Ford F-MAX Mod Projesi

Yani ford f max standalone olacak dimi?

SCS nin yaptığı modellerden daha kaliteli duruyor hadi hayırlısı…

2 Beğeni

Evet bağımsız olacak

1 Beğeni

Şu an F-MAX tanıtım sayfası beta olarak yayına girdi. Yalnız şu an adresinin değişme olasılığı var. Ama böyle bir sayfa olacak. Oyuna aktarıldıktan sonra değişmeye devam edecek. :slight_smile:

7 Beğeni

Bir takım detaylar… :slight_smile:

22 Beğeni

Dizayn hoşuma gitti.Gayet başarılı.

1 Beğeni

Valla f-max ilk çıktığından beri aklıma geldikçe acaba bizimkiler mod yapmış mıdır diye bekliyordum ama bu modun ötesinde birşey olmuş scs bile bu yaptığınızın ötesine geçemez heralde :clap: fordun size ödül vermesi scs’ninde sizi tasarımcı olarak alması lazım

6 Beğeni

Valla üye oldum hergün bakıyorum park simulasyona yeni bir resim paylaştınız mı diye :smiley:

2 Beğeni

6x4 ü yapmayı düşünürmüsünüz 4x2 sevmeyenler için?

2 Beğeni

Aracın orjinaldeki haline ve seçeneklerine uygun olarak çıkarmayı planlıyoruz. Şuanlık farklı şasi gibi düşüncelerimiz yok. Mod çıktığı zaman standart 4x2 ve low bed 4x2 olacak şekilde iki farklı versiyonu mevcut olacak.

6 Beğeni

Abi lowbed derken megaliner uyumlu şasiden bahsediyorsun değil mi? Lowbed daha çok şu üstü açık makina taşıma dorsesi anlamına geliyorda kafam karıştı. Birde SCS forumda bir topic açmanız fena olmaz diye düşünüyorum.

@200BasanTofas Low bed derken bu şasiden bahsediyorlar:

Low bed

resim

3 Beğeni

Ülkemizde ki tabiriyle midilli şasi işte

3 Beğeni

F-Max’in hali hazırda sadece 4x2 şasi seçeneği mevcuttur. Bildiğim kadarı ile 6x2, 6x4, 8x4 gibi geniş saşi seçenekleri hakkında Ford Trucks’a ait herhangi bir AR-GE çalışması mevcut değil. Fakat bu olmadığı ya da olmayacağı anlamına gelmez. İleride bunlar firma tarafından muhakkak değerlendirilebilecek konular olabilir. Bilemiyoruz.

Emrenin de bahsettiği gibi midilli şasi dediğimiz low-deck şasi seçeneği ve normal şasi seçeneği var. Yani normal şasi olan F-MAX ve midilli şasi olan F-MAX LL.
Bahsettiğimiz seçenekleri bu bağlantı üzerinden incelemeniz mümkündür zaten.

Temel amacımız ütopik düşünmek değil gerçekçi düşünmek ve orjinalde neyse onu doğrudan modellemek ve oyuna aktarmak. Buna orjinalde geçerli olan opsiyonel seçenekler de dahil.

8 Beğeni

Peki farklı kabinler ve motor seçeneği var mı?

Hayır tek kabin, midilli şasi ve normal şasi seçenekleri var.

2 Beğeni

teşekkürler

Pekiya oyundaki tırda ecoroll olacak mı crusie control a geçince mesela rampa aşağıya inerken boşa alacak mı ? Baya detay isteyen bir konu ancak sorayım istedim.

1 Beğeni

Aynen kanka sen Calaisten koyacan o Duisburga gidecek sen seyretcen sadece bence mümkün :man_shrugging:t2:

4 Beğeni

Oyunda olmayan bu tarz bir özelliği ekleyemiyoruz maalesef :slight_smile:

2 Beğeni