Farming Simulator 22 Multiplayer - SimülasyonTÜRK Kasabası 🚜

:stuck_out_tongue: :tractor: :evergreen_tree: :seedling: :cow2: :pig2: :sheep: :horse: :dog: :deer:

SimülasyonTÜRK Kasabası #1 :tr:

yalarun

BİLGİLER

Server Name: SimulasyonTurk Kasabasi #1
Server Location: Continental Europe/Turkish
Harita: Haut Beyleron Avrupa

Çiftlikler

*Ekmek fırını
*Yağ fabrikası
*Marangoz-mobilya
*Süt işleme tesisi
*Tahıl fabrikası-gevrek
*Un fabrikası
*Seracılık ve arıcılık çiftliklere aittir.

UYARI! PALETLER DIŞARIDA BIRAKILAMAZ.

Pazar yeri;

Oyuncuların kendi aralarında alışveriş yapabilecekleri ortak bir alan

Farming Simulator 22 çıkış haftası hazır olacak.

GEREKEN MODLAR

BAŞVURULAR

Önceki kasaba referansları önceliklidir. YouTube Katıl aboneleri önceliklidir.

Discord

Oda: ST Kasabası veya FS 22 Multiplayer
Köylü rolü verilecektir.

KURALLAR

• Mevsimler başlangıçta 6 gün olarak ayarlanmıştır.
  • Her çiftliğin başlangıç için bellir bir bütçesi vardır.
  • Çiftlik araçları ve ekipmanları iş bitince yerlerine park edilmelidir.
  • Diğer çiftliklerin araç, ekipmanlarını kullanmak ve tarım arazilerinden traktörle geçmek yasaktır.
  • Oyunda geceleri belli bir saate geldikten sonra uyunabilir.
  • Çiftlikler arasındaki alışverişler ve yardımlar para karşılığında yapılmalıdır.
  • Çiftliğine tekrar silinmesi için ciddi bir sebep gösterilmelidir.
  • Belli roller yapılarak oynanabilir.
  • Üretim zinciri ürünleri için her çiftlik sadece bir tane işletme açabilir.
  • Haritada peyzaj tasarımı kendi araziniz ile sınırlıdır. Güzel görünmeyen özelleştirmelere izin verilmez.
  • Çiftliğinize belli bir miktarda sunucuyu ve diğer oyuncuların performansını zorlamayacak şekilde öğe yerleştirebilirsiniz.
  • Her sezon farklı mahsul ekip biçebilirsiniz.
  • Ormancılık alanları haritanın tasarımı nedeniyle sınırlıdır. Kendi ağaçlarınızı dikip kesebilirsiniz.
  • Büyük tarım arazileri çiftlik sakinlerinin kararıyla işletebilir.
  • Düz tarım arazileri yerleşime uygun olduğu için çiftliklerin ana merkezi olarak seçilmektedir. Tarım arazisi olarak kullanılamaz(istisnalar hariç).
  • Oyun ortamının huzurunu bozen ve kurallara uymayan oyuncular ihraç edilir.
  • Ciddi kariyer yapacak oyuncuların çalışmalarına engel olunmamalıdır. Düzensiz yerleşimlere izin verilmemektedir.
  • YouTube kanalımızda videolar ve yayınlar bu sunucudan gerçekleştirilecektir.

Sunucu sponsorumuz: VeryGames.net

10 Beğeni

Konu tekrar güncellenedi. Kurallar eklendi.

3 Beğeni

Verygames.net ile yola devam ediyoruz. Yakında duyuru yazısı gelecek.

4 Beğeni

FS 17 ve FS 19’da bizi destekleyen VeryGames ile yola devam ediyoruz. :tractor:FS 22 çıkmadan önce VeryGames.net üzerinden %25 indirimle siz de multiplayer oyun sunucusu kiralayabilirsiniz.

:point_right: https://www.simulasyonturk.com/verygames-net-farming-simulator-22-multiplayer-sunucu-sponsorumuz-oldu/

3 Beğeni

Sunucuda öğrenci adama uygun sürekli aktif olamayan akşamları girebilme imkanı olan oyuncuya yer var mı :grin:

Düzenli oynayıp kurallara uyan oyuncular alınacak. Yeni çiftlikler lazım mevcut olanlar kendi oyuncularıyla gidiyor.

1 Beğeni

Hasan abi müsaden olursa bende katılmak isterim Server’a. Youtube’da katıl aboneliğim mevcuttur.

1 Beğeni

katılabilirsin oynayacak kişiler yavaş yavaş belli oluyor

Yapmam gereken birşey var mı?

Merhabalar bende sizlerin arasında olmak isterim.
@gampue
@BeYLeRBeY

1 Beğeni

Ben hepsinde çalışırım valla.

Bir iki güne iyice oturur kasaba sakinleri, güzel bu konuda pek umutlu değildim ama üjbej de olsa konu açılınca gelen oluyor.

