Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Aynen sistemi düşük arkadaşlar için biraz öyle oldu, neyse bu gelişim açısından güzel bir haber oldu, Colorado’da ki yeniliğin ilk adım olduğu bariz bir şekilde ortadaydı

bu gidişle 1050 kartlarla bizde Full herşey açık %400 ü bırakacaz gibi halihazırda ortalama 30 fps bandında geziyorken. optimizasyon da lazım ne grafik oyunları sıkıntısız oynarken

3 Beğeni

9 Beğeni

olm scs eyw güzel yapmışsında pc si kötü olanlarıda unutmamışsındır umarım

1 Beğeni

1.39 da kalanlar derneği kurulsun…

4 Beğeni

Iberia geç çıkıyor bir de grafik güncellemesi ile oyun kasmaya başlarsa scs çok oyuncu kaybeder zaten her yeni dlcde optimizasyon sorunu var

Burada en önemli olan soru performans düşüklüğü yaratacak mı? Şimdiden söylüyorum performans düşüklüğü yaratacaksa çıkarmasınlar kardeşim böyle iyi güzel devam ediyoruz sıkıntı yok oyunu oynayan kitle iyice düşer

2 Beğeni

Allah rızası için şu ağaçları düzeltin. Fps yiyor. Kötü görünüyor. Değişmemesi için hiç bi sebep yok. @HasanOfke @SiSL

2 Beğeni

Performans düşüklüğüne razıyım zaten şu an da çok stabil olduğu söylenemez. Leş grafiklerden kurtulmak istiyorum bir an önce. Okuduğum ve anladığım kadarıyla çok kapsamlı bir iş ve bir o kadar zor, yorucu. Sıfırdan yapılmış bir oyun kadar stabil bir akıcıklık sunacağını sanmıyorum ama piyasada sıfırdan yapılıp orta ayarlarda bile saniyede 30 kareyi zor veren ve daha en fazla 2 sene önce çıkmış oyunların varlığını bilmek bile Scs’ye anlayış göstermek için yeterli bir sebep gibi geliyor bana. Hiç durmadan karınca gibi çalışıyorlar üstelik böyle bir dönemde ve çoğu zaman oyuncuların taleplerine yönelik yenilikleri arz ediyorlar. Kesinlikle son blog yazısını çok tatlı buldum ve dilerim onlar için her şey yolunda gider. Bu çaba bile yeterli kitlelerine ne kadar değer verdiklerini anlamaya. Love u SCS :blue_heart:

19 Beğeni

Yeni habere oyun kasabilir endişesiyle sevinemeyenlerin %90’ı Türk oyuncudur herhalde. Elin oğlunun bilgisayarı kassa ertesi gün yenisini alır nasıl olsa :smiley:

19 Beğeni

İşin garip kısmı düşünsenize bir giriyoruz oyuna Fernbus gibi olmuş aman aman :smiley: parkla kalmaz scs forum sayfasını ateşe verirler bizimkiler… :smile:
Hayırlısı olsun ilk resimlere göre muhteşem duruyor yenilikler özellikle artık grafik modlarından kurtulacak olmamızın verdiği mutluluk harikulade… Ancak yine çıkıp bunun üstüne grafik modu yapacaklardır illa ama artık bir önemi kalmayacak grafik modlarının.
Ek olarak performans konusuna gelecek olursak böyle bir yenilikle şuan ki hali ile aynı performansı asla alamayacağızdır. Şöyle bir kafadan atıyorum tahminen kendimce 55-60 fps alınan yerde bana göre 42-44’yi geçemeyiz. Kullandığımız modlarda aşağı yukarı bir hesap yaparsak fps bu şekilde olur gibime geliyor. Ama tabiki resmi olan bir şey ile mod karşılaştırılamaz elbet şirket daha iyi bir performans sunabilir. SSAO bile ortalama olarak bütün sistemlerde 15 fps uçuruyor direkt sistem farketmeksizin… Buna görede aldığımız fps üzerinden aşağı yukarı fps hesaplamak mümkün. Ama scs şaşırtabilir mi ? neden olmasın…

4 Beğeni

şu ikisini görünce baya beğendim. hatta uzaktan bakınca cgi falan sandım :smiley:

öte yandan tabi ki daha fazla sistem isteyecek. alt seviye bilgisayarlar için oyunu eski haliyle tutmak zorunda değil. iyi yanı seçenek koyuyor menüsüne; gta5’de de öyle mesela low’a alınca çamursu bi hal alıyor, ultrada sinematik gibi oluyor.

