Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Bende aynıyım son 2 aydir adam akıllı girdiğimi söyleyemem arada nadirde olsa 1 saat felan yol yapardım artık bunuda yapmıyorum.

The Bus’a alıştığımdan beri çok nadiren giriyorum. Eskiden hemen her gün girerken şimdi ayda bir belki…

1 Beğeni

Yazmaktan bıkmadınız , şu formda çoğulu okumaktan artık sıkıldı. SCSye trip atmaktan vazgeçsek artık… Bir yol çizmişler ve uyguluyorlar. Her gün “ben sildim” “SCS batıyor” her gün yazsak bu değişmeyecek… Oyunu zaten satın almışsın oynasan oynamasan SCSnin umrunda mı ?

9 Beğeni

Scsnin umrunda değilse bundan sanane hocam? Scs danışmanımısın sen :smiley: sadece sıkıldım girmiyorum dedim girmek için bir sebep bulamıyorum dedim.

6 Beğeni

Scs kürkçü dükkanıdır, gider gezer arar bulamaz, paşa paşa geri dönersin :smirk:

2 Beğeni

Bireysel yazmadım , bu tarz söylemler formda artık haddinden fazla yazılıyor ve bir faydası olmuyor. Dışarıdan bakıncada ergen tribi gibi duruyor. Aradan bir iki gün geçecek biri yine yazacak . Bende bu anlamsız tekrar eden tripleri görmekten sıkıldığımı dile getirdim :+1:

4 Beğeni

Birde şu açıdan düşünün; ben bu oyuna para verdim ve dlclerine de para veriyorum. Oyuna yenilik katacak tek şey haritalar olduğu için paramın karşılığında bari oyunu oynayabileyim diye tekrar para veriyorum haritayı alıyorum ama bir süre sonra yenilik gelmediği ve haritayı da ezberlediğim için ondan da sıkılıyorum. Bu döngü devamlı böyle sürüyor. Kürkçü dükkanı diyen arkadaş da zamanında bi dlcyi bedava alamadığı için scsye giydiriyordu unutmadık. Fanboyluk yapmaya yada eleştirenlere kızmaya gerek yok insanlar artık değişik bişeyler görmek istiyor sadece harita gelmesi sıkıyor insanları.

11 Beğeni

Çoğul konuşunca bende ister istemez üstüme alındım ama @ErdemAkin hocamın dediğin doğrudur ne olursa olsun yenilik şart oyun mod ile bir yere kadar gidiyor sonrası vasat zaten her sürümde çoğu mod devre dışı kalıyor güncellenmiyor mesela eski sürümlerden o kadar beğendiğim modlar vardı ki hepsi yalan oldu hem oyuncu kitlesinde azalma görülürse scsnin ister istemez dikkatini çeker diye düşünüyorum.

1 Beğeni

niye mp3 ya da eski araçlar yeniler gibi güncellensin? ne markanın öyle bir talebi var ne de stüdyonun öyle bir isteği? modu var zaten onu sana sağlamış ne halt yersen ye diyor.

scs baştan sona oyun üretiyor simülatör değil. yani göstergede şu eksik deyince de bir cacık olmuyor çünkü oynanabiliyor ve yolda gidiyorsa, sırıtmıyorsa problem yoktur. durup dururken hep geri dönelim şurayı değiştirelim, burada böyleymiş, hasan efendi burayı beğenmemiş demiyor kimse amaç hep üretip yayınlamak, bir şeyler(!) sunmak, desteklemek, ileri gitmek.

scsnin 2 yıl durup hiçbir şey yapmadan devasa özellikler geliştirip öyle ortaya çıkacak bir durumu yok. izledikleri yol bu dururlarsa yolda kalırlar. bu yöntem artık çoğu firmada mevcut ve oyuncunun canını sıkıyor.
sabahlara kadar yırtınalım istediklerimiz olmayacak. istediklerimizi yapan küçük oyunlar da scsnin bir özellik getirmesi ile gözden düşecek.

