Fernbus Coach Simulator - Ana Konu

Grafik ve oynanış dedeiğin gibi değer almaya diğeri adada geçiyor sadece kötü. Bu oyunu klavye ile oynayabilir miyim o önemli

Yolda çoğalıcaklar anlaşılan :smiley: Hamile yolcumuz var :smiley:

2 Beğeni

Gençler Allah’a şükür Fernbus’ı indirdim Steam’den sonunda, GTX 1050TI, 16GB RAM ve i5-7300HQ ile gayet te güzel performans alıyorum orta ile yüksek ayarlar arasında, 50 ila 60 FPS arası alıyorum. Sadece otobanda ve bazen köy yollarında birkaç kez “drop” ile karşılaştım. Bir de haritaya ilk girdiğinde ilk iki dakika, biraz FPS düşüklüğü oluyor. Oyunu ilk açtığımda “Fatal Error” ile karşılaştım, oyundan attı ama sonra bir daha olmadı. Elimden geldiğince değerlendirme yapacağım dostlar. Şimdilik bu kadar, iyi akşamlar.

2 Beğeni

Ama şunu söylemeliyim ki, 7 yıldır ETS 2 oynuyorum, iki oyunun grafikleri, mekanikleri ve gerçekçiliği çok farklı, belki SCS Software, motorlarını değiştirse, Fernbus gibi olabilir belki bir gün.

1 Beğeni

setralar lisansız mı? kırmızı dairenin içinde k işareti olması gerekmiyor muydu?

Ekran çözünürlüğü 1080p mi :thinking:

Evet Lisanssız Comfortclass Olarak Geçiyor

1 Beğeni

1920 x 1080 benim ekranım.

1 Beğeni

Siz de benim gibi böyle yakıtı yemek istiyorsanız son seferinizi bitirmeden evvel kaydedin.Aynı kayıttan yeni sefer oluşturduğunuzda yakıt seviyesi kaldığı yerden azalmaya başlar :wink:

2 Beğeni

Gençler şu "Fatal Error"un çözümü nedir acaba?

Onun yerine seferleri hızlı seçeneğini işaretleyip yap full devam ediyosun.

2 Beğeni

Kamilkoç, Flixbus tarafından satın alınıyormuş. Bu Türkiye’de Flixbus otobüslerini görebileceğiniz anlamına gelebilir ama Fernbus’da zor. ETS 2 gibi genişleme planları olduğundan ileride neden olmasın demekle yetinebiliriz. Türkiye’de Kamilkoç isim değiştirir mi bilemiyorum ama öyle yapıyorlar.

3 Beğeni

Satılıyorsa bence isimde değişir

Arkadaşlar isim değişikliği bildiğim kadarıyla ilk etapta söz konusu bir durum değil.Flixbus’un amacı Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan ve karayolu yolcu taşımacılığında bir marka haline gelmiş Kamil Koç’u Türkiye şartlarında kendi prensip ve çalışma düzenlerine dahil ederek hizmet verme düşüncesidir.Bu konuda ne kadar başarılı olacaklarını zaman gösterecek.Ama isim değişikliği gibi bir durumun söz konusu olacağını hiç sanmıyorum.93 yıllık bir şirket ve ismi markalaşmış.Tanınan,bilinen bir firma.Kalkıpta Flixbus olarak kendi prensiplerini kendi adlarıyla uygulamaya çalışırlarsa bu büyük hata olur.Ama Kamil Koç adıyla bir şeyler yaparlarsa bu daha farklı olur.Biz Fernbus ile ilgili kısma gelecek olursak,Flixbus’un bu hamlesi bence Fernbus için ileride çok yüksek bir ihtimal Türkiye’nin oyuna gelebileceği yönünde şimdiden bir yeşil ışık olabilir kanısındayım.Ama benim TML’den ilk beklentim ve her zaman söylediğim gibi oyunu tek bir model otobüsün iki farklı versiyonuyla kısacası tek bir otobüsle çıkardınız.Modlama gelecek dediniz gelmedi! Bari şu tek otobüs olan Lion’s Coach’un yeni modelini bir görsek kötü mü olur? :frowning:

Flixbus - Kamil Koç şeklinde iki isimli çözüm bulunur ama bence de Kamil Koç kalması lazım. Yabancılar için gerçekten şu an riskli bir sektör :smiley: Edirne-İstanbul, Edirne-İzmir arasında keşke düzenli seferler yapsalar. Kamil Koç ile hiç gidemiyoruz. Flixbus, Polonya’da da benzer bir şirketi satın almıştı. O zaman da bunun lafını yapmıştık. :smiley:

İsim değişme ihtimali yüksek, sonuçta tüm Avrupa’da faaliyet gösteriyor ancak Digiturk gibi bir durum da olabilir, Kamil Koç bilinen büyük firma ve isim olması nedeniyle hemen değişme kararı almayabilirler belki ama yeşilli-turunculu marka olmuş kaplamaları getirmeleri yönünde ve isim değişimi yönünde de karar verilebilir.

