Ford F-MAX Mod Projesi

İlk zamanlarda yer çekimi bile yokmuş :smiley:

F MAX ile kendi topraklarımız da gezmek on numara olacak valla düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor. Elinize sağlık :+1:

3 Beğeni

Gerçekten Emeğinize Sağlık Bizlere Güzel bir mod cikaracaksınız F-Max Gerçeğinden Bile Güzel Duruyor Kralsınız

Karnımız tok sırtımız pek bekliyoruz @HasanOfke :innocent::innocent::innocent:

2 Beğeni

Umarım LL şase için coolliner uyumlu skinler yapılır.

1 Beğeni

Merhabalar herkese. Hayırlı forumlar dilerim. Foruma yeni üye olduğum için kurallara şöyle bir göz gezdirdim. Hatam olursa şimdiden kusura bakmayın lütfen.

Aylardır F-Max konusunu dışarıdan takip ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Böyle bir projeye eleştiri yapmak haddim olamaz. Çünkü daha oyuna aktarılmadan bile ne kadar kaliteli olduğu, çok emek verildiği ortada.

Sadece nacizane ufak bir sorum olacaktı; bu başlıkta ki çoğu yoruma göz gezdirdim ama bununla ilgili bir soru göremedim. Modun geliştirilmesi sırasında ideal sürüş pozisyonunun ayarlanması, direksiyon derinlik - yükseklik ayarının yapılması, koltuk ayarlarının yapılması ve bunların sonucunda dikiz aynalarıyla hız kadranının açısal anlamda net görünürlüğü ile ilgili herhangi bir çalışma, deneme yapıldı mı acaba ? Çünkü SCS’nin kendi yaptığı çekicilerin bile bazılarında ideal sürüş pozisyonunu bulmak zor olabiliyor. Kimi çekicide ya yeterince koltuk ayarı olmuyor ya da direksiyon ayarı. Özellikle çekiciyi koltuk gömülüyken, gerideyken kullanmayı sevenler, yetersiz ayarlamadan dolayı bazı çekicilerde direksiyonun belli kısmının kadranı kapatabildiğini ya da dış dikiz aynalarının bir kısmının görüş açısı dışında kalabildiğini görmüş olabilirler. F-Max projesinde bu durum nasıl acaba ? Malum, ideal sürüş pozisyonunu ve aynalarla, kadran görünürlüğünü tam ayarlayamadan oyundan keyif almak zorlaşıyor. Şimdiden teşekkürler.

3 Beğeni

Öncelikle aramıza hoşgeldin. Yorumun için çok teşekkürler. Senin gibi bu proje kapsamında Park ailemize katılanları görmek bizi bir hayli sevindiriyor. :slight_smile:

Soruna gelecek olursak; Aracı verilen teknik ölçüleri dahilinde modelleyip ölçülendirdik. Birebir gerçek bir F-Max’in koltuğuna oturup ney tam olarak nasıl görünüyor bir fikir sahibi değiliz ancak neredeyse her açıdan elimize geçen referans görseller sayesinde birşeyler yapabildik. Oyun mekaniğinde kendi istediğiniz direksiyon ve koltuk konumunu ayrıca görüş açısını da ayarlayabiliyorsunuz. Bu gerçeğe yakın bir görünüm için gayet yeterli olacaktır. Kısacası oyun mekanikleri dışında ek olarak eklediğimiz bir ayar bulunmuyor…

11 Beğeni

Hoş buldum hocam. Verdiğiniz cevap sorduğum soru açısından benim için gayet yeterliydi çok teşekkür ederim. Bu cevabınızla birlikte ilk yorumumda söylediğim gibi mod projenizin ne denli kaliteli olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. İnşaallah en güzel zamanda hep beraber tadını çıkarabiliriz bu modun. Tekrar cevabınız ve emekleriniz için teşekkürler :slight_smile:

6 Beğeni

Ayrıyeten görüş yetersizliği durumunda pozisyon ayarlama sınırını kaldıran modlar kullanabilirsiniz. Bu uygun pozisyon bulmmanıza yardımcı olacaktır.

3 Beğeni

Şuan modda böyle bir özellik de mevcut zaten. İstersen yan koltuğa bile geçebiliyorsun.

6 Beğeni

ETS 2 Ford Trucks F-MAX çekici modu projesinde orijinal dashboard ekranı işte karşınızda! Aynalar yeniden modelleniyor. Navigasyon ekranı çeşitli olacak(orijinal ekran olacak tabii). El freni animasyonu eklenecek. Sadece orijinal dashboard tanıtımı için hazırlanmıştır. SimülasyonTÜRK’te ücretsiz olarak yayınlanacak olan F-MAX çekicisi Bertan Baday ve Emre Aydın tarafından geliştirilmeye devam edilmektedir. Görüntülerdeki araç henüz bitmemiştir. Tamamen hazır olduğunda çıkacaktır.
F-MAX ► https://fmax.simulasyonturk.com/
Ana Konu ► Ford F-MAX Mod Projesi
SCS Forum Konusu► [REL] Ford Trucks F-MAX v2.0 - SCS Software

29 Beğeni

Harika emeğinize sağlık :partying_face:

Kalbimiz dayanmıyor artık, Trakya ekran görüntüleri ve bu muhteşem videoya…

Çok güzel olmuş, umarım her şey yolunda devam eder.

1 Beğeni

Her ayrıntısı düşünülmüş resmi bir kamyon gibi olmuş. Moda benzemiyor bu sanki güncelleme.

Yayın olacak mı?

Efsane ya sabırlar tükendi :heart_eyes:

Yayın ne zaman basliyacak

Yayın birazdan başlayacak ancak F-MAX oynamayacağız :smiley: yani heyecanlanmayın.

1 Beğeni

Yayın olsun, özledik.

Abi Sanki Direksiyondaki Ablem Biraz Daha Canlı Durmak İstiyor Gibi…