Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Bu da modu. Oyun içinde kullanabilirain kaplamalar falan çalışıyor.

1 Beğeni

sor hiç heyecanlandın mı rigit olayına… hayır!

1 Beğeni

bak dostum steam nerede kurulu ise oraya gir sende de c:/program files(x86) dır diye tahmin ediyorum. ( c:/programa files(x86)/steam/steamapps/common/Euro Truck Simulator 2 ) bu dizine geldiğinde oyunun dosyalarını görüceksin, base.scs dosyasını masaüstüne yeni bir dosya açıp onun içine kopyala (masa üstündeki dosyaya base.scs yi sürükleme oyun dosyalarında muhakkak base.scs olması lazım yoksa oyun bozulur! kopyala) kopyaladığın dosyanın içine ekstra olarak " scs_extractor " programınıda at (bu program bu gibi .scs uzantıları dosya olarak çıkartmaya yarar) sonrasında ise base.scs dosyasını scs_extractor programının üstüne sürükle, ekrana siyah bi pencere açılacak ve o dosyanın içine base.scs yi dosya olarak çıkartacak. pc nin performansına göre biraz uzun sürebilir bişeye dokunma kendi halinde çıkarsın (yanlış hatırlamıyosam 37.000 küsür dosya vardı (1.37 base dosyası) benimki 1 saate yakın anca çıkardı) işlem bitince siyah pencere kapanıcak ve dosyadaki base.scs ye ihtiyacın kalmadı silebilirsin yer kaplamasın, ardından (vehicle\truck\mercedes_actros_2014) bu yolu takip et aradığını bulacaksın :slight_smile:

scs extractor programı : scs_extractor.rar dosyasını indir - download
(kendim rarlayıp link yaptım çalışmazsa youtube den indirirsin)

Umarım anlatabilmişimdir dostum bi sıkıntı olursa cevap yaz yardımcı olmaya çalışırım

4 Beğeni

bu mod scs nin yapmış olduğu rigid şasi mercedes mp4 modelinin oyuna aktarılmış hali mi ? yoksa bağımsız bir modcunun sıfırdan yapmış olduğu rigid şasi mod mu ?

2 Beğeni

Zamanında ben eksik kodları eklediydim oyunda SCS’nin modeli alınabilsin diye. Zaten dosya boyutu 3 kb.

1 Beğeni

1.37 de çalışmıyor galiba oyundan atıyor mercedes mp4 alınca neyse sağlık olsun

1 Beğeni
2 Beğeni

eski scanianın seslerini de düzeltmişler taşlar yerine oturmaya başladı

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

3 Beğeni

seninki çalışmadı ama başka birisi 1.36 ya yapmış onu kullandım çalıştı genede sağol :slight_smile:

5 Beğeni

Yenilenen Mercedes-Benz’lerden kaynaklanıyordur büyük ihtimal, sonuçta ben o modu yapalı 3 yıl oldu :smiley: Ama pek öyle şeyi yok şasinin, gölgeleri vs buglu hep.

1 Beğeni

Mod mu bu ?

modifiye paketi gelip komple elden geçip slotlandığı için oyundan atıyodur kesin yoksa sorunsuz çalışırdı diye düşünüyorum yani

1 Beğeni

oyun dosyalarında olupta oyunda gözükmeyen scs yapımı rigid şasiyi oyunda gösteren 6 kb lık mod
mod link : mp4_rigid.rar dosyasını indir - download

1 Beğeni

Aracın fiziği nasıl TIR ile aynı mı yoksa fark var mı?

şahsen ben bi fark görmedim. Rigid şasinin fiziği, çekici tırla aynı ama oyunda göstermek için yapılan küçük bi mod olduğu için fizikleri aynıdır muhtamelen yoksa scs nin kendisi oyuna getirise fizikleri farklı olur diye düşünüyorum

1 Beğeni

Gençler bende yeni kasa Scania var da, önünde S580 yazması gerekirken niye 580 S yazıyor?

2019-2020 modellerinde S’ler beygir gücü ibaresinin önünde yer alıyor,gerçekte de öyle.

2 Beğeni

Euro Truck Simulator 2 Grand Star 15.00 tl satış ohhh mis satışa devam

Daimler ile anlaştılar. (MERCEDES) ile, S serisi araçlarla denk düşmesin diye yapılan bişey