Ben de gelebilirim, hatta @muhammedarikan2572 arkadaşım da kabul ederse birlikte oynarız

@CANTUGAN dün akşam sizi Discord’da gördüm. FS19’a yeni başlıyorsan herhalde Serhan abilerle takılacaksan sıkıntı yok. Katılabilirsin.

Diğer oyuncular için ise kurallarda yazdığı gibi oynanacaksa katılabilirsiniz. Zaten bir çiftlikte birden fazla kişi olabiliyor ama düzgün oynanmalı. Farklı yerlerden yazanlar da var. Herkesi almak yine zor.

1 Beğeni

Abi oynarım hiç oynamam değil tabi ama düzenli hergun girerim diyemem ünide olunca vizesi oluyor sözlüsü oluyor her zaman musayit olmak mümkün olmuyor diye dedim yoksa ayda yılda bir kez girerim demek değil :grin:

Sunucumuz hazır.

%5 İndirim kodu ise “simturk”

@muhammedarikan2572 o anlamda değil yani tek oyunculuda oynandığı gibi olmuyor multiplayer sunucusunda o yüzden dikkat etmemiz gerek yoksa kimse saatlerce duramaz anlamı yok

ama mutlaka birlikte bir şeyler yapıp video çıkaralım yoksa anlamı yok sunucunun özellikle bu zamanda :smiley:

2 Beğeni

Ben gelebilirim abi.

Ben de gelmek istiyorum bu arada :slight_smile:

sa
fs 22 server başlangıc icin bi konuda sizlerle acizane düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

buradanda anlışıldığı gibi server direk mevsimler ile aktif olacak demektir.
kendi acımdan hic bir sıkıntı teşkil etmemekle birlikde oyunun devamlılığı konusunda sıkıntı yaratabileceğini düşünüyorum

şöyleki

bizler oyunu elimizden geldiği kadar gercekci ve oyunun devamlılığı icin minimum para ve ekipmanlarla dipden başlayıp sıfırdan birşeylere sahip olmaya calışan bunun sonucunda elde ettiklerimizin kıymetini bilerek en iyi şekilde değerlendiren , imkansızlıklardan (yokluktan) dolayı sıkı calışıp elimizden geldiğince eksiklerimizi tamamlayıp ihtiaclarımızı karşılamaya calıştık. bunu yapabilmek icinde mümkin olduğunca oyun ici aktif olmak hatta aktif olabilmek icin bağzen fedakarlıklarda bulunduğumuz zamanlar oldu .Şimdi ise yeni bir oyun yeni bir başlangıc ve yeni beklentiler demektir

( buradaki arkadşlarla birlikde fs19 da yaşanmış 2500 saat gibi )

Gecmişte ( fs19 ) mevsimleri mod olarak deneyimleyip mantığını gördük . bir cok olumlu ve oyuna getirdiği yenilikler olduğu gibi , bircok olumsuz ve oyundan ( oyuncudan ) götürdükleri eksiklerinide gördük . Singplayer oynayan bir oyuncu mevsinlerde cani istediği gibi hareket edebilme özelliğine sahip .
istediği zaman oyunda aktif olup istediği paraya sahip olur , istediği zman kar kürer istediği zaman isitediği makinaya sahip olabilir buda ona oyun icinde ceşitli aktivitelerde buluna bilme şansı verir nihayetinde tek başına bir oyuncu ve o oyunda efendidir

Fakat ! ! !

multi bir oyunda birden cok oyuncuyla ve belli başlı kurallar cercevesinde helede bizim oyun mantığı icinde ( sıfırdan ,minumum para ) mevsimlerle başlamak , büyük bir hevesle beklediğimiz oyun icinde oldğumuz halde oyunda aktif olamamak anlamına gelir . henüz 6 gün oyun icimi yoksa realmi orasını algılayamadım ama diyelimki oyun ici 6 gün bir mevsim buda takriben realde 12 saat civarı tekabul ediyor buda en az bir oyuncunun oyun icinde aktif olursa gecen süre kimse olmassa daha da artıyor.

bir mevsim 6 gün / real 12 saat      dört mevsim 24 gün / real 48 saat

normal bir oyuncu realde 12 saat aktif oloması demek tarladan 3 hatta 4 hasat alması demek iken mevsimlerle bu realda 48 saatde 1 bilemedin 2 hadi olsun 3 hasat demek dir. kalan süre icinde yapılması gereken bir cok aktivide olacakdır tabiki hayvancılık , ormancılık , vs vs vs . şimdi fabrikalar da aktif artık ama bizim mantığımızda başlangıclar yapan ( sıfırdan , minumum para ) oyuncular icin cok sağlıklı olmayacağını hatta oyunda aktif ve musaid olduğumuz halde oyun icinde elimizin kolumuzun bağlanacağını düşünüyorum

Dediğim gibi bu sadece benim gecmişde edindiğim iznenim olup bunu sizinle paylaşmak istedim. Sadece ve sadece benim acizane düşüncelerimdir .