FlyByWire A32NX - Airbus A320neo (Microsoft Flight Simulator)

FlyByWire tarafından gönüllü olarak geliştirilen Airbus A320neo eklentisinin ana konusudur. Ücretsiz olarak MSFS yayınlandığından beri geliştirilmeye devam ediliyor. Şu an MSFS’de airliner uçakla uçmanın ve kullanmanın keyfini sadece bu takım sağlıyor.
A32NX eklentisini yayınladıkları programdan otomatik olarak indirebilirsiniz.

Gelişmelerini yine burada aktaracağız.

Stabil, development ve experimental sürümleri bulunmaktadır.

Stabil sürüm 0.5.2

Resmi website FlyByWire Simulations

Kurulum programı https://api.flybywiresim.com/installer
Bu program ile otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.

1 Beğeni
1 Beğeni

Uçak yeni sürüm ile bağımsız olacak. Ayrı seçilecek. Bunu Marketplace entegrasyonu için yapıyorlar. Ücretsiz eklentiler biliyorsunuz oraya gelecek zaten FBW ile Asobo birlikte çalışıyor diyebiliriz artık :slight_smile:
Liveryler uyarlanmak zorunda kalacak.

3 Beğeni

22:00’de yeni stabil sürüm çıkıyor

2 Beğeni

experimentalda olan custom yenilkler özellikler dev versiyona geliyor :slight_smile:
hatta working title’ın çalışmalarına dayanan LNAV, flight plan manager falan varmış o da experimentala eklenecekmiş wow tod mod geliyor yani aslında sanki???
yarın deneriz

1 Beğeni

Yayında Autoland denedik :slight_smile:

1 Beğeni

A preview of our upcoming custom flight plan manager experimental version. Seen in this screenshot is a far better interpretation of a SID (CYYZ06R, ANCOL4 departure) compared to the default flight plan system. it will include support for discontinuities, remove very old bugs (going direct to the runway on approach, not being able to remove approach waypoints) and reduce stuttering during flight. Shout-out to the Working Title team for the base code. This will also include our custom LNAV (thanks @BehEh [Z+1]!), which will eventually perform transitions and navigation in an extremely realistic way. Keep in mind that particular aspect is not yet fully realized.(edited)

2 Beğeni
3 Beğeni

bir uçuş yaptım indikten sonra aprona yanaşmadan kapattım çıktım gelen şeyler güzel
ama
direct henüz çözülmedi
performans yerlerde aslında fps olarak değil

787yi yeni kartta denemedim ama bundaki kadar sorun yaşayacağımı sanmıyorum :smiley:

2 Beğeni

an itibariyle artık MSFS Marketplace ekranında!

2 Beğeni

:airplane:Microsoft Flight Simulator’ın on binlerce kişi tarafından kullanılan FlyByWire A32NX eklentisi sonunda Marketplace sayfasına eklendi.

2 Beğeni

yeni hidrolik sistemi geliştiriliyor
frenlerden örnek verilmiş

3 Beğeni
2 Beğeni

son development sürümü ile eklenen özellikler

Visual aileron droop and anti-droop
Added ANN LT DIM functionality
Flight Model improvements for SU4 compatibility
Added hydraulics page in ECAM
Initial connection of electrical power to various hydraulic elements
Improved OP CLB/DES, CLB/DES speed hold characteristics
F/CTL page hydraulic indications + small misc changes to the F/CTL page
APU Heat Blur effect
ILS auto-tuning for departure and approach

ve yakında yeni motor ve hidrolik sesleri eklenecekmiş

Check out our updated LEAP-1A26 engine startup sounds and reworked primary engine parameters N2, FF, EGT. Secondary parameters, such as oil PSI, N1/N2 vibration, will come in a future update.

Additionally, we’ve added new audio samples for yellow and blue electrical pumps and avionics fans.

son günlerde uçamadım tekrar gireceğim

2 Beğeni

hidrolikler de eklenmiş

dün akşam discordda canlı soru cevap yapmışlardı biraz dinledim

her neyse akşam belki yayın açarız? istanbul-bodrum yaparız?

2 Beğeni

fbw artık türkü çığırıyor

1 Beğeni

FlyByWire Simulations bugün Microsoft Flight Simulator için popüler A32NX uçak eklentisinin v0.7.0 sürümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

• Sıfırdan inanılmaz doğruluğa kadar yazılan tamamen özel fly-by-wire, otomatik pilot ve otomatik itme sistemleri.
  • Özel uçuş sistemlerimize uyarlanmış, gerçek dünya verilerini kullanarak elden geçirilmiş uçuş modeli.
  • Özel LEAP 1A-26 motor performans modeli.
  • Tamamen özel otomatik basınçlandırma, hidrolik ve ADIRS sistemleri.
  • Daha doğru semboloji ve geliştirilmiş kare hızları dahil olmak üzere, aviyonik sistemde önemli bir revizyon.
  • flyPadOS 2: Yeni düzen, Navigraph çizelgeleri, iniş performansı hesaplayıcısı, uçak konfigürasyon seçenekleri.
  • Bir A320neo için gerçekçi aşınma miktarlarıyla tamamen elden geçirilmiş kokpit dokusu.
  • Geliştirilmiş ses ortamı - %100 özel örnekler içeren tamamen özel ses paketi.
1 Beğeni
1 Beğeni

TOD işareti de varmış geçen atladım.
Görmeye görmeye şeklini unuttuk.
TOD gelirse gerçekten düzgün bir şekilde ve bu yılın son haftaları? :smiley: Daha fazla yayın ve video olur. Uçulması gereken yerlere uçulur. Daha doğru yapmaya çalışırız.

Top of Climb
Top of Descent geliyor özetle yeahhh :smiley:

1 Beğeni