gelecek olsa önceki kasa Cargo da olurdu. Ama herhangi bir Ford modeli oyunda yok, geleceğini de sanmıyorum.

Ama Ford Cargo bir Amerikan değil, Avrupa için üretilmiş bir kamyon. Özellikle İngiltere’de bol miktarda Cargo ve D serisi kamyon vardı.

Mod olarak mutlaka gelecektir. BMC Pro bile var mod olarak. :slight_smile:

Bu konuda bende sana katılıyorum. Resmi olarak SCS tarafından oyuna getirileceğini düşünmüyorum. Mod olarak illaki gelecektir. Fakat daha öncede söylemiştim bunu “ne kalitede olur orası tartışılır.” çünkü ülkemizde ki modcuyum diyenlerin çoğu sidik yarışında. Bir halt yapmadan en iyisi benim diye geçinen tipler… Bu konuda kimse kusura bakmasın ama topluluğun gerçek yüzü bu. Bu aracı scs standartlarında yapabilecek kişilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. NET

2 Beğeni