Farming Simulator 19 - Ana Konu

yeni fendt 1000 ile yeni jcb modellerinide eklerler umarım bu arada

Traktörden daha önemlisi pulluk, kültüvatör, mimzer v.b aletlerde biraz daha fazla çeşitlilik olur inşallah. Özellikle kuhn ürünlerinde cok ekipman gelir.

Şu lely makineleri ahırda hazır olmasın kendimiz satın alalım yem temizleme kaşıma fırçaları falan bu sayede hayvanların verimi ve kazandırdığı para daha çok olmalı :slight_smile: mantıklı değil mi? Ha bide en önemli konu artık şu besicilik ve sütçülük ayrılmalı yani cinsiyet gelmeli :slight_smile:

1 Beğeni

Cinsiyet gelmezde dediğin mantıklı en azından bazı makinaları kendimiz almalıyız hayvancılıkta biraz uğraş olsa iyi olur çok basit kalıyor. Birde sütü satacağız tek biyer olmazsa fiyat sabit kalmaz ise iyi olur.

2 Beğeni

Cinsiyet olmayabilir ama ırk olacakmış herhalde simental holstein falan…

1 Beğeni

İneklere sağım efekti koysalar birde fs 11 deki gibi süt kamyonu gelip sütü alsa birazdaha canlılık gelir çiftliğe

2 Beğeni

Gerçekçi fizik, toprak koymuyorsan hayvancılığı, ekim işlerini vs genişlet. Bir güç besini yaparak bütün inekcilik bitiyordu. :man_facepalming:t3:

1 Beğeni

Dün akşam yayında belirtmiştim biraz karışık ama anlatmaya çalışayım.

Yeni oyunda haritayı boş hayal edin. Her yer satın alınıyor ve binalar yerleştirilebiliyor ve o binalar çalışabiliyor.
Örnek; Strawharvest eklentisinde yem fabrikasını herhangi bir yere koyup üretime başlamıştık.

Örnek; FS 17 harita modlarında içerisinde gelen kömür, inşaat malzemesi gibi tesisler var. Bunları yeni oyunda ayrı olarak görebiliriz.
Yani mod galerisinde örnek olarak kömür üretimine yarayan fabrika 3D yerleştirilebilir binası paylaşılacak.
O modu kurup haritada uygun bir yere yerleştireceğiz. Çit mit örer zemini değiştiririz al sana mis gibi fabrika alanı :slight_smile:
Böylece Giants Editor’de harita modu içerisine yerleştirilen önemli binaları bağımsız olarak almış olacağız.
Herhangi bir haritaya bu şekilde sistemi kuracak ve oynayacağız.
Böylece farklı modlar ön plana çıkacak.

Zaten prada gibi modlarda olan ahır modelleri artık ayrı yerleştirilebilir olarak gelebilecek yeni ahır, silo modelleri ekleyeceğiz.

1 Beğeni

hayvancılık sistemi değişmesi lazım hiç iyi değil cattle deki sistem çok güzel hiç yapamıyorlarsa bari cattle deki gibi yapsalar hayvancılığı padoklar meralar falan çok güzel olur özenti demeyiz ha bide hayvanları beslemediğimz bakamadığımız zaman zarar etmeli :slight_smile:

Ha bide acaba multiplayer sisteminde canlı pazar olacak mı ki mesela ben başkasından hayvan alabilecekmiyim?

o kadar derine inmezler gibi anca scriptle olur yani modu çıkabilir kullanıcdan kullanıcya para transferi gibi inek transferi olabilir
zaten herkesin kendi çiftliğinde bulunan ahırda inekler sayılacak sistemde görünecek istatistikleri tuıtulacak çiftlik sahibinde o yüzden böyle şeyler mümkün olur
işte temeli atıyor modcular binayı bitiriyor :smiley:

2 Beğeni

Birde şu araçlara koltuk ayarlaması gibi bişey gelse. Aynaları koltuğu istediğimiz gibi ileri geri yukarı aşağı oynata bilsek iyi olacak. Bazı araçlarda koltuk ayarları görüşü engelliyor. Aynalar desen ona keza ha varlığı ha yokluğu. Sacma sapan yerleri gösteriyor.

aynalar zaten yok demesinler diye konulmuş yoksa arkada biryer gösteriyor ama göstermesede olur

1 Beğeni

Aynen işte onlara bi ayar vermeleri lazım. Biz ayna yaptık demesinler boş yere

traktör üzerinde uzun zaman geçirmiş biri olarak aynaları sadece arkaya 2-3 remork taktımmı onlara bakmak için nadiren kullanırım öteki türlü bu bi iş makinası ekpman takarken tarlada çalışırken vb şeylerde ayna kullanılmıyor trakörlerin arkasında geniş bir görüş alanı var birazda bundan bakmıyorlar heralde :smiley:

Bende uzun zamandır kullanıyorum. Sadece ana caddeye cıktığımda kullanırım ayna ama genede gerekli

evet :slight_smile: yeni bir görüntü daha çıktı

Elmer’s Manufacturing Haulmaster römorkları Farming Simulator 19’da olacak.
Grain Cart The HaulMaster 1300, 1600 and 2000 model römorklar farklı renklerle özelleştirilebilecek.

Ekran görüntüsüne baktığımızda toprak dokuları aynı tırt halini koruyor :smiley: Uzaktaki manzara yani dağlar boş görünüyor. Hala ayrıntılı bir şeylerin gelmemesi normal

Fendt 1100 MT paletli traktör var. John Deere yok mu yani???

3 Beğeni

Romörk iyiydi çevre cidden böyle olursa cidden tırt

simülasyon türünde tekel olmanın rahatını sürüyorlar… hasat sonrası yerde kalan sap köklerine bile değiştirseler fark derizde o bile yok modlarla gelen araç gereçler oyuna katılsın modlarla ambar insaat gibi seyler i eklemişler Fs 17 modlu hali olarak birazda grafiksel gelişmede azcık eklerler al sana oyun bunu zaten JD yi süpriz diye sunmaları ile asağı yukarı anladık…

1 Beğeni

Valla ben fotoğrafı görünce bi fark görmedim aksine eksik gördüm oyun çıktığında da dağlar öyle olursa… bide ultra da böyleyse oyun low ayarları düşünemiyorum… :frowning: ben şimdi o screenshot a baktığımda dürüst oliyim farming simulator 2019 diye yazmasalar farming simulator 2017 zannederim modlu :frowning: gene hiç bir fark yok grafikler aynı gibi duruyor screenshot a baktığımda