18 Beğeni

zaten ikinci resmi görünce istemsiz oha dedim :smiley:

Performans grafikten çok optimizeye bağlıdır. Tersi olsaydı Forza Horizon 4 gibi bir oyunda herkes 20-30 fps ile sürünürdü. Malum, FH4 en iyi açık dünya grafiklerinden birine sahip. GTA V’in de GTA IV’ten daha verimli çalıştığı çok açık bir örnek. Kısacası bu güncelleme ile SCS önemli bir optimize sınavına da girmiş olacak.

17 Beğeni

Kaplamalarda ciddi değişiklikler var görünüşe göre grafik modsuz açıp oynadığımızda vay be!! diyeceğiz gibi bir beklenti içerisideyim…
Eski

Yeni

Ek olarak şuan ki oyun saatinde sabah 08:00’de nasıl olduğunu hatırlayıp birde bu resimdeki saatin 08:00 olduğunu görünce görsellere hayranca bakmamak elde değil… :heart:

12 Beğeni

Grafikler gerçekten muhtesem duruyor.Akşam çekilen fabrika fotoğrafı beni benden aldı artık zevkle ets2de gece sürüşü yapabileceğiz bu beni aşırı mutlu etti ets2de gece sürmek aşırı can sıkıcıydı belki modlarla sürebiliyordum.Şimdi gerek kalmicak bunlara.Yalnız bu güncellemeden sonra modçulardan çok farklı grafik modlarıda görebiliriz.Resimlere bakınca grafik modsuz oynayabileceğiz diyoruz ama bakalım modçular nasıl çalışmalar yapacaklar.iberianın ertelenmesinede açıkçası üzülmedim grafik güncellemesinin öne çekilip iberianın ertelenmesi kararını destekliyorum kaldıki kendileride zaten iberia gibi büyük bir dlcyi 1 yıla sığdırmanın hata olduğunu söylemişler.Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler scsyi tebrik etmek lazım bu kararından dolayı birde bu pandemi döneminde yaşanan sıkıntıları açıklayıp kitleyi bilgilendirmeleri de çok doğru kitleyi habersiz bırakmaktan iyidir böyle durumlarda açıklama yapılsa zaten biz oyuncular gayet normal şekilde karşılayıp hak veririz.

17 Beğeni

Aynen scaniaman haklısın ama şunu söylemekte fayda var mod kullanan arkadaşlar bu güncellemeyi aldıktan sonra biraz sıkıntı yaşayabilirler, biliyorsunuz kullanılan her mod geride bir iz bırakır o da sıkıntı çıkarıyor fps, drop gibi, her neyse ben ort. 70 fps sabit alırken bu güncellemeden sonra herhangi bir kayıp yaşayacağımı sanmıyorum ama yine de bekleyip görücez çünkü 1.39 her şeyin başlangıcı dediler, bakalım ne olacak?

2 Beğeni

Şuan ki oyunda bildiğiniz gibi aracın farları nesnelerin içinden geçiyor ve arka tarafında da ışık görünüyor. Bu olayı tünellerde çok görüyorum, üsteki araçlar geçerken tünelin altında farları gözüküyor. Umarım düzeltmişlerdir bu olayı
copkutu
copkutu yeni

Forzada ki gece gölgeleri gibi olmasını çok isterim ama cpu’ya fazla yük biner.

9 Beğeni

Eyvallah Pavel abi. Bu hdr skybox ve pbr ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise bizi de aydınlatırlarsa çok seviniriz. Çünkü hava olayları ile ilgili bir şey diye okudum ben.

3 Beğeni

JBX en kaliteli grafik modudur. Resmen iklimi değiştiriyor. normal ayarlarda sıfır FPS kaybıyla oynayabiliyorsunuz. Kaldı ki SCS profesyonel çalışır, çok cüz’i kayıplar haricinde FPS kaybı yapmayacaktır 1.40güncellemesi.

11 Beğeni