Farming Simulator 19 - Mevsimler Modu (Seasons 19)

Mevsim uzunluğu 24 güne çıkarılmış ayarlayabiliyorsunuz. Geri kalan ayarlar aynı. 3 günlük en kısa olanı oluyor ve tek başına oynayanlar için yararlı olabilir sunucuda farklı olacak. GEO mantığı olduğu için Amerikan haritası ile Avrupa haritasında iklim farkı var ve ekinler ona göre ekilip biçilecek. Normal bir özellikti. Çeşitli ülkelere uyarlanacak.
Hava durumu tahmini ekranı da güzelce gösteriyor. En düşük, en yüksek ve ortalama sıcaklıklar gün gün gösteriliyor tabii burada belirsizlik durumu da var.
Nem oranı da gösteriliyor. Rüzgar hızı da var ve kurutma potansiyeli diye bir satır da var.

Crop info kısmında ekinler var. Don ve kuraklık dirençleri gösteriliyor. Seed(İlk ekilen an) - Young(yetişmiş) - Mature(Olgunlaşmış) ve bunlar da hava durumuna ve mevsimine bağlı olacak.

Ekonomi sekmesinde her ekinin ve hayvan cinsi listelenmiş.

Rotasyon planlama ekranında 4 aşamalı olarak arazinin rotasyonunu belirliyorsunuz.

1 Beğeni

Mevsimler modu bugün tahmini olarak Türkiye saati ile kaç gibi çıkacak bilgisi olan var mı acaba ?

Eğer sorduğum yer yanlışsa lütfen kusuruma bakmayın.

resmi forumdaki konularını takip ediyorum kimse bilmiyor ancak modlar genelde öğlenden sonra onaylanıp yayınlanıyor o yüzden birkaç saat daha var ve bu sıradan bir mod değil :smiley:

Çıkmış bulunmakda deneyelim

1 Beğeni

Tanıtım videosu

tam da truck and logistics simulator multiplayer testlerine denk geldi :smiley:

3 Beğeni

Bismillah diyerek bi girelim bakalım :slight_smile: çıktığını şimdi öğrendim.

Evet :slight_smile: yağmurlu bi sabahla uyandık.

gitti okadar balya ıslandı :smiley: bakalım sütten kurtarabilirsek zararı iyi :slight_smile:
atmosfer hoşuma gitti, şimdiden baya bi keyif verdi.

vay başıma gelenler vay vay vay
dedim profile gireyim bakayım geceydi hızlandırdım kar yağdı sabah da karla karışık yağmur :smiley:
bi kasa balya vardı ya neyse snowmask burada çalışıyor çünkü orijinal harita gibi

2 Beğeni

Snow mask her haritada çalışıyor adamlar öyle diyorlar zaten.

Mevsimler modu çıktı!

https://www.simulasyonturk.com/farming-simulator-19-icin-mevsimler-modu-cikti-seasons-19/

1 Beğeni

Hasan güzel bir video çeksen, iyice anlasak aslında çok iyi olur.

kar küremektense tuzlamak daha mantıklı gibi görünüyor diger tohumlar gibi tuz olayınının 10 binlik olanı felan çıkması lazım yoksa baya ugraştırıyor

1 Beğeni

Ölçüm aleti oyundan çıkınca kayboluyor.

Evet bana da olmuştu bug var birkaç sorun daha varmış düzeltilecekmiş

1 Beğeni

Çeviri 1.3.2.0 sürümüne uygun düzenlendi.

Modun tüm çevirisini elimden geldiğimce yaptım. İsteyen olursa paylaşıyorum. Modun bir kaç çeviri hatasını güncelledim.

Kurulum : FS19_RM_Seasons.zip adlı mevsimler modunu açın ve “translations” adlı klasöre girin. Daha sonra Türkçe yama dosyasını yani “TR Yama.7z” adlı arşivdeki “translation_tr.xml” veya “translation_en.xml” adlı dosyayı mevsimler modu içindeki “translations” klasörüne atın. Hepsi bu kadar. “Son Hali.jpg” adlı resim modun olması gerektiği son halini gösteriyor. Eğer “translation_tr.xml” dosyasını attıysanız oyunu TR diline ayarladığınızda bu dosyayı okuyacaktır. Eğer “translation_en.xml” dosyası attıysanız oyunun İngilizce dilinde olması gerekiyor. Her şey bu kadar.

Link 1 - https://drive.google.com/file/d/1R48xtgF3UELHixwd42jZp_2Z6cqPlZvs/view?usp=sharing
Link 2 - 109.8 KB file on MEGA

4 Beğeni

bende 1.3.0.1 sürümü var orjinal değil. mevsim modunu ilgili klasöre attım ancak oyunda mod ekranında çıkmıyor. hangi sürüm gerekli bu mod için. ve illaki orjinalmi gerek.

1.4.1 orijinal olacak

cevap için teşekkürler

yamayı ekledim güzel olmuş @Er-Han da yapmıştı

herhangi bir güncellemede tekrar değiştirmek zorundayız ve realismusdan hala cevap yok :frowning: çok da metin yok belki başka bir ortamda çeviri yeri açarlar takipteyim

1 Beğeni

Modu indirdim baktım bayağı detaylı. Kendim için çevirdim aslında ama dedim belki başkalarıda ihtiyaç duyar. Ben biraz takıntılıyım indirdiğim her modu kendime göre düzenliyorum ve şuan mod klasöründe 485 mod var hepsini kendime göre düzenledim öyle kullanıyorum. Ben her halükarda kendim için her güncellemede ekstra bir çeviri gerektiren durum olur mu diye kontrol edip çevireceğim. Yani böyle bir durumda güncelleme gerekirse çeviriye, çevirip paylaşırım bir sıkıntı yok.

1 Beğeni