Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Yeni scaniada keşfetmiştim bende o özelliği volvoda evet bulunmuyor bende üzgünüm o özellikten dolayı.

şimdi denedim dashboard mod veya herhangi bir araç modu yok çalışıyor sende sıkıntı var ı tuşuyla 3 kere basınca km sayacı geliyor bahsetiğin hız sabitleyici ortada duruyor onuda denedim ayrıca en alta harici gps km sayacı var oradada 13 yazıyor dikkatli bak

4 Beğeni

Videdo da yeni scania (S) demiş ama oyunda s serisi yok ve 770 bg yok yeni bg eklendimi scaniaya bi ara bi aracta begir yükselcekti 780 V8 IVECO PARDON

Scania S serisi 4 senedir var, afedersin ama körmüsünüz hocam :slightly_smiling_face:

Oyun icinde varmı onu sordum

Hayır 770 BG gelmedi ve sizin dediğiniz 780 V8 Iveco S-Way maalesef oyunda bulunmuyor :slightly_smiling_face:

dostum ondan bahsetmiyoruz km sayacı yani istediğin zaman sıfırlayabildiğin sayaçtan bahsediyoruz, hız sayacı olduğunu heralde biliyoruz :smile:

2 Beğeni

Kardeşim sen benim dediğimi anlamamışsın ben şimdi tekrar denedim bu senin söylediğin gösterge dijital hız göstergesi yani araç hareket halindeyken devrede oluyor

1 Beğeni

pardon ben yanlış anladım demek istediğin aracın şimdiye kadar gitiği km

1 Beğeni

Mesela örnek olarak DAF XF 105’de de yoktu bu zamanında ama DAF’a Tuning Pack gelince eklendi fotoğrafta sol tarafta olan “6323” yazan yer aracın genel km sayacı bu sıfırlanamaz zaten onun altındaki “12” ise seyahat km sayacı yani bunu istediğin zaman sıfırlayabilirsin benim bahsettiğim olay bu. Aynı şekilde Mercedes MP3’de de yoktu bu ama Tuning Pack gelince ona da eklediler bu özelliği bir tek Volvo ya eklenmemiş

1 Beğeni

Şu aa nasıl düzeltecem arkadaş :smiley:

İnce bir şey yakalamışsın. Scs Software onu yapmamış.

Yukarıdaki resimde orjinal bir Volvo FH16 dashboard’u görmektesiniz.

Sol ekranda sol alt köşede olması gerekiyormuş.

2 Beğeni

Aslında bunu SCS ye bildirmek gerek Volvo da çok kullanılan bir araç olmaması soğuttu beni araçtan

Ben kasıtlı olarak eklenmediğini düşünüyorum.
Sadece bir satırlık alan olduğu için, km sayacına yer kazandırmak amaçlı yapılmış olabilir.

Bende gözüküyor ve sıfırlama tuşuna basmama rağmen sıfırlanmıyor dediğiniz şey bu sanırım. 787km de arabam

Yok o değil o genel sayaç o sıfırlanmaz zaten biz sıfırlanabilir olandan bahsediyoruz.

Evet muhtemelen olabilir birde şöyle bir hata var zaten yazıların büyük olmasından dolayı yolda giderken 115’e sabitledim orta ekranda “A12 15 km/sa.” olduğu görülüyor dikkatli bakarsan 115 gözükür yani orada yazıların büyük olmasından dolayı 2 ile 1 üst üste binmiş ama bu yazıları biraz küçülterek hepsini sığdırmak onlar için çok zor olmasa gerek

Varsayılan yol bilgisayarında seyehat bilgisi sıfırlama yok ama Oscar başkan Mod ile eklemiş, helal olsun.

Önizleme resimlerinde ibredeki sayılar farklı gözüküyor diyecek olanlara, onun da modu var.

Edit: Scs ekleyene kadar kullanılabilir gibi, 1.40 ile denemedim hatası var mıdır bilmiyorum.

4 Beğeni

Eğer Nvidia kullanıyorsan denetim masasından 3D ayarlarının yönetilmesine gel, bunları yap:
DSR - Düzgünlük - %50
Kenar Yumuşatma (Ayarlar) - 8x
Kenar Yumuşatma (FXAA) - Açık
Kenar Yumuşatma (Gama) - Açık
Kenar Yumuşatma (Mod) - Uygulama
Kenar Yumuşatma (Saydam) - 8x

Bu ayarlar donanıma göre etkisi olur, bende en aza indi diyebilirim.

2 Beğeni

gerçekte 100 ve üzerine hız sabitleyen tır yoktur muhtemelen malum 90 sınırlı diye biliyorum o yüzden normaldir öyle denk gelmesi ve oyuna göre ayarlamamaları