eski araçlara ayıracağın vakte yeni içerik üretmekte kullanmak günümüzde tek mantıklı yol böyle konseptler için :smiley:

her ay yüz binlerce euro gideri olmayan nereden bilecek…

8 Beğeni

Ben sildim , ben girmiyorum, SCS oyuncu kaybediyor…bunlar eleştiri değil , ergen tribi…bu söylemleri eleştirmek fanboyluk değil … Oyunda eksik gördüğünü eleştirirsin , beyan edersin. Ama yok bu gidişle batar , çıkar , oyunu silerim !!! Her gün bu tarz yazmanın hiç kimseye faydası olmaz :+1:

5 Beğeni

artık sadece mod yapıp çıkıyoruz , oynayan pek kalmadı gibi herkes işini görmek için tutuyor elinde :smiley:

5 Beğeni

Aslında yazıp beş saniye sonra silmiştim, aman boşver yazma diye içimden geçirmiştim. Aslında benim takıldığım detaylar küçük şeyler, bazı insanlar su efekti bekliyor benim pc den dolayı öyle bir beklentim zaten yok ama göstergeler iyileştiirlse güzel olurdu.

Mesela Efl 3 için baştan modellemeyi firma benim olsa ben bile yapmazdım ama bir gösterge yapmak zor olmamalı ben çok seviyorum man göstergesini. Yeni daf için de metalik gri kaplamaları beyaz yapmak araç modu hissi yaratıyor aslında yapılabilir şeyler.

Ben bu sıralar Dotec mp3 modu kullanıyorum iki gün sonra adam desteği keserse gidip te orjinal halini kullanmak çok saçma olur oyuna orjinal olarak gömüp kurtulsunlar ama illa mod desteği var yeav diyecekler.
Bir kamyon için 3-4 yıl beklemek yerine gider yenilenmiş eski aracı kullanırım, en azından kağıt tır hissinden kurtarıp kaplamaları düzeltseler yeterdi. Stralis elden geçsin onu da sürerim. :slight_smile:

Mod Desteği Olmasa Birçok İnsan Oyunu Bırakırdı Muhtemelen

3 Beğeni

Anılar anılar gözümde canlanırlar :smiley: Güzel hazırlamış, sizde halen neyi tartışıyorsunuz ya :smiley:

5 Beğeni

2006 yılında 2002 versiyonu fırsat buldukça oynardım. İyice uğraşıp 73 bin dolar civarı para yapıp siyah renkli olan modeli almıştım acayip heyecanlanmıştım. Sonra save almayı unutunca üzülüp bırakmıştım. 2008’de gittim sağ üstteki yıldızları fullemiştim hatta f1 aracı vardı.
Polislerden de az kaçmadım, polis kovalarken araçlar zıng diye yolda dururlardı.

1 Beğeni

Bu oyunun ömrünü uzatan tek faktör promods oldu 10 yıl içerisinde.Gercekten başarılıydı bu ve bunun gibi bazı harita modlarının kalitesi default oyuna göre .SCS nin yaptığı sadece yeni tir çıkarmaktı iş olarak.Promodstan sonra sonra baktılar daha gerçekçi haritalar oyuncuyu tutar onun yolundan gidiyorlar.İskandinavya ile başladılar ve devamında iyi işler ortaya çıkarttılar. Beni de bu oyuna bağlayan modlardı.Mod community olmadan hu oyun bir hiç.
Son 2-3 yıldır bu harita işinde de saçmalamaya başladılar.Rework olayları baya iyi o konuda destekliyorum ama Rusya dlcsini çıkartmama vs. bu şirketin tamamen politik hareket etmesi beni bu oyundan soğuttu.
Oyun temeli eski olduğu için grafiksel anlamda gelişmez daha.Varolan harita güncellemelerine hız vermeleri lazım.Su anda bağlayıcılığı kalmadı oyunun.

5 Beğeni

Arkadaş bu nasıl oturma şekli :rofl:. Bel fıtığı coming soon…

18 Beğeni

Oyundaki Çakarların optimizesi mi bozuldu 1.45ten sonra ? Oynayamıyorum yahu anlık donma oluyor.

Arkadaşlar Scania Streamline’ın bu şekilde rüzgarlığı olan bir modeli var mı ? Rüzgarlık dediğim lambaların üstündeki şu hava boşlukları var ya, onu kast ediyorum.

1 Beğeni

4 Beğeni