F-MAX için Geri Bildirim Toplama Konusu!

Kullandığın bir flare modu varmı? Kırılma gibi gözükmesinin sebebi aynanın bombeli bir model olmasından kaynaklı

beta test ekibi 4 veya 5 kişiden oluşuyor bu kişilerin sistemleri farklı farklı bu sistemler bütün oyunculara hitab etmiyor. bu tür geri bildirimler için modun çıkması lazımdı çünkü geliştiriciler bu geri bildirimlerden yola çıkarak 2. sürümde eksikleri giderecekler. bu normal bir durum zaten atıyorum çoğu yeni çıkan oyunlarda böyle durumlar oldu mesela bunu geliştiriciler geri bildirimler sayesinde düzelttiler kaldı ki bertan ve emre bey kendi imkanları ile bu projeyi başlattılar. test ekibi az kişiden oluşuyor bu tür olayları göz önünde bulundurmak lazım. küçük olaylara takılmayın keyfinize bakın bunlar düzeltilebilecek şeyler…

-REVİZE-
Kendim bir şekilde uzun uğraşlar sonucu deneye deneye çözdüm sorunumu,denemeyen arkadaş varsa tavsiye ederim, hiçbir mod bulundurmadan f max modu da aktif olmasın profile giriş yaptım ardından oyunu kapatıp tekrar f max modunu aktif edip girdim galeri ile birlikte,ardından aktif edeceğim modları tek tek aktif edip oyuna girip 5 10 dakika sürüp bir hata olmadığına emin olduktan sonra diğer modlarımı aktif ettim(tek tek denedim ekleyeceğim modları), şuanlık bir sıkıntı yaşamıyorum sadece kabinde aldığım fps normali 52-55 aralığında iken şuan 47-50 aralığındayım bu da sorun teşkil etmiyor,ama bazen hiçbir şey yokken durduk yere daha girerken attığı da oluyor sebibini bilmiyorum ama tekrar girince oyuna atmıyor değişik bir şey oda :smiley: Genel olarak sorunum kalmadı yapımcılara da teşekkür ediyorum dün onca sorunla karşılaşmama rağmen herhangi bir atar yapıp yapımcılara bir şey demedim,tekrardan elinize kolunuza sağlık. (Ayrıyetten kullanmadığınız mod varsa mutlaka kaldırın örn: Range T basık şase modu mesela f-max kullanırken onun aktif olmasının bi anlamı yok bunlar da etkileyebilir mod sorunları çok farklı oluyor aklınızda bulunsun.
‘’‘’‘Sadece dipnot olarak eklemek istediğim aracın gösterge paneli gündüz far açmadıkça gereğinden fazla karanlık gözüküyor,sonraki sürümlerde parlaklığı arttırılabilirse yol bilgisayarının ve kadranların güzel olur’‘’‘’',teşekkürler.

2 Beğeni

yok güncelleme görünmüyor :confused:

1.36 açık beta indiriyorum bakalım ne olacak? mod şu durumda zaten hayal oldu da? :frowning: bir de güncellemeden sonra indirelim bakalım. ben derdimi yazdım.

Herkes sizin gibi çözüm bulabilse keşke… İyi oyunlar…

3 Beğeni

Furkan Şevke’nin grafik ve fizik modları var sadece.

sistem özelliklerim
amd ryzen 5 1500x 3,5GhZ işlemci
8gb ddr4 2133 mhz ram
msi aero itx nvidia gtx 1050Ti 4gb ekran kartı

oyun sürümüm
1.35.3.20s (64bit)

directX versiyonum
9

oyun içi grafik ayarlarım
çözünürlük - 1366x768
yenileme oranı - 60Hz
dikey eşitleme - devre dışı
ölçekleme - 400%
antialiasing(MLAA) - açık
yüksek dinamik aralık(HDR) - açık
alan derinliği(DOF) - açık
güneş ışınları - açık
renk düzeltme - açık
yansımanın detayı - yüksek
bitki örtüsünün detayı - orta
çimen yoğunluğu - düşük
gölge kalitesi - en yüksek
gölge dokusu boyutu - yüksek
hava durumunun kalitesi - en yüksek
ayna kalitesi - yüksek
ayna çözünürlüğü - yüksek
ayna mesafesi - en yüksek
doku kalitesi - yüksek
eşyönsüz doku süzmesi - ortanın az gerilerinde
normal mapping - açık
diğer araçların farları - açık
ikincil ışıklandırma - açık
ışığın görünürlük mesafesi - yüksek
yayalar - açık

oynarken aldığım ortalama fps
30-70

kullandığım harita modları
türkiye haritası made by yks team

kullandığım çekici modları
scania rjl
scania r500 v8 kırkayak
renault range t addons

profilimde sorun yaşayan başka modlar olmadı

sahip olduğum harita dlcleri
road to the black sea hariç hepsi

ford trucks dealer galeri kurmadan girdiğimde atmıyor

bulduğum (başıma gelen) hatalar
yağmurlu havalarda sileceği açtığım zaman oyundan atması
aracın sürekli 0 km olduğu bir hata
ayrıca oyunu dx 11 (experimental) de açtığımda fmax moduyla dx9 da 40-50 fps alırken 60-70 fps almaya başlamam
aynaların köşelerinde görüntünün yamulması

fmax’de geliştirilmesini istediğim şeyler
-silecekler sanki biraz takılıyor gibi ilerliyor, biraz daha yumuşak ilerlerse sevinirim
-direksiyondaki logo sanki sticker gibi duruyor, biraz daha detaylandırılırsa sevinirim
-uzun soluklu bir korna sesi, normal kornaya basınca 1 saniye havalı kornaya basınca 3 saniye ötmesi yerine havalı kornanın uzun soluklu (biz kornayı bırakana kadar) olması daha iyi olur bence.
-aynaların biraz daha genişletilmesi
-kokpit olarak apple carplay’in bulunduğu seçeneği seçtiğimiz zaman araç içi navigasyonda geçişler örneğin; yük detayları, kısa mesajlar gibi (yapılabilmesi mümkün mü bilmiyorum fakat olursa iyi olur)

eğer hata fmax ile ilgili değil de benden dolayı ise affola sadece destek olmak için yazdım, kolay gelsin :grinning:bu arada forumunuzun kurallarını bilmiyorum link paylaşmak yasak ise lütfen bildiriniz.

BULDUĞUM ÇÖZÜM
kullandığım harita ve fmax hariç bütün çekici modlarını kapattım, oyuna tekrar girince oyundan atma problemi çözüldü.

2 Beğeni

Arkadaşlar hatalar sizden kaynaklı değil bazı ciddi problemler şu an çözüldü bile ancak yine de bize yardımcı oluyorsunuz. :smiley: Teşekkürler…

3 Beğeni

merhaba modu deniyorken promods haritasında REYOARFJÖRDUR şehrin tamiranesine girerken ve işaretli yolda oyundan atıyor ve hala denemekteyim

Öncelikle mükemmel bi mod olmuş. Sanki mod değilde yapımcılardan çıkmış şekilde bi kalitede olmuş, ücretsiz olması, üzerinde haftalardır emek harcanması ve böyle milli bi markanın(üretim yeri ve markanın bi kısmı) özel bi tarihte çıkması muazzam. Geliştirmelerde eminim çok daha güzel işler başarılacaktır. Öncelikle ;

• Retarder sesi yok çok çok ince geliyo gibi oda iyice yavaşladığınızda(araştırmalarıma göre gerçeğinde de bu ses yokmuş sanırım ama emin değilim ) az da olsa bi kulaklar retarder sesini arıyor diyebilirim.
    -Dashboard da ise mükemmel geri dönüşü anlık tepkimeleri geç kalmamaları harikulade. Fakat göstergeler gerçeğinde tek bi ekranda ama burda sanki ikiye bölünmüş gibi üst ayrı alt ayrı gibi çok ayrık duruyor gibi geldi bana.
    -Sinyal kolu, retarder freninin kolu gibi kolları aşağı yukarı çekince sanki çekiçle duvara çivi çakarcarmışsına tak tuk ediyor. Bayağı bi rahatsız edici. Gelgelelim orijinalınde de böyle ise bu eleştiri direk Ford Truck yetkililerine. Ama oyunda bi tık daha kibar olabilir bence.
    -Yol tutuş,fizikler vs. vs… herşey muazzam ama tuning bölümünde bi kaç bişey eklenebilir gibi sanki. Örneğin kapı kolları basma merdivenleri vs bi iki modifiye yapılırsa kullanıcı daha hoş olur gibi.
    -kabin içi kamerasında biraz geride sanki bi iki tık öne alınsa daha hoş olabilir(Bunun ayarı var biliyorum ama ilk başta orijinal skala için komuşuyorum)
    -Ve bence en önemlileri F-Max iyi hoş güzelde bi araba kalite flan sanki Scs yapmış vermiş ama bunu biz trafikte de görmek isteriz. Örneğin seyir halinde iken karşıdan bir F-Max bize doğru gelse hiç fena olmaz. F-Max galerisinin önünde F-Max’in 3 renginden oluşan(Mavi,Kırmızı,Beyaz) Park halinde bizi karşıla tadından yenmez.
    *Bence bu mod bizim için bi miladdır. Neden derseniz belkide ilk defa bu kalitede Scs ayarlarında bi mod çıktı bizden. Yerli bi kontenjan açılıyor oyuna ağır ağır. Belki olmaz ama eğer biz bunu yapabiliyorsak Ets ve Scs altyapısnı kullanarak otobüs modu demiyorum bakın bizzat otobüs oyununu yapabiliriz ki bu konuda destek daha çok olur hem maddi hem manevi. Şimdi Bus Sim. FernBus vs. oyunlar var diyebilirsiniz tabiki ama benim kastım bu değil. Otogardan yolcuyu alacaksın güzergah olucak o güzergahta yolcusu olduğun otogara girip çıkacaksın vs. bunun gibi bi çok detay var. Bakın Tır fiziği ile otobüs oynamak istemiyoruz artık ülkece. Evet mükemmel otobüs modlarımız var yapılıyor çok güzel ama fizik altyapı tıra ait. Üzücü neyse İnş. bi gün bu gerçek olur. *
  • Yapımda yanında emeği geçen herkesin eline sağlık eksiklik yok güncellemelerle güzelleşecek şeyler var herkese teşekkürler. Similasyon severler olarak Her daim destekçiniz.*
6 Beğeni

Sistemim amd fx-8370 8-core 1050 ti strix 8 gb ram ssd
Oyun sürümü 1.35
DirectX9
Oyun içi grafik ayarları en yüksek ölçekleme 125 1080p
Aldığım fps oyun çekicileri ile aynı 60 fps
Harita modu yok
Başka çekici modu yok
Tüm dlclere sahibim
Ford galerisini aktif etmedim
Hata ile karşılaşmadım

1 Beğeni

8gb ram i5 işlemcili bir bilgisayara sahibim ve modu yükledim ancak modu etkinleştirdikten sonra profile girmek istediğimde oyundan atıyor

Galeride ufak bir problem vardı. Fix yayınlandığı zaman hatan giderilecektir. Şimdilik map modunu kullanmadan oyuna girmeyi deneyin

1.35 sürüm yüklü ve promods 2.42 var promodsla uyumlumu

galeri modu promods ile uyumlu değil. sadece çekici modunu aktifleştirerek oyuna girin.

1 Beğeni

I7 islemcili, gt 740m 2 gb ekran kartli, 12 gb ramli bir makine kullaniyorum. DX12 yuklu. 1.35 surumunde oynuyorum. Promodos haricinde baska bir mod kullanmiyorum. Tum harita dlc’leri var. Oyunu orta ve dusuk grafik ayarlarinda oynuyorum.

Fps konusunda ana ekran ve modifiye ekrani haricinde oynanisi bariz etkileyen bir sorunum yok. Yani genel anlamda fps acisindan bir sıkıntım yok.

Mod ile ilgili verebilecegim tek geri bildirim; oyun saatlerinde gunduz olmasina, havanin gayet aydinlik olmasina ragmen dashboard kaplamalari ve dijital hiz ekrani oldukca karanlik duruyor. Kadrandaki rakamlar far acilmadigi surece karanlikta kaldigi icin zor okunuyor. Gunes isigi vurursa kaplamalar ve ekran oyle aydinlik hale geliyor. Simulasyonturk’un ve diger kanallarin oynanis videosunda gordugum kadariyla onlarda da ayni karanlik goruntu var.

Mod bunun haricinde cok iyi olmus. Emegi gecenlerden Allah razi olsun.

1 Beğeni

Geribildirimler için teşekkürler. Belirtilen sorunlar üstünde çalışmalarımızı yapacağız. Mantıksız ve alakasız, oyun mekaniğine değişim yapamayacağımız sorunları kayda almıyoruz. Yazmak olsun diye yazıp konuyu kirletmeyelim. Bu yazı şahsi değil genel bir bilgilendirmedir.

3 Beğeni

Ufak bi fps düşüklüğü oluyor bende arada çok kasıyor sonra normale dönüyor amd a9 işlemci atı 4 gb ekran kartı var ama gine fps düşüklüğü var bende ölçekleme 100

Öncelikle hoşgeldin, bilgilendirme için teşekkür ederiz. Dx11 de performans artışı olması normal bu zaten beklediğimiz bir durumdu. 0 km hatasına daha önceki testlerimizde rastlamadık ama kontrol edeceğim.

1 Beğeni

Öncelikle hoşgeldin, bilgilendirme ve desteğin için teşekkürler. Dashboard çevresinde geribildirimler doğrultusunda tekrardan düzenleme yapılacak. Retarder sesi için, aracın orjinalinde interdar denilen bir sistem mevcut. Çalışma prensipleri hemen hemen aynı fakat bir scania gibi ses çıkarmıyor. Bütün sesler gerçek bir ford aracından profesyönelce EVR tarafından kayıt edilip hazırlandı. Bundan daha iyi olamazdı kısacası…