FlyByWire A32NX - Airbus A320neo (Microsoft Flight Simulator)

2 Beğeni

custom fms ve VNAV geliyor :slight_smile: şu an kısmen var

her şey planlandığı gibi ilerliyor :slight_smile:

1 Beğeni

ben de bunu paylaşacaktım harika bu adamlar yapıyor :smiley:

1 Beğeni
  1. Wii [Z+1] Today at 23:54

Will VNAV automatically wait to ToD?

Shomas Today at 23:54

And still meet all the constraints

zx Today at 23:54

Ah okay

Wii [Z+1] Today at 23:54

(In DES mode)

1. @Wii [Z+1]

Will VNAV automatically wait to ToD?

holland [Z-429] Today at 23:54

no, as above, -1000 fpm until it reaches the profile

böyle rule mu olur derler prag’a uçuyordum gene berbat etti

tod profiline ulaşana kadar hep 1000 fpm ile alçalacak da ben ne zaman bunu yapacam? tod noktasını takip etmiyor o zaman?
tocdan sonra hep alçalmaya vericez vs.? yakalayana kadar alçalacak

roadmap bu arada böyle
bazı güncellemeler gelene kadar ben göreceğimi gördüm bir şeyler gerçekçi niyetlenmiş ama sistem bunu yemiyor bunu anladım ve birkaç video yayınlansın bakayım nasıl yapıyorlar ona göre devam ederiz.

yine de fenix ve pmdg ile ortaya çıkacak olan sistemler çok daha keyifli :confused:

Known Issues

LNAV does not use VNAV speed predictions yet. This means that an approach path will not be forecasted properly. Furthermore, the T/D (Top of Descent) could be misplaced, since the system expects more track miles.
The descent guidance does not use the speed margins properly yet. The aircraft does not speed up to catch a profile below it.
The linear deviation indication (green "yoyo") on the PFD might jump around during the descent. This effect is particularly noticable when new waypoints are sequenced.
Layout inaccuracies in the MCDU, mostly on the PERF page.
Predicted speed changes in the descent might seem to show up erratically. The same for the level off arrow while in descent mode.
Fuel predictions in the MCDU are not very accurate.
Descent guidance is sensitive to QNH changes. This is partially due to an inaccuracy in MSFS' atmospheric model.
Winds are not yet taken into account for all phases of flight.

böyle vaziyetin

1 Beğeni
1 Beğeni

Microsoft Flight Simulator için harika bir topluluk tarafından geliştirilen FlyByWire A32NX eklentisinin stabil sürümü güncellendi. 0.8.0 sürümü ile custom flight management system büyük iyileştirmelerle LNAV yeneteneğini getiriyor.

Merhaba,
Marketplace’de arama kısmına “flbywire” ya da “a32nx” yazmama rağmen hiçbirşey çıkmıyor. Ben de flybywire’in kendi sitesinden indirerek community klasörüne atarak sizin youtube kanalınızdan derslerinizi bir bir tatbik etmeye çalışıyorum. Fakat benim yaşadığım en ciddi sorun şu ki, pushbaki bırakıp taxi yapmaya hızlandıgım esnada uçak benim yönlendirdiğim sol ya da sağa gitmiyor gamepadımda sola yönlendirmek istediğimde ya düz devam ediyor ya da burnunu önce sağa yönlendirip ondan sonra sola çekiyor. Farkettiğim ikinci sorun ise, autoplotu devreye sokmama rağmen autopilot rota ne yükselme irtifasında duruyor (yani o irtifayı da aşıp yükselmeye devam ediyor) ne de rota çizgisini takip ediyor!
Bu sebeplerden ötürü flyby’a olan hevesim kaçmaya başladıi. Oysa ben çok heveslenerek sizin derslerinizi takip edip adam akıllı şu uçağı uçurmayı istiyordum.
Bu hususlar hakkında bana yardımcı olabilir misiniz, çok teşekkür ederim.

FlyByWire installer üzerinden kurmalısın Marketplace sayfasında yok ve eskisi vardı sanırım. Ön dikmeyi kontrol etmek için kontorllerden nose wheel axis veya nose wheel butonlarını ataman gerek.

1 Beğeni

teşekkür ederim uçağın burnunu dediğiniz gibi “nose wheel axis” ayar kontrolünden ayarlamasını yaptım. İlk yazımda bahsetmiş olduğum bir diğer sorun; yani otomatik pilot ışığı yanıyor olmasına rağmen belirlediğim rota çizgisine uymaması ve hız kilidinide mausenin sağına tıklıyor olmama rağmen bunu algılamıyor olmamasına dair bana tavsiyeniz ne olur ?

otopilot yanıyor ama lnav açık değil. hdg ve spd altındaki butonlara gelip yukarı tıklatın + altitude için de yapın o zaman rotaya geçecek.

1 Beğeni

Hasan Bey hocam yanıtınız üzerine tekrar deneme yaptım ama lnav’ı nasıl açacağımı anlayamadım. hdg ve spd altındaki butonlar demişsin ya cahilliğimi lütfen maruz görüver panele bakıyorum bakıyorum ama nereye tıklayacağımı inan bilemedim :frowning:

burada autopilot butonlarının nasıl çalıştığını anlatmıştım

üstadım mfs kullanan bir kuzenim var onu çağırdım o da baktı ama ne otopilot ne de hız kilidi ayarını a32nx’de devreye sokamıyoruz. Oysa a320 neo’da sorunsuz bir şekilde bunu yapabiliyoruz. Ne yapabilirim nasıl yapabilirim sana video çekip atayım istiyorum ama burada videoda yüklenmiyor. Yani teamwieverla bağlanabilme olanağınız varsa size oradan da göstereyim yani nerde neyi yapamıyorum ya da bir ayarında mı sorun var onu tespit edebilmeniz sizin için basittir belki ama işte biz bu işin içinden çıkamadık günlerdir.