Euro Truck Simulator 2 - Tavsiye Modlar

Beklenen map modu RPM - Rheinland & Pfalz 1:1 Map çıkmış buyruun!

https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?p=1877255

6 Beğeni

Bende şehirler gözükmüyor. Kurulumu falan da gösterildiği gibi yaptım ama🤔

yeni profil acmaniz lazim

Mod sıralaması ve yeni profil açarken avrupa seçimini mapin olduğu seçeneği seç, 1 tane seçilebilir şehir gözüktü mecbur ora seçilip başlanıyor zaten.

Soonwy Moon adlı arkadaş hazırladığı PBR grafik modu ile ilgili bazı bilgiler paylaşmış, mod ücretsiz olacak hem ATS hem ETS2 için yapıyor. Bu arkadaş antialiasing sorununu da kaldıran eklentiyi yapan arkadaş aynı zamanda dlss ve dlaa eklentisini yaptı.PBR grafikleriyle ilgili şu bilgileri paylaşmış;

Birkaç hafta önce yeni versiyon üzerinde çalışmaya başladım.

Oyun motorunun her parçasını yeniden kodladığım için bazı parçaların yapımı uzun zaman alıyor.

Şu anda PBR aydınlatması ve hacimsel bulutlara sahip yeni gökyüzü sistemi eklendi ancak sistem oyundan bağımsız olduğu için gündüz ve gece saatleri farklı, bu yüzden gölgeleri doğru şekilde oluşturacağından emin olmak için oyun güncelleme işlevlerinde de bazı değişiklikler yapmam gerekiyor. Sokak lambaları vb. ışıkları doğru kullanın.

Yol Haritası:

PBR aydınlatma (hazır)

Hacimsel bulutlar ve hava efektleri içeren yeni dinamik gökyüzü ve hava durumu sistemi (bazı parçalar hazır)

Yeni dinamik yağmur ve kar sistemi

Ortamda dinamik su birikintileri ve kar

Bitki örtüsü varlıklarını (ağaç, çalı, çim vb.) yeni SpeedTree varlıklarıyla değiştirme (mevcut bitki örtüsü varlıkları PBR ile iyi çalışmaz çünkü yüzey normalleri yoktur; bu, aydınlatmanın her açı için aynı olduğu ve diğer tüm nesneler için aydınlatmanın gerekli olduğu anlamına gelir) her açıdan farklı, oyunun mevcut ışıklandırma sistemi güneş-yüzey arasındaki açıdan etkilenmediği için garip görünmüyor)

Yol dokularının değiştirilmesi. Çünkü normal haritaları yok Yeterince iyi ışıklandırma elde etmek mümkün değil, bu yüzden yol dokularını normal dokuya sahip PBR dokulara değiştireceğim (normal doku, sahip olmadığınız yüzeyin yönü hakkında bilgi içeren bir görüntüdür) Aydınlatmanın 3B düz yüzeylerle doğru şekilde etkileşime girmesini sağlamak amacıyla küçük ayrıntılar için kullanılan 3B modelden alınan bilgiler)

Patreondan bilgileri paylaşıyor; Snowy Moon | Game Development | www.snowymoon.io | Patreon

Beni en çok meraklandıran dinamik yağmur ve kar sistemi ve dinamik su birikintileri ve kar

Bir kullanıcıya verdiği cevap ;Oyunun her kötü yanını değiştirmeyi planlıyorum yani her şey yolunda giderse başka bir grafik moduna ihtiyacınız olmayacak çünkü yeni render sistemiyle bitki örtüsü modellerini ve yol dokularını da değiştirmeyi planlıyorum

Eleman render sistemini de değiştirdiğini söylüyor.

8 Beğeni

SCS:
sener-sen-69877b

8 Beğeni

Benim anlamadığım bu adam motora eklemeler mi yapıyor scs bir şeylerin altyapısını oluşturdu da yayında mı duyurucak yoksa ? Çok garip olan dinamik yağmur ve kar birikintisi, bir grafik modu ilk defa dinamik şekilde yağmur ve kar yağışı bulunduracak içinde. Hala aklım almıyor gerçekten. SCS mevsimleri duyurmazsa şaka gibi olur bu olayın üstüne . :smile:

2 Beğeni

eyyy snowy çok biliyosan işe gir de gör ebenin … :poop: öyle uzaktan atmak kodlamak kolay…

3 Beğeni

şu winterlanda traffic modu yapan biri çıkar mı acaba :smiley:

1 Beğeni

Calais Tren İstasyonundan Winterland’a gidilebilecek mod yapılmış; (Winterland görevlerine etkisi yokmuş isterseniz etkinliği yaparken de kullanabilirsiniz.)

Route to Winterland | ETS2 mods

1 Beğeni

Aynı modun workshop linki. Workshop indirmesi ayrıca feribot bağlantısı ekliyormuş. Ayrıca açıklamadaki drive linkindeki ana modu da (yukarıda paylaşılan) indirmeniz gerek.

2 Beğeni

Scs:Programcılara gerek kalmadı.Programcıları harita takımına alın.

2 Beğeni

Snowy Moon Volumetrik bulutların çalışmasını paylaşmış aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

9 Beğeni

scs: belki de modeli hareket ettirdi animasyon verdi? ne belli?

9 Beğeni

Snowy Moon:Kamyonların ve diğer araçların kalitesini artırmak için gerçekçi metalik yüzey oluşturucu üzerinde çalışıyorum. Bunu doğru bir şekilde yapmak için 2 sorun var

1. Uygulamak için metalik yüzeyleri filtrelemek (neredeyse mükemmel çalışıyor)
  2. Oyun verilerini işleme için albedo, pürüzlülük, metallik vb. gibi doğru parametrelere dönüştürmek (hala üzerinde çalışıyorum

) Daha gerçekçi bir görünüm sağlamak için metalik yüzeyin altına gürültü oluşturulan bazı parametreler ekleyeceğiz

(Ekran görüntülerindeki tüm metalik nesneler için aynı tek tip parametreler kullanıldı, bu nedenle test amacıyla hepsi aynı renkte görünüyor, ancak fikri anladınız)

13 Beğeni

Bu mod çıkarsa güzel olur merak ediyorum daha ne süprizleri var ama scs software’nin veremediği merakı snowy mod veriyor belki yansıtmalarda değişir eski nesil yansıtmalar demode duruyor bir tek oyunda yansıtma özelliğine dokunmadılar azıcık yenileme yapsalar iyi olurdu

*Henüz uygulanmayan bazı nesneler (metinler/şekiller, aynalar, cam nesneler vb.)
*Kamyon kabininde aydınlatma konusunda yerel bir değişiklik yapılmamıştır ancak kaliteyi artırmak amacıyla daha sonra uygulanacaktır.

6 Beğeni

Kesinlikle kullanın bence yağmurlu havada çok iyi oluyor.

Ats’de test edilen modun videosu;

3 Beğeni

Kral gece gece yeni V8 paylaştı.
https://youtu.be/mmG-eeBzGRg?si=NuuX3tETFot5V_5F

3 Beğeni