Farming Simulator 19 - Ana Konu

Bence grafikleri normal tabiki daha iyisi olsun isterim ama şuan bu grafik bile yeterli. Benim bu oyunda eksik olarak gördüğüm 2 nokta var. Birisi gerçekçi toprak dokusu diğeri animasyonlar. Özellikle römorktaki bir takım ürünlerin kartondan(!) oluşu çıldırma sebebi. :smiley:

1 Beğeni

Grafikler biraz cilalansa yeter çünkü bu giants yeni motor kullanırsa o motorda amatör olduğu icin optimizasyon sıkıntı olacak. Ve evet animasyon lazım ben 6 ton fındık cekerken römork bildiğin gemi gibi sallaniyodu traktörü de sallıyordu (tek dingil römork)
Bu bahsettigim seyin olması lazım bunu yapmak icin fizik motorunuda ellemeleri lazım.
Yani sadece romorktaki malzemenin sallanip zıplaması yetmez artık sene 18.

beyler bu oyun 100tl cıvarında olur yne ama alınır eğer öyle olursa

Aynen.

Çıkan oyunları görüyoruz özellikle simulasyon alanında yaşanan optimizasyon sıkıntıları birçok oyunu mahvediyor. Piyasada tekel olan Giants optimizasyon hatası ile pazarını kaybetmez umarım.

Bu cattle daki gibi biley beklemeyin giant işini yapar optimizasyondan çok aşırı bi sıkıntı çekmeyiz

giant derken :smiley:

giants software farming yapımcısı

Optimizasyon sıkıntısını suankinden biraz daha yüksek sistem gereksinimiyle kamufle edicekler.
Su bilinmeliki yeterince ugras ile bf 1 dahi gayet düşük sistemde ultra oynanabilcek düzeyde optimize edilebilir. Sadece yetenek yetenek olmazsa bunu yapmasi sene surer.

Optimizasyonu dert etmeyin sırf herkes oynasın diye oyun bu halde… yani istediğimiz uçuk grafikleri ortamları göremiyoruz.
Yabancı basında herkes grafiklerin kapsamlı değişiminden söz ediyor yani Farming Simulator’ın buna söz verdiğini belirtiyorlar.
Haftasonu herhalde FS19 videosunu çekerim anlatırım orada… grafik düşürenler dert yansın…

1 Beğeni

ModHub sayesinde güzel bir sistem oluştu. Yeni oyunda daha baskın olacak ve çöp sitelerin bir önemi kalmayacak. Mod yapımcıları Giants’tan para kazanıyor. Ödeme alıyor. İşlerini daha düzgün yapıyorlar zaten mod göndermek öyle kolay değil.
Zamanla böyle önemli şeyleri yazarım. Her oyunda bir şeyler gelişiyor bir şeylerin yolu açılıyor sonra da diğer oyuna bırakılıyor.

2 Beğeni

İşçi sisteminde değişiklik; Yeni oyunda artık otomatik olarak çıkan işçilerin gerçekten bırakılması gerek. Artık zamanı geldi. Çünkü var olan özellik aşırı vasat kılıyor. Farklı isimlerin olduğu yetenek ağacına bakılarak bir liste olmalı. Oradan seçip ona göre yönlendirebiliriz ve işçileri sadece kullanmak…??? değişir mi? fs18 haritası basit küçük mobil oyun sonuçta oraya buraya yönlendirmek kolaydı bakalım yeni oyunda olacak mı?
Ama birkaç işçiye kadar oyunun dünyasına tadını alabilirsiniz. Hepsini işçiye yaptırdığınızda geriye bir şey kalmıyor. Grafiksel yenilik ile sıkıcılık ortadan kaldırılabilir.
CGI videolarda her zaman ipucu verir. Yenisi biraz daha gizemli olmuş. Umarım o havayı buluruz. Gerçek bir çiftlikte olduğumuzu hissetirmeleri gerek.

Bu haritanın yeniden yer alması :smiley: komik… toplamda 3 harita hala böyle devasa bir yapı için yeterli değil be! Orijinal içerik taraftarıyım yeni oyunun en az 5 harita ile çıkması lazımdı.

Şu anki FS17 Platinum haritasında zaten büyük değişimler var. Yeni grafik motorunun ilk etkileri onda görüldü. Ama bundan daha fazla ne kadar farklı olabilir merak ediyorum. CGI video milleti geçtim beni bile aldatıyor. YENİ GRAFİK MOTORU bak bak bak… :smiley: Ya var ya böyle adam akıllı bir şey çıkmasın artık ne olur bilemiyorum.

1 Beğeni

FS 17 zaten 100 tl buda sanırım 159 lira felan olucaktır steam döviz kurunu guncellerse 189 lirayada çıkabilir

Simulasyoncular olarak gülmek istiyoruz.
Guzel bi ciftligimiz olsunda kafayi yemis gibi bagiran koyunlarımiz güldürsün bizi…

CGI videodan ipucu olabilir.
garaj kapakları artık orijinalde de animasyonlu olabilir

su olayında yeni grafik motoru ile etrafta su birikintisi vs. gibi efektleri görmek imkanı olabilir

yeni bitki örtüsünü zaten biliyoruz ama artık yeni oyunda daha iyi grafiği olması gerekiyordu ve eğimli arazinin daha belirgin bir şekilde görünmesi…

diğer cgi videolarının aksine bu ipuçları içeriyor devamı gelir mi göreceğiz ama 13 marttaki ropa dlcsinden sonra tanıtımlar başlar

atlar ve köpekler zaten bilinen bir mevzu*

1 Beğeni

röportaj geldi biraz işim var bakıp çeviricem bekleyin

Heyecanla bekliyorum
Bütün dikkatler sende abi :smile:

yeni bir şey yok sadece hangi teknikleri geliştirdiklerini anlatmış ama özellik bakımından önemli

gene sakallı.
bu yıl 10 yıllarını kutluyorlarmış
3 harita biri fs17 platinum’daki (haritalar avrupa-amerika)
düşünmüşler yeni oyunda ne yapıla bilir diye ve daha gercekci grafikler üstünde calışmışlar
platium’da harita ile yeni oyundaki harita cok farklı olucakmış,yeni grafik ve cok fazla efekt ile oyun motorunu geliştirdikleri için.
yeni bitkiler,at,eskisinden daha cok araclar,yeni fizikler,yeni hava sistemi
gökyüzü eskisinden cok daha gelişmiş ve gercekci yapmışlar,güneş haraket ediyormuş
bircok yeni firma ile anlaşmışlar ama acıklamıyor tabiki

özeti eski oyunun üstüne grafik kastık başka birşey yok.

2 Beğeni

Oyunun tek eksiği grafik ti bence geliştirirlerse hoş olur :smile: