Expeditions: A MudRunner Game (ana konu)

burada şey edeceğiz

1 Beğeni

Oyunu alan yoktur umarım. :smiley: Snowrunner modlarını tekrar indiriyorum arada girer orada oynarım.

1 Beğeni

Alacak varsa (yoktur ama) Epicte 700 TL.
https://store.epicgames.com/tr/p/expeditions-a-mudrunner-game-e6bda2

1 Beğeni

az önce izledim tırt oyun, snowrunner’a devam buna para vereceğinize indirimde snowrunner dlc’si alın.

1 Beğeni

Oyundaki daha iyi grafik netliği shader güncellemesi ile SnowRUnner’a gelmeliydi çünkü siz oyuncuları her sene dlc’lerle sağıyorsunuz ve grafik iyileştirmesi içeren bir sürümü çıkarmıyorsunuz.
Expeditions tek başına ayrı ve öncesini saymadan değerlendirilse bile yavaş araçlarla bu güzel ama oynadığında anlamsız gelen kısa süreli oynanış görevleri ile zaten tepki toplayacaktı.

Squirrel dün bol bol oynadı ama her baktığımda aynı yerde debeleniyordu ve oyunu oynayan beni sıkıyordu. Bir keşif görevini bitirdikten sonra yine aynı yerden geçen çok basit checkpoint görevleri hoş değil. Taşıma, nakliye odağı varken haritanın yher yerini amacımıza uygun kullanıyorduk.

Şimdi dinozor keşfedelim tamam ya da Arizona’da uçak kalıntısından numune alalım farklı yerlere götürelim ama ortam yaşamıyor. Her yer aynı diğer haritalar da aynı prosedürel oluşturulmuş gibi kayalıklardan taşlardan başka bir şey yok. Oyunu yapanlar sallamıyorken bu saatten sonra biz ne diyelim. Focus cebini dolduracak diye birkaç harika fikrin harcandığı bir oyun oldu. Envanter sistemi, yeni mekanikler ve cihazlar ile araştırma görevlisi ekleme gibi olayları çok sevdim.

Kimse zaten snowrunner’dan bağımsız böyle bir oyun yapmaya kalkışse aynı şeyleri kullansa bile ortaya bu çıkmazdı. İlk defa oynayan adama göre değerlendireceksek ooo çok işimiz var. Daha çok ikiliriz.

1 Beğeni

Steam’de 3 küratör de beğenmiş. :slight_smile: Bakalım tam sürüm çıkınca millet ne diyecek?

oyunu bedava alıp muhalefet yapan tek kişi benim zaten

3 Beğeni

Envanter sistemindeki tatlılık eğer bu oyun bağımsız olarak yapılsaydı araştırma görevlilerini ortamda 3D karakter olarak animasyonlu şekilde görüp onları aracımızda taşır veya onları bir yerlere ulaştırır ya da bir yerlerden kurtarabilirdik. Bir sonraki ana oyunda bu tarz bir özelliği dahil etmeleri gerek. Araçlardaki koltukların artık çeşitli yolcular tarafındna kullanılması gerekiyor. Bu oyunu tam istediğimiz noktaya getirecek. Araştırma görevlilerini geçtim normal oyunda tasarlanan fabrikalar, köyler vb. bu gibi ihtiyaçlar için yapılacak görevlerde taksicilik demeyelim ama envanter yenilikleri, kargo taşıma yeniliklerini de katarsanız bir oyuncunun araç ile neler yapacağına dair üst başlıklar artıyor. Yani elinin tersiyle itip taş maş üzerinde tepinmekle olmaz. Neyse bu fikir çok hoşuma gitti. Eğer araçta yolcunun oturacağı koltuklar kargolar tarafından işgal edildiyse alamayacak zaten mesela burada olduğu gibi lojistik veya mekanik adamı alırsa hhasarlar daha kolay onarılacak bla bla düşünün işte.

3 Beğeni

paradox strateji partnerliğim vardı olumsuz yorum yapıyorum diye geri aldılar, sıkıyorsa olumsuz yorum yazsınlar.

1 Beğeni

2024-03-06_08-05-04

1 Beğeni

vay be bir dlcnin 900 tl olduğu dönemdeyiz

1 Beğeni

Doları durduramazlarsa (!) daha neler görecez bakalım.

2024-03-06_10-58-17

1 Beğeni

Olur da oynarım diyen olursa Türkçe yama;

Gördüğüm kadarıyla süspansiyon fizikleri biraz iyileşmiş. Peki gene motor-şanzıman sistemi aynı Snowrunner gibi mi? Yoksa ETS2 gibi motor devri, şanzıman oranı olayı gelmiş mi?

iyileşme yok. koca bir yalandan ibaret araçlar upgrade edildiğinde aynı saçmalıkları tekrar yaşıyor ama kod temizleme olduğu için küçük bir değişiklik var. herhangi biir ilerleme yok diğer aşamalarda tamamen focus para kazansın diye yapılan clone oyun. gene oynanıyor ve satıyor çünkü niye satmasın?
bunu oynarken snowrunner oynamalıyım diyip çıkıp ona geçme isteği yaratıyor.

2 Beğeni

O zaman hiç maceraya gerek yok. Snowrunner’da daha hiç oynanmamış 13 tane bölgem var. Ona devam. Çok sağ olasın.

yani hala aktif oynayacaksan 13 oynamadığın bölge var girilip kahrolmaya hiç gerek yok bu oyunda çünkü taş maş oluşturup atmışlar ancak envanter sistemi, görevlerdeki bazı ayrıntılar çok hoş ama bize yetmez. indirimlerde kütüphaneye eklemek için alınır. yayından sonra bir daha girmedim zorlasam oynarım da niye? :smiley: squirrel bile yayını açtı takıldı falan ama 3 gündür snowrunnerda saatlerdir yayın yapıyor.
expeditions’ta mod yok veya multiplayer yok diye oynanmıyor diyenler de olabilir bunun etkisi olabilir ancak bu iki özellik olmadan da gayet iş çıkaran bir yapısı zaten var oynayacak adam öyle de oynar.

Sürüş fizikleri aynı olduktan sonra, motor-şanzıman mekaniği aynı olduktan sonra 13 tane bölge var Scout araçlarıyla gezecek.
Hani fiziklerde bir gelişme olsa falan 1500 lira demem alırım da, aynı oyuna bir daha para vermeye gerek yok. :smiley:
Şöyle olsaydı iyiydi.

şu an bu videodaki fiziklere herkes kolayca erişebiliyor ben de erişiyorum. haliyle ana projede beklenti çok yüksek tabii yine bu kadar olmayacak ancak kesin farkı görmemiz lazım. expeditions iyi bir fiziğe sahip olacak kadar önemli bir yapım bile değil. varsayımda bile bulunmaya değmeyecek bir ürün.