Konuya dönersek, Fernbus’a çok geç harita DLC’leri geliyor, tabii hızlandıracaklar gibi duruyor, hem forumlarından hem kendi kişisel konuşmalarımdan anladığım durum bu. Yine de Doğu Avrupa ve Türkiye’ye dönmeleri yıllar sürecek gibi ve hatta Türkiye zor gibi duruyor.

Hepsinden önce şu Çekya’yı ekleseler Fransa’nın ardından iyi olur zira Berlin-Viyana rotasında giderken Çekya çok önemli yer işgal ediyor, hatta bence Polonya gelmeli.

Ama aldığım izlenim ve ipucu sayılabilecek bir bilgi üzerinden konuşursak, Fransa’nın ardından Hollanda, Belçika gelecek gibi, bence Lüksemburg (BeNeLux) yine eklenmeli bu pakete.

1 Beğeni

Flood olacak ama yazdıktan sonra gördüm, Yeni Man Lion’s Coach ile ilgili çalışma var benim anladığım kadarıyla, kendilerine yazdığımda yakında duyuracağız gibi bir şey söylediler Twitterda. Lion’s Intercity değil, ben direk Yeni Lion’s Coach ve Neoplan Tourliner/Cityliner olarak yazdığımda öyle cevap verdiler.

Bir de bedava verilecek bir minibüs gelecek, Sprinter tarzı, belki de lisanssız olarak Sprinter gelecektir.

1 Beğeni

@HasanOfke Kamil Koç’un eskiden Edirne’den İstanbul üzeri Bursa seferleri bulunuyordu.Altunhan’ların iki aracı bu hatta sabit çalılşıyordu.Biri 34 AT 6650 plakalı gri Man Fortuna,diğer araç ise 34 BG 6198 plakalı yine gri renk Mercedes-Benz Travego 15 SHD’ydi.Daha sonradan bu işbirliğini sonlandırdılar.Yine zamanında Edirne’den İzmir’e Hakiki Koç bünyesinde Altunhanlar’a ait İzmir Enternasyonel Fuar araçlarından olan 34 US 8260 plakalı Mercedes-Benz O 403 RHD hizmet vermişti.Flixbus’ten sonra Kamil Koç Trakya’ya atılım yapar mı bilinmez,ancak kısa mesafelere daha fazla önem vereceklerine göre olumlu veya olumsuz girişimleri olacaktır.Hatta Türkiye’de planladıkları işletmeci açısından düşük maliyetli,yolcu açısından ucuz ve kaliteli yolculuk için ilk ataklarda belki Trakya’da gerçekleşebilir ?

1 Beğeni

Trakya’da gerçekleşmesi aslında çok mantıklı bu adamlar taaa nereden nereye ağ kurdu haliyle Bulgaristan-Türkiye sınır kapısı çok kıymetli :smiley: Yurtışına çıkacaklar bu firmaları tercih eder herhalde de fiyat olarak onlara uygun mu olur bilemem. Büyük firmalar her zaman avantajlı olabiliyor. İlk bahsettiğin kişilerin yaptığı iş ortada malum yok olmaları dileğiyle Edirne’nin otogarı aşırı yanlış işletiliyor yazık oluyor :frowning:

Edirne gibi yerlerde otogarların sahipleri veya işletmecileri belediyeler değil de oraya çalışan firmalar olursa,yani bu gibi yerlerde otogarların işletmeleri ihaleye açılırsa sonuç tekelleşmeye doğru gider.Aracın üzerinde yazan firmanın burası için şuan büyük bir önemi yok.Kazancın geldiği yer tek vaziyette.Rekabet iyidir,ama doğru yapıldığı takdirde.En çokta yolcuya yarar otobüs sektörü için.Türkiye’deki rekabet biraz farklı ama.Türkiye’de rekabet firmaların birbirlerini yaptıkları hamlelerle yemesi üzerine kurulu.Son 10-20 yıla bir bakıldığı takdirde yollardaki otobüs sayısı artmış,ama firma sayısı azalmıştır.Sanıyorum yüzeysel olarak birşeyleri anlatabilmişimdir.